Skip to content

Co to jest Google Scholar i jak to działa? Jak wyszukiwać w Google Academic

9 de listopad de 2022

Czy technologia naprawdę przynosi korzyści obecnemu procesowi uczenia się? Czy to zaleta czy wada? Te pytania zaprzątały umysły milionów ludzi w dzisiejszych czasach. Dzieje się tak, ponieważ rosnąca fala komputerów zalewa wszystkie wcześniej spisane koncepcje uczenia się. W tym artykule pokazujemy, czym jest Google Scholar i jak to działa? Jak wyszukiwać w Google Academic

Są sceptycy, którzy twierdzą, że w rzeczywistości zamiast być pomocą, jest raczej odwracaniem uwagi. Uważają, że skoro oferuje dużo łatwości dostępu do interesujących tematów, to zostało utracone. poczucie śledztwa i szukanie informacji. Dlatego wiedza nie jest już ceniona.

Oprócz tego, że Internet oferuje szeroką gamę rozrywki, która uszczupla czas osób, które spędzają cały dzień siedząc przed ekranem oglądając śmieszne zdjęcia lub filmy.

Ale chociaż w pewnym sensie to, o czym wspominają, jest prawdą, prawdą jest również, że jeśli jest dobrze wykorzystywane, jest niesamowitym narzędziem informacyjnym, ponieważ wszystkie informacje, które chcemy, mamy w pełnej dostępności, z tylko jedno kliknięcie.

Co to jest Google Scholar?

Aby udoskonalić i dać przykład możliwości, jakie ma internet w odniesieniu do głodu informacji, świetna firma Google stworzyła aplikację, która pozwala nam maksymalizować i doskonalić nasze studia i wiedza Który? Jak to działa i jak mogę to w pełni wykorzystać? Na te i inne pytania odpowiemy w tym artykule.

Google Scholar to dziś jedno z najlepszych narzędzi dla studentów i miłośników badań. To przypomina to, co było Książki Google, wirtualna biblioteka, do której daje prosty dostęp, po prostu wpisując nazwę książki, czasopisma, CV lub cytat, możesz blokować reklamy, aby poprawić wrażenia.

To jest biblioteka internetowa największy w Internecie, gdzie można znaleźć wszelkie informacje odpowiadające Twoim studiom. Dzięki temu, że ma najlepszy interfejs i przede wszystkim najlepszą wyszukiwarkę w historii.

Czy Google Scholar i Google.com mogą zrobić to samo?

Ale początkowa wyszukiwarka Google nie wykonywać tej samej pracy? Cóż, odpowiedź brzmi nie, ponieważ chociaż możesz zbadać za pomocą tej wyszukiwarki, blogi będą pojawiać się tam, gdzie ich treść i informacje nie są wiarygodne i nie są weryfikowane.

Ponadto, chociaż możesz również uzyskać dostęp do książek z wyszukiwarki główny google nie odnoś się automatycznie do książek lub prac dyplomowych, których szukasz, to jedna z najbardziej niesamowitych sztuczek Google.

W kontraście do tego, Akademicki Pozwala w sposób zautomatyzowany i uporządkowany przejść do rzetelnych i zweryfikowanych artykułów prac dyplomowych, artykułów i książek, z których w bezpieczny, praktyczny i prosty sposób można przeprowadzić badania.

Również, ta aplikacja Google umożliwia nam dostęp do pracy oraz streszczenia najbardziej prestiżowych uczelni na świecie. Będziesz mieć dostęp do ich najnowszych odkryć i postępów, dzięki czemu możesz poszerzyć swoją wiedzę do maksimum za pomocą jednego kliknięcia.

Jak działa Google Scholar?

użyj google akademickiego

Aby jak najlepiej wykorzystać to ważne narzędzie dochodzeniowe, musimy wziąć pod uwagę jego działanie. Co pozwoli Ci wiedzieć, jak wpisać swój artykuł do nauki w wyszukiwarkę, tak aby w efektywny sposób dawał Ci dostęp do rodzaju treści, których szukasz.

Oto kroki, które musisz wykonać, aby użyć poprawnie ta aplikacja:

Przejdź do strony głównej Google Scholar

Musisz najpierw przejść do strony głównej Akademickie Google. To poprzez menu aplikacji Googlelub po prostu z głównej wyszukiwarki.

Gdy znajdziesz się na stronie Scholar, zobaczysz interfejs podobny do strony głównej Google, który działa w ten sam sposób. Musisz wejść tytuł książki, artykułu lub pracy magisterskiej którego szukasz. Jeśli jesteś świadomy, możesz podać nazwisko autora, aby skuteczniej przeszukać artykuł informacyjny.

Dodatkowo możesz wpisać a słowo kluczowe który posłuży jako przewodnik po wyszukiwarce, na wypadek, gdybyś nie pamiętał w momencie książki.

Zobacz wyniki wyszukiwania

Następny, Akademicki pokaże znalezione wyniki w kolejności trafności i ważności. Od najbardziej znanych i najpopularniejszych książek, które zbiegły się w czasie z twoimi poszukiwaniami, po te mniej ważne lub mniej prawdziwe.

W ten sposób możesz szybko i dokładnie znaleźć szukaną książkę. A jeśli wpisałeś słowo kluczowe, algorytm wyszukiwania Google wykryje słowo cytowane w większości artykułu. W ten sposób, jeśli nie pamiętasz nazwiska lub autora książki, możesz ją łatwo znaleźć.

Znajdź dodatkowe informacje

Jest w tym coś ciekawego Akademicki pod tytułem książki, informacje na ten temat. Na przykład: wydawca, który rozpowszechniał artykuł, a także jego autor i data jego napisania… uświadomienie sobie tego może być bardzo przydatne w twoich śledztwach.

Dodatkowo, w odniesieniu do daty przygotowania artykułu lub książki, w ostatnich aktualizacjach włączono sekcję po lewej stronie służącą jako filtr. Dzięki temu możesz znajdź książkę datowaną na konkretny rok. W ten sposób szybko i łatwo znajdziesz poszukiwany przedmiot.

Połącz swój adres e-mail

Kolejnym z nowych dodatków jest funkcja powiadomi Cię na Twój e-mail. Które musisz powiązać lub połączyć, aby platforma powiadamiała Cię o nowych artykułach, streszczeniach książek lub tezach, które zostały ostatnio napisane. Wszystko z zamiarem natychmiastowego włączenia go do swoich badań.

Aby uzyskać dostęp do tej funkcji, musisz kliknąć powiadomienie z napisem „Utwórz alert”który znajduje się w lewym dolnym rogu ekranu z ikoną koperty z listem, możesz skontaktować się z pomocą techniczną Google, jeśli napotkasz błędy.

Po uzyskaniu do niego dostępu musisz zweryfikować swój adres e-mail i potwierdzić alert w ten sposób Google zadba o powiadomienie Cię w wiadomości e-mail.

Wykorzystajmy odpowiednio narzędzia takie jak te, aby poszerzyć naszą wiedzę, nie marnujmy tych technologii na tysiące ich zastosowań, gdyż przy odpowiednim zainteresowaniu będziemy mogli wiedzieć wszystko.

dołącz do naszego kanału telegram