Skip to content

Różnice między Messengerem a Messengerem Lite. Funkcje i zalety obu aplikacji na Androida i iPhone’a

24 de październik de 2021

Jeśli będziesz śledzić nasze artykuły, zobaczysz, że w pewnych momentach dokonaliśmy już dwóch porównań, o które najczęściej pytali nas użytkownicy, Facebook kontra Facebook Lite, i Twitter a Lite na Twitterze. Cóż, dzisiaj nadszedł czas, aby dokonać ostatniego porównania między dużymi aplikacjami, które mają lekkie wersje, a konkretnie porozmawiać o Messengerze vs. Messenger Lite.

Prawda jest taka, że ​​podobnie jak główna sieć społecznościowa na świecie, Messenger ma wersja lekka do Lite, które użytkownicy zwykle pobierają, gdy oryginał zużywa zbyt wiele zasobów, takich jak pamięć wewnętrzna lub pamięć RAM. Cóż, w tym artykule chcemy przeanalizować wszystkie elementy wspólne, które mają Messenger i Messenger Lite, i które je różnicują.

Messenger lub Messenger Lite

Cena

Jedna z zalet tej decyzji, którą musimy podjąć między Messenger i Messenger Lite, ma to związek z faktem, że obie platformy są całkowicie bezpłatne, więc jest to pierwszy szczegół do rozważenia. Prawda jest taka, że ​​obie platformy można znaleźć w sklepie Google Play, więc nie ma wiele do podkreślenia w tym zakresie.

Projekt

Projekt to już jeden z elementów, który będziesz musiał dokładnie przeanalizować, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jeśli dla Ciebie jest to przede wszystkim kwestia wzroku, to zobaczysz, że pod względem designu Messenger znacznie przewyższa Messenger Lite. Z tego powodu, jeśli uważasz, że wrażenia wizualne są ponad innymi cechami, powinieneś trzymać się oryginalnego Messengera.

Zużycie zasobów

Kolejnym aspektem, w którym oczywiście zauważymy dużą różnicę między Messengerem a Messengerem Lite, jest zużycie zasobów urządzenia, które w przypadku drugiego jest znacznie mniejsze. Dokładnie, jesteś vWersje Lite Zostały opracowane tak, aby użytkownicy, którzy nie mają nadmiarowej pamięci RAM lub wewnętrznej pojemności pamięci, instalowali je zamiast oryginalnych, można je bardzo łatwo pobrać.

Zużycie danych

Coś podobnego dzieje się z zużyciem danych, a ponieważ zużycie zasobów jest mniejsze w wersjach Lite, zużywają one również znacznie mniej danych niż zwykłe, więc oto inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę. Prawda jest taka, że ​​jeśli zazwyczaj pod koniec miesiąca przychodzisz z małą ilością danych mobilnych, zastąp aplikacje swoim wersje Lite, może być doskonałą alternatywą.

Cechy

I kończymy z funkcjami, kolejnym aspektem, który wraz z ceną ma tendencję do równania obu, i jest to, że naprawdę możemy znaleźć większość tych samych funkcji w obu Messenger jak w Messenger Lite. W każdym razie musisz wiedzieć, że uzyskasz dostęp do absolutnie wszystkich funkcji jednego z głównych komunikatorów na świecie, więc nie ma nic do stracenia.

Inne bardzo częste wyszukiwania i zapytania użytkowników w tym segmencie, mają bezpośredni związek z następującymi kwestiami: co jest lepsze Messenger Lite lub Messenger, Facebook vs. Facebook Lite, Messenger Lite ma bąbelki, czym się różni Messenger od Messenger Lite, czym różni się Messenger od Messenger Lite, emotikony w Messenger Lite, czym różni się Facebook od Snapchata czy najnowszej wersji Messenger Lite. Jeśli masz inne pytania w tym zakresie, po prostu skontaktuj się z nami, abyśmy mogli oczywiście pomóc w tym zakresie.

Zalety komunikatora na Androida

Alternatywy dla Facebook Messenger

Za pomocą drutu lub drutu

Jest to cyfrowa sieć komunikacyjna, która dzięki swoim projekt open source do personalizacji i wysokiego poziomu szyfrowania bezpieczeństwa.

To najlepsza opcja, jaką możemy wykorzystać do stworzenia prywatny czat w którym będzie mówić duża liczba osób.

Korzystanie z aplikacji Telegram

To jest jeden z najpopularniejsze aplikacje do czatu w ostatnich latach ze względu na swoją politykę prywatności, a także posiadanie przyjaznego i intuicyjnego interfejsu dla każdego oraz znacznie większy repertuar emotikonów niż sieci takie jak Facebook.

Ta cyfrowa platforma jest dostępna dla wszystkich system operacyjny komputerów i telefonii całkowicie za darmo.

To pokazuje, że alternatywne środki komunikacji cyfrowy masz do swojej dyspozycji, aby prowadzić rozmowy z bliskimi w sposób prywatny, stabilny i bezpieczny, ale zostaw nam w komentarzach swoje osobiste rekomendacje na ten temat.

Czy zostajesz z? Messenger lub Messenger Lite?