Skip to content

Antymalware: co to jest i do czego służy to narzędzie ochrony?

15 de kwiecień de 2021

W dzisiejszym artykule porozmawiamy o tym, czym jest antymalware i do czego służy to narzędzie ochrony? Przede wszystkim, gdy mówimy o złośliwym oprogramowaniu mamy na myśli wszelkiego rodzaju złośliwe oprogramowanie. Istnieje ogromna różnorodność złośliwego oprogramowania, które atakuje różne cele komputera, a wszystko to w celu wyrządzenia szkody komputerowi, aby zaszkodzić właścicielowi tego komputera.

Wraz z tworzeniem komputerów istniało złośliwe oprogramowanie, dlatego aplikacje zostały opracowane za pomocą którego zwalczać i usuwać te złośliwe oprogramowanie. W ten sposób rodzi się AntiMalware, które utrudnia przedostanie się złośliwego oprogramowania do komputera, eliminując i wykrywając potencjalne złośliwe oprogramowanie, które mamy na naszym komputerze.

Kiedy chcemy skorzystać z AntiMalware, musimy wziąć pod uwagę, że istnieje kilka typów tego oprogramowania, każdy ma inne cechy. Dlatego porozmawiamy o narzędziu ochronnym, jakim może być AntiMalware, widząc jego różne typy wyjaśniające, do czego służą, oraz najlepsze oprogramowanie AntiMalware.

Jakie są rodzaje oprogramowania antywirusowego?

Aby uchronić się przed złośliwym oprogramowaniem, istnieją typy oprogramowania antywirusowego może lepiej atakować każde złośliwe oprogramowanie, dla którego musimy wiedzieć, jakie ma typy. Najpopularniejszym programem AntiMalware jest program antywirusowy używany przez zdecydowaną większość użytkowników komputerów, AntiSpam, który zapobiega zapełnianiu naszego komputera treściami reklamowymi.

Wreszcie, AntiSpyware that Są odpowiedzialni za usuwanie wszelkiego złośliwego oprogramowania, które może wyodrębniać informacje bez pozwolenia z naszego komputera. Następnie wyjaśnimy każdy z tych typów oprogramowania AntiMalware, mając nadzieję, że wybierzesz najbardziej odpowiedni dla swojego problemu.

Samodzielne oprogramowanie antywirusowe

Pierwszym rodzajem oprogramowania AntiMalware, o którym dzisiaj będziemy mówić, jest autonomiczne oprogramowanie AntiMalware, które Są kompatybilne z dużą liczbą komputerów, a nawet z pendrive’em. Jego funkcją nie jest zanieczyszczenie pliku przenośnego za pomocą skanera. Ten typ oprogramowania antywirusowego zwykle nie jest tak skuteczny, ponieważ nie ma ciągłej aktualizacji, co ma miejsce w przypadku pakietów oprogramowania zabezpieczającego.

Pakiet bezpieczeństwa

Najpopularniejszym typem oprogramowania antywirusowego jest pakiet oprogramowania zabezpieczającego. Są najbardziej kompletne, ponieważ poza dostarczeniem nam antywirusa, mają w sobie więcej funkcji, oferując wykrywanie wirusów w celu ich późniejszego wyeliminowania, stosowanie programów antyszpiegowskich, które chronią nas przed próbami szpiegowania w sieci i zabierają ze sobą VPN.

Dzięki swojej kompletności są najczęściej wykorzystywane w sprzęcie elektronicznym, spełniając funkcje, których komputer potrzebuje, aby był wolny od złośliwego oprogramowania.

Chmura AntiMalware

Wreszcie mamy AntiMalware w chmurze. Dzięki temu ten typ AntiMalware jest bardzo ważny chronić informacje zdeponowane w chmurze przed oprogramowaniem ransomware. Najczęstszym sposobem infekcji komputera złośliwym oprogramowaniem jest Internet przy użyciu bardzo wiarygodnych wiadomości e-mail, dzięki czemu po wejściu na komputer pobierane są pliki zawierające złośliwe oprogramowanie.

Ten typ oprogramowania antywirusowego są często używane w usługach e-maile, takie jak Gmail, chroniące użytkowników przed atakami złośliwego oprogramowania. W tym celu oferują usługę AntiMalware w chmurze.

Jakie są najlepsze programy antywirusowe?

Po zapoznaniu się z istniejącymi typami oprogramowania antywirusowego, zostawimy Ci jedne z najlepszych dostępnych pakietów bezpieczeństwa. Dzięki tym pakietom bezpieczeństwa Twój zespół będziesz chroniony przed każdym złośliwym oprogramowaniem. Następnie zobaczymy jedne z najlepszych dostępnych programów AntiMalware, wymieniając i wyjaśniając każdy z nich.

Bezpieczeństwo informatyczne

Windows Defender

To oprogramowanie antywirusowe zostało opracowane przez międzynarodową firmę Microsoft dla systemu operacyjnego Windows i jest dostępne dla użytkowników od wersji 7. To oprogramowanie antywirusowe dość skutecznie chroni nasz sprzęt, licząc na różnorodne usługi takie jak oprogramowanie szpiegowskie, antywirusowe itp.

Podczas korzystania z programu Windows Defender nie powinniśmy instalować innego oprogramowania AntiMalware, ponieważ nie jest ono zgodne równolegle z innymi programami AntiMalware, co w konsekwencji powoduje awarie dla obu.

TotalAV

Inną opcją, którą musimy chronić przed złośliwym oprogramowaniem, jest TotalAV. Ten program oferuje nam dość kompletny pakiet bezpieczeństwa, zapewniający optymalizację wydajności komputer, antywirus, VPN z nieograniczonym wykorzystaniem danych itp. To AntiMalware jest dość wydajne w swojej pracy, będąc obecnie jednym z najlepszych.