Skip to content

Skonfiguruj „Panel sterowania NVIDIA” i graj z maksymalną liczbą klatek na sekundę

18 de październik de 2021

Chociaż dzisiejsza technologia koncentruje się na automatyzowaniu różnych obszarów naszego życia i dążeniu do zmniejszenia trudności rutynowych zadań, nie wszystkie z nich muszą koncentrować się na pracy, popularnych opcjach rozrywki bez połączenia, z których najsłynniejszymi na świecie są gry wideo.

Te cyfrowe dzieła sztuki pozwalają nam spędzić niesamowite chwile emocji i napięcia, ale z biegiem lat te wymagają coraz większej mocy naszych komputerów, a także wiedząc, jak zoptymalizować ich wydajność do maksimum.

W tym artykule nauczymy Cię najważniejszych aspektów konfiguracji opcji oferowanych przez panel sterowania NVIDIA grać z najlepszą liczbą klatek na sekundę (FPS), jaką może zaoferować Twój komputer.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę podczas konfigurowania panelu sterowania NVIDIA?

Zanim przejdziemy od razu do ustawień musimy wziąć pod uwagę szereg aspektów które pomogą nam pomyślnie i bez problemów przeprowadzić wszystkie kroki.

Model karty graficznej

Nasza karta graficzna to musi być wystarczająco nowy model który umożliwia dostęp do menu ustawień ze wszystkimi odpowiednimi opcjami, jeśli niektóre z proponowanych tutaj opcji nie są wyświetlane, prawdopodobnie nie są one dostępne dla Twojego komputera.

Zaktualizowane sterowniki kart

Musimy aktualizować sterowniki kart, ponieważ w przypadku ich braku, Możliwe, że zmiany nie zostaną przeprowadzone lub wystąpią błędy uniemożliwiające dokonanie zmian, tak aby rozwiać wszelkie wątpliwości lepiej wejść na stronę NVIDIA i poszukaj zaktualizowanych sterowników dla sterowników.

Gdzie można uzyskać panel sterowania NVIDIA?

Panel sterowania nie jest opcją, która znajduje się domyślnie w naszym systemie operacyjnym, ale raczej musimy go pobrać osobno poprzez korzystanie z funkcjonalnego sklepu z aplikacjami lub z naszej przeglądarki przez internet z dostępnymi opcjami:

Ze sklepu Microsoft

Pierwszą opcją, którą bierzemy pod uwagę w tym zadaniu jest Sklep Microsoft, gdzie będziemy musieli użyć tylko słów kluczowych Panel sterowania NVIDIA, aby sklep dał nam wynik, do którego będziemy musieli wykonać tylko kilka kliknięć, aby rozpocząć instalację, oprócz tego, że jest on aktualizowany automatycznie.

Na oficjalnej stronie NVIDIA

Druga alternatywa, którą mamy, pochodzi od firmy NVIDIA, która na swojej stronie internetowej ma linki do pobrania swojego Panelu sterowania, w którym tylko będziemy musieli uruchomić „plik .EXE” i możemy to mieć.

Jakie metody są dostępne w panelu sterowania NVIDIA, aby zwiększyć liczbę klatek na sekundę w grze?

Gdy już mamy nasz Panel sterowania NVIDIA na naszym komputerze, będziemy musieli go tylko otworzyć i weź pod uwagę następujące aspekty, aby osiągnąć maksymalną wydajność:

Sprawdź oszczędności energii

Tryb oszczędzania energii zazwyczaj ogranicza moc naszego komputera, więc lepiej będzie zmienić tę opcję na tryb szczytowej wydajności, ta opcja pozwoli naszemu GPU osiągnąć maksymalną wydajność w razie potrzeby.

metody nvidia zwiększające fps w grze

Zmniejsz „efekt piły”

Efekt piły to opcja, która pojawia się na naszym GPU jako antyaliasing, ta opcja działa jako filtr, który pozwala poprawić piksele tekstur, które pojawiają się na naszym ekranieZmniejszając go, komputer będzie mniej wysiłku, aby przetworzyć tę opcję.

Edytuj przezroczystość i tekstury

Z opcjami różnice w poziomie szczegółowości, optymalizacji anizotropowej i optymalizacji trójliniowej, możemy wybrać, czy chcemy, aby nasze gry działały z wyższą wydajnością FPS, czy jak najlepiej wykorzystać to, aby mieć najlepszą grafikę.

Dostosuj wydajność 3D

W sekcji Wydajność 3D Znajdziemy 3 zakładki do konfiguracji różnych sekcji przetwarzania 3D naszego komputera, naszym celem będzie przejście do opcji standardowej spośród 3 i wybranie opcji maksymalnej wydajności.

Popraw wydajność i opóźnienia GPU

Dzięki aktywowaniu trybu niskiego opóźnienia w wydajności naszego procesora będziemy w stanie wyeliminować opóźnienia, które mogą istnieć w przypadku akcesoriów uzupełniających naszego komputera, takich jak czas reakcji myszy i klawiatury.