Skip to content

Jak nawiązać połączenie lub rozmowę wideo na Facebooku Lite krok po kroku

3 de kwiecień de 2021

Imponujący jest sposób, w jaki Mark Zuckerberg i jego firma nieustannie zaskakują nas nowymi i zaawansowanymi aktualizacjami w swoich różnych aplikacjach, co nie tylko czyni je innowacyjnymi produktami, ale także czyni je atrakcyjnymi dla przyjemności korzystania z każdej z aplikacji. Konsumenci tych społeczności sieci i tym razem przyszła kolej na lżejsza wersja i uwielbiana przez wielu «Facebook lite».

Co to jest Facebook Lite?

Wiemy już wszystko o świetnej aplikacji o nazwie Facebook, ale nie wiedzą zbyt wiele, że istnieje inna wersja skierowana do telefonów komórkowych, które mają mniej miejsca i znacznie wolniejszą nawigację, można powiedzieć, że jest rodzajem „młodszej siostry” który ma swoje zalety i wady w stosunku do zwykłego Facebooka.

Pomimo tego, że ta wersja ma większość opcji używanych przez konwencjonalnego Facebooka, ma znacznie prostszą konstrukcję, która przypomina Facebooka sprzed kilku lat.

Ta aplikacja zyskuje sławę głównie ze względu na niewielką ilość miejsca, które zajmuje, która wynosi 28,33 MB, w przeciwieństwie do zwykłej wersji, która wymaga oprócz miejsca 349 MB do zainstalowania. jest idealny do przeglądania na urządzeniach o niskiej szybkości, natychmiast zmniejszając ilość danych przesyłanych przez firmę telekomunikacyjną.

Ze względu na wielki sukces zdecydowano się na stworzyć lekką wersję Messengera, zwany „Messenger lite”, który ma te same cechy konstrukcyjne, redukcję danych i mniej miejsca w pamięci.

Dzięki tej aplikacji możemy łatwo pisać, wysyłać zdjęcia, a nawet notatki audio do naszych bliskich, krewnych lub znajomych ogranicza nas tylko opcje, które ma konwencjonalny Messenger, w tym dostęp do różnych rozszerzeń, a także udostępnianie naszej dokładnej lokalizacji. Niestety dla wielu ta aplikacja jest obecnie dostępna tylko na urządzenia z systemem Android, nadal oczekuje się wersji dla użytkowników iOS.

Obecnie z nową aktualizacją Messenger Lite możliwe jest wykonywanie połączeń wideo w dowolnym miejscu na świecie, co sprawia, że ​​jest on znacznie bardziej pożądany przez tych użytkowników, którzy mają urządzenia zgodne z jego charakterystyką. Teraz, jeśli nie wiesz, tutaj pokażemy, jak korzystać z tej nowej opcji lite Messenger.

Krok po kroku, aby nawiązywać połączenia wideo od zera za pomocą Messenger Lite.

Jeśli nie masz go pobranego, pierwszą rzeczą, którą powinieneś upewnić się, jest to, że masz urządzenie z Androidem z co najmniej 9,3 MB wolnej pamięci wewnętrznej. Po zabezpieczeniu aplikacja jest pobierana ze sklepu Play do momentu zainstalowania. Jeśli masz już zainstalowany na swoim urządzeniu, wystarczy, że zaktualizujesz go do najnowszej wersji.

Następnym krokiem jest wprowadzenie zarówno nazwy użytkownika lub adresu e-mail, jak i hasła dostępu do konta. Jeśli nie masz konta, powinieneś tylko Zapisz się.

Następnie musisz tylko znaleźć czat lub osobę, z którą chcesz udostępnić rozmowę wideo, a po wejściu na czat wystarczy przejść do prawego górnego rogu, gdzie znajdziesz kamerę. Teraz wystarczy go dotknąć i poczekaj, aż druga osoba przyjmie nasze zaproszenie.

kroki, aby nawiązać połączenie wideo w messenger lite

Rozmowa zakończy się, gdy Ty lub zaproszona osoba zdecydujeszOdbywa się to poprzez dotknięcie przycisku rozłączenia, który zwykle pojawia się u dołu ekranu.

O czym powinienem pamiętać teraz, gdy mam aplikację na swoim urządzeniu?

Należy pamiętać, że połączenia i rozmowy wideo prowadzone za pośrednictwem tej aplikacji, ma zużycie danych który jest dostosowywany przez firmę telefoniczną, do której jesteś subskrybowany.

Mało tego, należy również wziąć pod uwagę, że stan, w którym zostanie znaleziony sygnał telefoniczny, wpłynie również na obraz i dźwięk, które odbijają się zarówno w rozmowie, jak i w rozmowie wideo, dzięki czemu można cieszyć się wszystkimi opcje i prawidłowy przepływ lepiej jest skorzystać z sieci WIFI. Na koniec pamiętaj, aby aktualizować aplikację, aby być na bieżąco.

dołącz do naszego kanału telegram