Skip to content

USB 2.0 a USB 3.0 Co jest lepsze? Charakterystyka i różnice

8 de lipiec de 2021

Czy wiesz, co to jest port USB i do czego służy? chociaż wydaje się nieistotne, aby wiedzieć, może przynieść Ci wiele korzyści: Ten port do przesyłania danych z telefonu komórkowego do komputera lub ładowania sprzętu ma więcej niż jedną wersję. Od 2000 roku porty USB 2.0 i micro USB zadomowiły się w codziennym życiu.

Właśnie potrzeba dostosować się do nowych technologii i możliwość optymalizacji doświadczenia użytkownika, były pionierami w tworzeniu tych wersji. Zapewniamy, że różnice przekraczają proste liczby, dlatego dziś porównamy USB 2.0 z USB 3.0, abyś mógł wziąć to pod uwagę przy przyszłych zakupach.

Porównanie funkcji i różnic między wersjami USB 2.0 i USB 3.0

Standard Universal Serial BUS, znany jako USB, służy do wyznaczenia zestawu złączy, kabli, portów i protokołów, które udostępniają informacje z jednego urządzenia na drugie. W nowym tysiącleciu wersja 2.0 została przyjęta z zadowoleniem od momentu narodzin, wprowadzając innowacje w koncepcjach, takich jak prędkość, do swoich poprzedników; 8 lat później wersja 3.0 zajmuje centralne miejsce, podobnie jak jej późniejsze wersje podrzędne.

  • Szybkość zawsze była priorytetem: Wersja 2.0 posiada 4 linie kablowe z prędkością transmisji danych do 480 Mbt (60 Mb/s). Podczas gdy USB 3.0 zapewnia szybkość podczas udostępniania danych do 4,8 GB (600 Mb/s) i 9 linii w kablu. Dodatkowo wersja USB 3.0 zawiera podwersje USB 3.1 i USB 3.2, z odpowiednimi prędkościami 10 i 20 GB.
  • Jeśli chodzi o władzę, istnieją ważne rozróżnienia, a chodzi o to, że USB 2.0 ma poziom 400MA wystarczy, aby naładować urządzenia. Jest to w porównaniu do 900MA dostarczanego przez wersję USB 3.0, która zapewnia bardziej wydajne ładowanie dowolnego urządzenia.
  • Różnorodność złącz jest widoczna w USB 2.0, są te typu „A”, najbardziej znane, oraz typu „B”; mini „A i B”; mikro „A i B”. W tym sensie porty USB 3.0 mają dostępne złącza”Wpisz A ”, „Typ B” i „Typ C”. Te ostatnie są najczęściej używane w telefonach komórkowych; ponieważ są trwalsze, podczas gdy 2.0 może wymagać łatwiejszej naprawy portu ładowania lub szpilki.
  • W stosunku do złącz, typ „A” w obu wersjach ma subtelne różnice takie jak kolor: 3.0 zawiera niebieską zakładkę. Jednak najbardziej wyróżnia się jego różnorodność; i czy to? Oni są możliwość dostosowania do różnego sprzętu, lub sprzęt o różnym charakterze, taki jak komputery, drukarki, telefony komórkowe, odtwarzacze bezprzewodowe i tak dalej.
  • Kolejna różnica polega na komunikacji: wersja USB 2.0 jest jednostronna, co oznacza, że ​​musisz wybrać między wysyłaniem lub odbieraniem informacji; Czasami powoduje to, że komputer nie rozpoznaje telefonu komórkowego z systemem Android lub iPhone’a. Z drugiej strony wersja 3.0 z odpowiednimi ulepszeniami pozwala na jednoczesne wysyłanie i odbieranie danych, co nie komunikacji dwustronnej.

Który port jest obecnie najczęściej używany i dlaczego warto wiedzieć?

Jaki jest obecnie najlepszy port dla Twoich urządzeń między USB 2.0 a USB 3.0?

Funkcja, jaką ten standard spełnia w obu wersjach, pozostaje nienaruszona: umożliwia przesyłanie i odbieranie informacji między urządzeniami; zawiera kable w swoim kompendium; złącza; protokoły; pośród innych. Są to urządzenia typu Plug & Play, więc są aktywowane automatycznie po podłączeniu i uznane.

Chociaż wersja 2.0 w zasadzie robi to samo co 3.0, ta ostatnia może to osiągnąć w krótszym czasie, będąc kompatybilny z artefaktami state-of-the-art. Nawet ta wersja może również mieć mniej komplikacji lub łatwiej rozwiązywać problemy z portem USB.

Zdarza się to również, jeśli chodzi o zasilanie: obie wersje będą w stanie zasilać Twoje urządzenia elektroniczne, ale wersja 2.0 zapewnia mniej wydajne ładowanie a to podwaja czas potrzebny na wersję USB 3.0.

Dlatego, aby określić, co jest najlepsze dla twoich urządzeń, musisz wziąć pod uwagę i jasno określić nic innego niż twoje wydajność i potrzeby optymalizacji. Naszym zdaniem wdzięczność wobec USB 2.0 jest nieskończona, ale 3.0, zwłaszcza w jego podwersjach, jest dobrą zaktualizowaną alternatywą, z której można w pełni korzystać.