Skip to content

Błąd 506 w sklepie Google Play – Origin i jak go rozwiązać krok po kroku

30 de styczeń de 2022

Nie zdarzyło Ci się, że chcesz uzyskać dostęp do swojego sklepu z aplikacjami Google, lepiej znanego jako Sklep Play, po wejściu do początkowej zakładki aplikacji i chcesz wejść do aplikacji, aby móc docenić jej cechy i później pobrać to, Otrzymasz dość irytujący błąd o nazwie „błąd 506”.

Jest to bardzo powszechny błąd, który pojawi się użytkownikom telefonów z Androidem, gdy chcą wykonać ruch w tej aplikacji, chodzi o to, że wielu doświadczyło tego błędu, ale prawie wszyscy unikają dokumentacji poprawnie o tym błędzie, dlaczego występuje i jak go rozwiązać. Dzisiaj dowiesz się, jak naprawić problemy spowodowane tym błędem.

Jaki jest błąd 506 w aplikacji Sklep Google Play?

Przede wszystkim zobaczmy, jaki jest błąd 506 Sklepu Play, ogólnie ten błąd występuje bardziej niż cokolwiek w tej chwili w którym odbywa się pobieranie. Na początku wszystko wydaje się normalne i w idealnym stanie, ale gdy rozpocznie się pobieranie i minęła ponad połowa paska pobierania, pojawia się komunikat informujący, że wystąpił błąd podczas pobierania wspomnianej aplikacji, ten błąd psuje wszystko, co proces pobierania było pierwotnie planowane i aplikacja nie będzie działać na tym urządzeniu.

Jakie są najczęstsze przyczyny pojawienia się tego błędu?

Z drugiej strony nie ma jednego powodu, dla którego pojawia się ten błąd. Jedną z przyczyn może być to, że aplikacja, która jest próbuje zainstalować, powoduje zamknięty cykl, który występuje, gdy aplikacja ma kilka wersji przed tą, która jest pobierana na urządzenie. Dlatego proces zostaje przerwany przez ten błąd.

Z drugiej strony najczęstszą przyczyną w tych urządzeniach z Androidem jest to, że urządzenie ma kartę SD, która jest wymienną przestrzenią do przechowywania informacji, korzystającą z tej pamięci zewnętrznej, jako wsparcie informacyjne. Jeśli Twój telefon ma tego typu dodatek, może to być przyczyną tego błędu, chociaż istnieją inne hipotezy.

Jak rozwiązać błąd 506 z telefonu komórkowego?

W ten sam sposób istnieje kilka powodów, dla których ten błąd może pojawić się na twoim urządzeniu, istnieje kilka sposobów rozwiązania tego błędu, niektóre mogą być skuteczne, inne mogą nie działać dla Ciebie, wszystko będzie zależeć od przyczyny błąd w urządzeniu, poza tym, że wszystkie urządzenia są różne i wszystkie działają w inny sposób.

Ta pierwsza opcja jest najprostszą ze wszystkich i jedną z najczęściej używanych alternatyw, gdy wystąpi problem z urządzeniem, ta alternatywa polega na ponownym uruchomieniu urządzenia, ale nie powinieneś uruchamiać go ponownie, korzystając z opcji dostarczonej z telefonem, ale ten proces należy wykonać ręcznie.

W porządku, przed wyłączeniem telefonu upewnij się, że wszystkie aplikacje są zamknięte, czy urządzenie nie przetwarza żadnych informacji poza tym, co jest konieczne. Naciśnij przycisk zasilania, a następnie opcję wyłączenia. Po wyłączeniu musisz odczekać pewien czas, około 15 do 20 sekund.

Po upływie tego czasu ponownie włącz urządzenie, poczekaj, aż urządzenie się całkowicie uruchomi i ponownie otwórz sklep z aplikacjami, wyszukaj aplikację, którą chcesz pobrać, i przejdź przez proces pobierania i instalacji.

dowiedz się, jak naprawić błąd Google Play 506

Z drugiej strony, jeśli to rozwiązanie nie działa dla Ciebie, mamy inną opcję, z której możesz skorzystać, ta opcja, polega na wyjęciu karty SD z urządzenia, jeśli takowe posiada. Pierwszym krokiem jest wyłączenie urządzenia, a następnie wyjęcie z niego karty SD i odczekanie około 15-20 sekund, po tym czasie włącz urządzenie bez włożonej karty SD, otwórz sklep z aplikacjami i spróbuj pobrać aplikację.

Jakie inne błędy mogą pojawić się w sklepie Google Play?

Innym dość powszechnym błędem jest błąd brak załadowania/aktualizacji aplikacji, Kod błędu: 192, ten błąd nie pozwala na załadowanie sklepu z aplikacjami. Ten błąd jest bardzo powszechny w tych urządzeniach, które mają mało miejsca, a jego problemy są związane z tą sytuacją, spowodowaną brakiem miejsca na urządzeniu mobilnym.

Jak możesz rozwiązać te błędy z telefonu komórkowego?

Znasz już przyczyny błędu 192, pierwszym działaniem, które możesz podjąć, aby rozwiązać ten problem, jest zwolnienie pamięci wewnętrznej, wykonanie określonych czynności. Pierwszą rzeczą jest usunięcie niepotrzebnych gier lub aplikacji, które masz na urządzeniu, w ten sposób możesz zwolnić całą przestrzeń zajmowaną przez te aplikacje.

W przypadku posiadania plików takich jak zdjęcia lub muzyka w pamięci wewnętrznej telefonu komórkowego, najlepiej: ty włóż kartę SD do urządzenia i przekaż wszystkie te pliki do pamięci zewnętrznej, w ten sposób stworzysz więcej miejsca w pamięci wewnętrznej telefonu, aby uruchomić Sklep Play.

naucz się rozwiązywać różne błędy w Google Play

Inną opcją, z której możesz skorzystać, jest wyczyszczenie pamięci podręcznej systemu i aplikacji telefonu, dzięki czemu możesz zwolnić potrzebny MB i być może uruchomić Sklep Play. Oprócz usunięcia aktualizacji tej aplikacji zaleca się również usunięcie pamięci podręcznej Sklepu Play.

Z drugiej strony przyczyną tego błędu jest nie tylko mała przestrzeń dyskowa, ale mogą to być również problemy z kontem użytkownika używanym w sklepie z aplikacjami. Dlatego zaleca się usunięcie konta Google Play Store i ponowne uruchomienie sekcji.

Pamiętaj, że aby to zrobić, telefon powinien mieć dużo wolnego miejsca, ponieważ jeśli nie masz miejsca, bardzo trudno będzie ponownie połączyć konto i być może nie da się go połączyć i w ten sposób nie zadziała.

dołącz do naszego kanału telegram