Skip to content

Co to jest Google Chromecast, do czego służy i do czego można go oglądać? Wszystkie funkcje

19 de Maj de 2021

Jeśli chcesz lub potrzebujesz kup urządzenie Chromecast, aby zainstalować je na telewizorzemusisz dokładnie wiedzieć, czym jest Chromecast i do czego służy, oprócz posiadania wiedzy o wszystkich funkcjach, do których masz dostęp, oraz o urządzeniach wysyłających sygnał i zawartość do tego urządzenia.

Jeśli chcesz oglądać treści multimedialne, które masz w telefonie komórkowym lub na komputerze, potrzebujesz sprzętu, takiego jak kabel HDMI, aby podłączyć telefony komórkowe do telewizorów Smart TV, a tym samym wyświetlać treści audiowizualne na ekranie telewizora.

Jednak posiadanie Chromecast to ułatwia ponieważ nie musisz łączyć ze sobą obu urządzeń, aby zobaczyć zawartość, wręcz przeciwnie, korzystając z sieci WiFi wysyłasz sygnały do ​​urządzenia, w tym przypadku Chromecast i łączy się z telewizorem, pozostawiając wolne drugie urządzenie .

Co to jest urządzenie Chromecast?

Chromecast to sprzęt stworzony i opracowany przez firmę Google, ma bardzo okrągły kształt podobny do szkolnego dzwonka lub pierścieniaDzięki temu możesz przesyłać treści ze swojego urządzenia przenośnego do smart TV.

Na przykład możesz określić, że chcesz obejrzeć film, który znalazłeś na platformie YouTube, ale masz go w telefonie i trzeba to zobaczyć na dużym ekranie telewizora, dlatego podłączasz Chromecasta i przekazujesz wspomniany film z telefonu komórkowego do telewizora bez konieczności podłączania kabli między nimi.

Działa to tak, jakby były USB, z wyjątkiem tego, że ma wewnątrz małego komputera, którego programowanie wykonuje takie funkcje przypominają kabel HDMI, więc wystarczy podłączyć to urządzenie do telewizora i podłączyć je do sieci Wi-Fi, z której zwykle korzystasz do rozpoczęcia procedury.

Następnie wysyłasz treść, którą chcesz zobaczyć, jedyny kabel, który musisz podłączyć to ten z Chromecasta do gniazdka w Twoim domu, następnie musisz nacisnąć przycisk, aby skonfigurować urządzenie z komputera lub urządzenia mobilnego, z którego korzystasz w tym czasie i gdzie masz treści, które zamierzasz zobaczyć.

Do czego służy to urządzenie?

Jak wspomnieliśmy powyżej, Chromecast pomaga przesyłać treści audiowizualne jak muzyka, filmy, filmy, zdjęcia i inne rzeczy do smart TV, wysyłając je z urządzeń mobilnych, takich jak tablety, telefony komórkowe lub laptopy.

W tym sensie możesz także grać w niektóre gry, które są kompatybilne z tym urządzeniem, takie jak Counter Strike i inne, którymi można zarządzać z telefonu komórkowego, jednak w tych współdzielonych grach sieciowych musisz uniemożliwić komukolwiek dostęp do Twojego Chromecasta.

Możesz także tworzyć listy odtwarzania i oglądać filmy lub spotkania grupowe za pośrednictwem platformy YouTube, wprowadzać i oglądać zawartość aplikacje takie jak Netflix, Disney Plus i inne, które możesz też zrobić, jeśli masz urządzenie Chromecast.

Wreszcie w zakresie funkcji jest to, że możesz używać go jako radia, a nawet cieszyć się śpiewaniem karaoke, możesz również używać go jako tablica, aby nauczyć swoje dzieci czytać i pisać.

Szczegóły funkcjonalności tego urządzenia

Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że Chromecast działa od wersji 4.0.3 W przypadku urządzeń z systemem operacyjnym marki Android i urządzeń z systemem iOS, takich jak iPad lub iPhone, będzie działać, jeśli ma wersję równą lub wyższą niż 7.0.

urządzenia USB Google Chromecast

Chromecast działa w technologii DLNA Służy do łączenia ze sobą dwóch urządzeń przez sieć, która będzie siecią domową lub domową, to znaczy oba urządzenia będą korzystać z tej samej sieci Wi-Fi lub Ethernet.

W ten sam sposób jedno z urządzeń pełni funkcję serwera, czyli tego, który wysyła zawartość, podczas gdy inne służą jako pobierające. W tym samym sensie Chromecast wykorzystuje inną technologię zwaną miracast który ustanawia połączenie między urządzeniami w prosty, szybki i skuteczny sposób.

Połączenie obu technologii zaowocowało tak zwanym Google Cast, który oprócz przesyłania sygnału lub treści z jednego urządzenia do drugiego, również jego działaniem można sterować bezprzewodowo z urządzenia, które działa jako nadajnik.