Skip to content

Co to jest Ecosia i jak działa ta zielona przeglądarka internetowa?

28 de luty de 2021

Surfowanie po Internecie może być wielką przygodą ze względu na wszystkie strony internetowe, na które można wejść. I właśnie to medium i wszystko, co go otacza, okazało się wspaniałym narzędziem dla wszystkich ludzi. Ten zestaw zdecentralizowanych sieci z zasięg międzynarodowy umożliwiło zrobienie prawie wszystkiego, o czym pomyślisz w ciągu kilku sekund.

Możesz chcieć porozmawiać z przyjacielem lub członkiem rodziny daleko, ale wykonanie połączenia międzynarodowego może być w niektórych przypadkach bardzo kosztowne.

Tutaj pojawia się Internet ratownik w kieszeni przede wszystkim dlatego, że można się w ten sposób komunikować za pomocą sieci społecznościowych. Co oznacza zmniejszenie wydatków korzystnych dla naszej gospodarki.

Dlatego bardzo łatwo można uznać Internet za niezbędne narzędzie ułatwiające życie.

Czy w edukacji, w środowisko pracy lub zwykły wypoczynek, co skutkuje oszczędnością zasobów materiałowych, które wymagają dużej ilości papieru. Jest to korzystne dla środowiska, a dbanie o nie powinno być priorytetem dla każdego. Z tego powodu nawet minimum możemy współpracować, aby wszystko toczyło się lepszą drogą.

Możesz pomyśleć, że masz wiele przeszkód i nie wiesz, od czego zacząć, lub że ponieważ nie masz czasu lub pieniędzy, nie możesz wesprzeć sprawy.

Co to jest Ecosia?

Ecosia jest prezentowana w Internecie jako alternatywa dla przeglądarki Google, ale z rozszerzeniem cel ekologiczny, który?

Za każde poszukiwanie, które przeprowadzisz za pomocą tej wyszukiwarki, wnosisz ziarnko piasku do ponownego zalesiania w miejscach, które są w potrzebie. Mówiąc dokładniej, konieczne jest wykonanie co najmniej 45 wyszukiwań, aby gdzieś zasadzić drzewo.

Wszystko jest możliwe, ponieważ 80% z wpływów reklamowych są przekazywane organizacjom non-profit skupionym na tym celu. Ta wyszukiwarka z siedzibą w Berlinie, stolicy Niemiec, została stworzona przez Christiana Krolla i uruchomiona 7 grudnia 2009 roku.

Ecosia okazała się wzorową wyszukiwarką, ponieważ w 2018 roku rozpoczęli budowę elektrowni słonecznych do zasilania swoich serwerów.

Ta wyszukiwarka ma na celu w szczególności sadzenie miliard drzew do 2025 r. Z których obecnie zasadzono i liczonych jest ponad 97 milionów drzew, co oznacza duży postęp.

W ostatnich latach zyskała tak dużą popularność, że ponad 15 milionów użytkowników jest aktywnych i korzysta z wyszukiwarki. Dlatego Google Chrome zawiera rozszerzenie Scotland, aby można było używać go jako domyślnej wyszukiwarki.

Internet otwiera drzwi do bardzo dobrej alternatywy, o której prawdopodobnie myślałeś, że nie istnieje. W tym artykule pokażemy Ci ekologiczną przeglądarkę o nazwie „Ecosia” i jak działa jej dynamika, aby pomóc planecie.

Jak działa Ecosia?

Ekologiczna przeglądarka Ecosia Window

To pokazuje cechy jego partnera Bing, jest to bardzo wyszukiwarka intuicyjny i prosty w obsłudzekorzystaj z niej jak z każdej innej wyszukiwarki, ponieważ znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz.

Przeprowadź swoje badania, znajdź odpowiedź na każde pytanie lub to, czego chcesz się dowiedzieć, krótko mówiąc, każda wymówka jest dobra.

Każde poszukiwanie to kolejny krok do oddychania czystszym powietrzem i polega na tym, że ze względu na dużą liczbę aktywnych użytkowników w każdej sekundzie można zasadzić drzewo.

Interesującą rzeczą w tej wyszukiwarce jest to, że nie ma ona żadnych tajemnic dotyczących tego, dokąd trafiają jej dochody, ponieważ nieustannie publikuje raport finansowy, który to wskazuje. Podczas wyszukiwania zobaczysz, jak rośnie licznik drzew, co pomoże ci dowiedzieć się, ile pomagasz.

Obok licznika znajduje się kolejna opcja z symbolem „kampania” reprezentuje sekcję wiadomości, która pomoże ci lepiej odnieść się do tematu.

W opcji menu będziesz miał dostęp do informacji o Ecosia, kilka sekcji do tego: Jak działa Ecosia, O nas, Twój Praca, sklep i blog.

Dodatkowo w menu znajdziesz opcję „Aplikacja mobilna” która umożliwi Ci dostęp do wyszukiwarki zarówno na Androida, jak i iOS. Możesz zachować spokój i ufać, że Twoje wyszukiwania są bezpieczne, a Twoje informacje są poufne, ponieważ żadne dane nie są przechowywane.