Skip to content

Co jest lepsze, Netflix czy Amazon Prime Video?

28 de styczeń de 2021

Witamy! Jeśli jesteś osobą, która lubi widzieć seriale i filmy Masz jednak wątpliwości, która platforma do przesyłania strumieniowego jest najlepsza, to trafiłeś we właściwe miejsce. Później opowiemy trochę o różnice między Netflix i Amazon Prime Video. Należy zauważyć, że nasza ostateczna decyzja jest oparta na zaletach i wadach każdej platformy.

Filmy i seriale

Netflix

Od momentu powstania w 1997 roku Netflix przeszedł wiele zmian w sposobie oferowania swoich usług do tego, czym jest dzisiaj: międzynarodowa usługa przesyłania strumieniowego.

Jeśli chodzi o jego najsłynniejsze produkcje, odnajdujemy serię House of Cards, która w 2011 roku znacząco zwiększyła popularność tej platformy. Następnie znajdujemy inne klejnoty, takie jak Orange is the new Black, Narcos, Stranger Things, Three Reasons Why i oczywiście Dom papieru.

Jeśli chodzi o filmy, Netflix oferuje ogromną różnorodność, która Cię nie zawiedzie. Ponadto ten katalog różni się w zależności od regionu, w którym się znajdujesz. Niektóre przykłady świetnych filmów, które można znaleźć na tej platformie to: Roma, Marriage Story, Two Popes i The Irishman.

Amazon Prime

Choć prawdą jest, że Amazon Prime nie ma tak znanych produkcji filmowych jak Netflix, możemy wyróżnić serię: The Boys, Fargo, Patriota, Hawaii 5.0, Peaky Blinders, między innymi.

Teraz, jeśli odwołujemy się do filmów, które wygenerowała ta platforma, nie możemy nie wspomnieć o niektórych, które szczerze powinieneś cieszyć się tak szybko, jak to możliwe, takich jak Lady Bird, Big Sick, Midsommar, Manchester by the Sea, Suspiria.

Jeśli chodzi o treść, Netflix znacznie przewyższa Amazon Prime Ponieważ stworzył nieskończoną liczbę seriali i filmów tak dobrych, że są polecane przez wszystkich. Ponadto Netflix stale wprowadza nowe produkcje, aby utrzymać zainteresowanie odbiorców.

Członkostwa

W tym aspekcie możemy powiedzieć, że Netflix jest bardzo prosty, skoro tak trzy plany:

  • Podstawowy: 9 USD miesięcznie
  • Standard: 13 USD / miesiąc
  • Premium: 16 $ miesięcznie

Różnica między opisanymi planami to jakość wideo i liczba urządzeń, z których można korzystać jednocześnie. Co pomoże Ci wybrać najlepszy plan Netflix do wynajęcia.

W podstawowym planie będziesz mieć dostęp tylko do jednego ekranu i będziesz mieć rozdzielczość 480p. Zamiast tego możesz skorzystać ze standardowego członkostwa ciesz się treściami w wysokiej rozdzielczości (1080p) i będziesz miał do dyspozycji dwa ekrany. Wreszcie, jeśli zdecydujesz się zapłacić abonament premium, pozwala nam on mieć cztery ekrany o rozdzielczości ultra HD. We wszystkich tych planach będziesz mieć również możliwość pobierania seriali i filmów, aby oglądać je bez połączenia z Internetem.

Z drugiej strony, dzięki Amazon Video Prime masz możliwość opłacenia rocznego członkostwa w wysokości 119 USD, dzięki czemu możesz cieszyć się całą zawartością bez reklam. Umożliwia także odtwarzanie do 3 programów na różnych urządzeniach, ale nie jednocześnie.

To członkostwo zapewnia również dostęp do korzyści w zakresie portalu zakupowego Amazon, ponieważ możesz cieszyć się wyjątkowymi ofertami. Kolejna ważna zaleta bycia Członek Amazon Prime polega na korzystaniu z Amazon Music, który jest w zasadzie bardzo podobny do Spotify, a także na otrzymywaniu bezpłatnych gier na koncie Prime.

Oglądaj ekran Netflix

Chociaż prawdą jest, że Amazon Prime oferuje swoim członkom wiele korzyści, cena do zapłacenia jest bardzo wysoka w porównaniu z Netflixem. Dlatego pod tym względem Amazon Prime jest o jeden stopień poniżej Netflix.

Berło

W przypadku Amazon Prime Video, stwierdziliśmy, że jego interfejs różni się nieco w zależności od urządzenia. Jednak na urządzeniach Fire doświadczenie poprawia się o 100%. Kolejnym niekorzystnym aspektem jest to, że wyszukiwarka tej platformy nie jest przyjazna rekomendacjom, a także nie pozwala na tworzenie różne profile użytkownika.

Wręcz przeciwnie, interfejs Netflix jest nieco wygodniejszy i pozostaje mniej więcej taki sam na różnych obsługiwanych urządzeniach. Tutaj możemy stworzyć kilka profili użytkowników, które będą miały swoje własne rekomendacje iw ten sposób każdy członek rodziny może mieć dostęp do treści co wolisz. Bez wątpienia interfejs Netflix Znacznie przewyższa to, co oferuje Amazon Prime Video.

Podsumowując, na podstawie tego, co ujawniliśmy wcześniej, Netflix jest znacznie bardziej wartościowy niż Amazon, dlatego zalecamy, aby nie wahać się z subskrypcją.