Skip to content

Co to jest i do czego służy certyfikacja IP w urządzeniach mobilnych?

29 de styczeń de 2021

Obecnie we wszystkich częściach świata używa się plików urządzenia mobilne, zwłaszcza, że ​​są to małe i łatwe do przenoszenia urządzenia, dzięki którym użytkownik może grać w gry wideo, aktualizować wiadomości i raporty, słuchać muzyki z najlepszymi odtwarzaczami i oglądać filmy, które lubią najbardziej.

Możesz je kupić w różnych modelach, rozmiarach i wadze. Ich zaletą jest to, że są programowalne i elastyczne, łatwe w obsłudze, ponieważ posiadają ekrany dotykowe

Te urządzenia mają dobrą pojemność pamięci wewnętrznej i można łatwo dodać zewnętrzne akcesoria pamięci, takie jak: dyski, wspomnienia MicroSD, SD, większa pojemność m.in.

Ponadto mają dobrą łączność z sieciami bezprzewodowymi, w których można wejść do sieci internetowej, w której można odbierać i wprowadzać dane.

Co to jest certyfikat IP?

Urządzenia mobilne lub komputery mają interfejs podłączony do sieci, w której mogą się identyfikować. Skróty IP pochodzą od jego zakończenia w English International Protection lub Ingrees Protection.

Co decyduje o ochronie przeciwko wpisowi lub wejściu agenci zewnętrzni które mogą wpływać na urządzenie mobilne, np. wodę, kurz, a także wiedzieć, jaki jest stopień oporu urządzenia.

Co to jest certyfikacja IP na urządzeniach mobilnych i do czego służy?

upuszczony telefon z opuszczonym ekranem i kobietą w tle

Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna (IEC) założyła tę certyfikację zgodnie ze standardami IEC 60529 w celu pomiaru stopnia ochrony urządzeń mobilnych.

Jego główną zasadą jest to, że jeśli w wyżej wymienionych przypadkach w odniesieniu do ochrony przed pyłem o numerach od 0 do 6 lub ochrony przed wodą od 0 do 9, tym większa jest liczba uruchomień stopnia ochrony urządzenie będzie lepiej chronione.

Odnośnie kurzu IP 0x nie ma ochrony, IP 1x: Twoje urządzenie jest chronione przed ciałami stałymi większymi niż 50 mm; IP 2x: pokryte ciałami stałymi większymi niż 12 mm; IP 3x: przykryty przed ciałami stałymi większymi niż 2,5 mm; IP 4x: pokryte ciałami stałymi większymi niż 1 mm; IP 5x: ochrona przed pyłem i IP 6x: całkowite pokrycie przed kurzem.

Jeśli twoje urządzenie w teście zrobisz, oznacza Poziom IP6x Jest to najwyższe osiągalne, ponieważ nie pozwala na przedostanie się do urządzenia żadnego rodzaju zewnętrznych cząstek stałych, jeśli tak było w Twoim komputerze, gratuluję, ponieważ jest całkowicie hermetyczny. Możesz kupić swój certyfikowany telefon komórkowy w sklepie takim jak amazon.

Certyfikacja w przypadku wprowadzenia wody do urządzeń jest bardziej złożona, ponieważ ocenia poziom wejścia wody lub innej cieczy, zwróćmy uwagę na dwa główne:

  • IP x0: nie ma żadnego rodzaju ochrony;
  • IP x1: ochrona przed spadającymi pionowo kroplami wody.
  • IP x2: zabezpieczony przed spadające krople wody z maksymalnym nachyleniem 15 stopni
  • IP x3: ochrona przed mgłą wodną pod kątem do 60 stopni, poziomowanie 11 litrów na minutę.
  • IP x4: zabezpieczony przed strumieniami wody od wszelkich odchyleń, średnio 10 litrów na minutę.
  • IP x5: ochrona przed strumieniami wody z dowolnego kąta, poziom 12,5 litra na minutę.
  • IP x6: ochrona przed silnymi strumieniami wody w tempie 100 litrów na minutę z dowolnego kąta
  • IP x7: ochrona przed skutkami częściowego zanurzenia.
  • IP x8: zabezpieczony przed zanurzeniem i ostatni.
  • IP 9K: ochrona przed silnymi strumieniami wody o wysokiej temperaturze, od 14 do 16 litrów wody o temperaturze 80 ° C na minutę.