Skip to content
iOS

Co to jest Apple AirTag i do czego służy? Kompletny przewodnik i główne cechy

9 de lipiec de 2021

Apple to jedna z firm odnoszących największe sukcesy i znany na całym świecie, przez lata zdołał przyciągnąć miliony użytkowników dzięki swoim innowacyjnym i niesamowitym urządzeniom i terminalom wszelkiego rodzaju, a także słynnemu systemowi operacyjnemu (iOS). Bez wątpienia ta firma jest zwykle na ustach wszystkich i na ten moment nie jest wyjątkiem.

AirTag to jedna z najnowszych propozycji od Apple, to mały terminal, który posiada funkcję lokalizatora, który dostosowuje się do każdego wartościowego obiektu, który w danym momencie posiadamy, dzięki czemu w ten sposób możemy zawsze znać jego lokalizację za pośrednictwem naszego urządzenia mobilnego. Chcesz wiedzieć więcej? Zostań z nami i poznaj wszystkie szczegóły.

Jak działa AirTag firmy Apple

główny cel tego urządzenia jest możliwość znalezienia dowolnego rodzaju obiektu, który uważamy za ważny, w przypadku jego zgubienia lub po prostu chcemy wiedzieć, gdzie się znajduje. W tym celu musimy wiedzieć, w jaki sposób możemy poprawnie używać AirTag bez żadnych problemów i niedogodności.

Należy zauważyć, że to interesujące urządzenie działa za pomocą zaawansowana technologia znana jako ultraszerokie pasmo, plus chip stworzony przez Apple. Na podstawie tych dwóch interesujących czynników aktywowana jest funkcja lokalizacji, za pomocą której aktywowany jest AirTag.

AirtTag jest w pełni kompatybilny z urządzeniami Apple od iPhone’a 11 i jego działanie idzie w parze z aplikacja znana jako „Znajdź mój”, który będziemy musieli pobrać na nasze urządzenie mobilne, gdy będziemy mieli nasz AirTag.

Pierwszym krokiem, który będziemy musieli wykonać, aby aktywować nasz AirTag, będzie wykonanie odpowiedniego połączenie między tym terminalem a naszym urządzeniem mobilnymGdy to zrobimy, bez problemu i niedogodności będziemy mogli ocenić położenie dowolnego obiektu, w którym umieściliśmy AirTag z aplikacji „Znajdź mój”.

Kolejny ważny fakt Najważniejszym elementem tych małych akcesoriów jest to, że jeśli którykolwiek z AirTagów, które mamy do dyspozycji, znajduje się w radiu zbliżeniowym w zasięgu bluetooth, możemy emitować mały alarm lub dźwięk, aby w ten sposób zorientować się, gdzie się znajduje.

Jaka jest cena Apple AirTag i gdzie mogę ją kupić?

Od momentu odlotu AirTag ma wartość za około 32,00 euro i możemy to bez problemu dostać z dowolnego oficjalnego sklepu Apple. Z drugiej strony, jeśli chcesz zamówić go online, możesz również znaleźć ten przedmiot na Amazon, stąd możesz wybrać żądany kolor, a nawet wziąć pakiet 4 AirTagów ze znaczną zniżką.

Jaki jest rozmiar, waga i konstrukcja AirTag?

Niewątpliwie jednym z ciekawszych aspektów tego nowego urządzenia zaprezentowanego na rynku przez Apple jest jego fizyczna specyfikacja lub konstrukcja. Ale dlaczego? Komentujemy Cię. AirTag ma średnicę 31,9 mm, czyli łatwo mieści się w dłoni i jest to jeden z jego głównych celów, aby był wystarczająco mały, aby można go było łatwo używać.

Wśród innych ważnych szczegółów AirTag możemy powiedzieć, że waży tylko 11 gramów. Innymi słowy, jest jak waluta, do której bez niedogodności możemy w każdej chwili poznać jej położenie z naszego urządzenia mobilnego. Ma również grubość 8 mm. Mówimy więc o dość małym i funkcjonalnym akcesorium.

urządzenie przenośne

Ze względu na swój projekt może przypominać dużo za dużą monetę, z plastikową obwódką wokół i srebrnym środkiem, który możemy przypuszczać, że jest metalem lub szkłem. Wymiary i specyfikacje AirTag prowadzą nas do przekonania, że ​​może to być wielofunkcyjny brelok, ze względu na jego małe wymiary.

Zawsze ważne jest, aby wiedzieć, czy kupujemy urządzenie, które może znajdować się w dowolnym miejscu obok danego przedmiotu, czy może stać się odporne na wodę, kurz lub jakikolwiek inny materiał, który może wpłynąć lub po prostu uszkodzić jego działanie. W przypadku AirTag zapewniamy, że jest całkowicie odporny na te dwa niekorzystne czynniki.

Zgodnie z przeprowadzonymi testami, AirTag jest całkowicie odporny na kurz, dlatego to małe, ale ważne akcesorium może znajdować się wszędzie tam, gdzie występuje ten niekorzystny czynnik, nie wpływając w żaden sposób na jego działanie. Nie ma wątpliwości, że jest to bardzo korzystna wiadomość.

Ale nie chodzi tylko o to, że zgodnie z testami wyjaśniono również, że AirTag jest w pełni wodoodporny, bez względu na to, czy jest tylko mokro, czy nawet w wodzie jako takiej. Dzięki temu możemy znaleźć lokalizację tego akcesorium czy to w basenie, czy w morzu (oczywiście, dopóki jest w naszym zasięgu), jego działanie nie będzie miało żadnych ograniczeń.

Gdzie mogę zobaczyć numer seryjny mojego AirTag?

Na wypadek, gdybyśmy chcieli dokładnie wiedzieć numer seryjny naszego AirTag, będziemy musieli przytrzymać górną część naszego urządzenia mobilnego, które będzie musiało mieć funkcję NFC, jest to bardzo ważne, aby móc znaleźć odpowiedni numer seryjny. Wszystko to na bokach lub w otoczeniu Airtaga.

aplikacje na iPhone'a

Gdy to zrobisz, na naszym telefonie komórkowym pojawi się nowe powiadomienie, które będziemy musieli kliknąć, aby wejść do portalu internetowego Apple. Wskaże to numer seryjny AirTag i zaszyfrowany numer telefonu właściciela tego samego.

Inny sposób Numer seryjny AirTag można zobaczyć po wyjęciu baterii z akcesorium. Po pomyślnym wyjęciu baterii widzimy, że poniżej znajduje się numer seryjny wokół dolnej pokrywy urządzenia.

Ile danych zużywa mój telefon komórkowy za pomocą Apple AirTag?

Jak powiedzieliśmy wcześniej, ważne jest, aby pamiętać, że AirTags działają całkowicie z technologia ultraszerokopasmowa lub znany również jako UWB. Ma większy zasięg i moc niż zwykły system bluetooth, który znajduje się w większości naszych urządzeń mobilnych. Dzięki technologii UWB nie obserwujemy żadnych wydatków na nasze dane mobilne.

Chodzi o nowy i innowacyjny system lokalizacji, który jest zaimplementowany w większości nowych urządzeń iPhone. Dzięki chipowi U1 mamy możliwość uzyskania lokalizacji dowolnego typu terminala, który zawiera wspomniany chip lub dowolny inny telefon komórkowy lub akcesorium, które działa w technologii ultraszerokopasmowej.

oficjalne logo jabłko

Chip U1 działa w połączeniu z technologią UWB lub ultraszerokie pasmo w działaniu AirTag. W ten sposób mamy możliwość odnalezienia lokalizacji tego ciekawego akcesorium gdziekolwiek się znajduje.

Co mogę śledzić za pomocą Apple AirTag?

Podstawowy cel AirTag opiera się na możliwości bycia w stanie zlokalizuj go gdziekolwiek jesteśDlatego AirTag jest akcesorium, które możemy umieścić lub dopasować do dowolnego cennego lub ważnego przedmiotu, który posiadamy. W ten czy inny sposób działa jak pęk kluczy.

Ze względu na mały rozmiarMożna to dostosować do dowolnego obiektu, dlatego lista rzeczy, które można śledzić za pomocą AirTag, jest znacznie więcej niż obszerna i jest to bardzo pozytywny punkt dla tego nowego produktu firmy Apple.

Jaki poziom głośności może emitować AirTag?

AirTag ma funkcję aktywować dźwięk, alarm lub sygnał dźwiękowy kiedy tylko chcemy. Musimy tylko aktywować tę opcję. Dlatego to akcesorium ma wbudowany głośnik, który ma dość regularny, ale skuteczny poziom głośności na krótkich dystansach.

link z tagiem lotniczym iphone

Czy głośnik AirTag można wyciszyć?

Akcesoria AirTag same nie wydają żadnego dźwiękuTyle że aktywujemy alarm lokalizacji. Dlatego nie będziemy musieli wyciszać głośnika AirTag, ponieważ sam nie będzie wytwarzał hałasu.