Skip to content

Napraw błąd: „Nie można uruchomić, ponieważ brakuje d3dcompiler_43.dll” DirectX Windows

27 de marzec de 2023

Jeśli masz system Windows, prawdopodobnie jesteś przyzwyczajony do radzenia sobie z tym lub innym błędem tej klasy, częściej niż byśmy tego chcieli. Należy również wziąć pod uwagę, że nic nie jest idealne i niezależnie od tego, czy jest to między innymi Windows, Android, iOS, MAC czy Linux, wszystkie systemy operacyjne mogą mieć problemy i błędy.

Ważne jest nie to, ale znajdź rozwiązanie i czy masz do czynienia z błędem „Nie można uruchomić, ponieważ brakuje pliku d3dcompiler_43.dll” w systemie Windows, nie martw się, ponieważ dalej chcę Cię nauczyć, jak to naprawić w skuteczny i przede wszystkim łatwy sposób.

Błąd „Nie można uruchomić, ponieważ brakuje pliku d3dcompiler_43.dll”

Ten plik z rozszerzeniem .dll pochodzi z Microsoft Windows DirectX. Pliki .dll są ważne, niektóre bardziej niż inne, aby wiele rzeczy działało w takim systemie operacyjnym. Powiedział dll nie są one zawarte w oprogramowaniu, które chcesz zainstalowaćwięc musisz mieć je wcześniej zainstalowane w systemie Windows.

Na szczęście instalacja DirectX nie jest skomplikowana i jest bezpłatna, chociaż będziesz musiał wykonać kroki, które zostawię ci poniżej, aby móc raz na zawsze rozwiązać ten problem.

Jak naprawić błąd „Nie można uruchomić, ponieważ brakuje pliku d3dcompiler_43.dll” w systemie Windows

  • Pierwszą rzeczą, którą będziesz musiał zrobić, to otworzyć rejestr Microsoft Server i znaleźć plik .dll, po znalezieniu tego, co zamierzasz zrobić, to Napraw nieprawidłowe wpisy rejestru.
  • Bezpośrednio usuń wszystkie te biblioteki DLL z komputera.
  • Następnie użyj programu antywirusowego do przeskanowania komputera szukam wirusa
  • Kolejną ważną rzeczą jest aktualizowanie wszystkich sterowników.
  • Ponadto będziesz musiał odinstalować Microsoft DirectX, a następnie ponownie pobrać go na oficjalnej stronie.
  • Przejdź do Start, a następnie wpisz „Windows Update” i Sprawdź, czy nie masz oczekujących aktualizacjijeśli są dostępne aktualizacje, należy je wszystkie zainstalować.
  • Uruchom narzędzie do sprawdzania plików na komputerze, a następnie uruchom ponownie komputer.

Prawda jest taka, że ​​za całą tą sprawą nie ma zbyt wiele nauki, chodzi o to, by iść krok po kroku uzbrojony w dużo cierpliwości, aby móc go rozwiązać raz na zawsze i nie mieć żadnych problemów z żadnym innym oprogramowaniem, które chcesz zainstalować w przyszłości.

Ale w skrócie, jest to metoda naprawienia komunikatu „Błąd systemu” „Program nie może się uruchomić, ponieważ na komputerze brakuje pliku d3dcompiler_43.dll. Spróbuj ponownie zainstalować program, aby rozwiązać ten problem”.

Najczęstsze problemy z systemem Windows

problemy sprzętowe: Niektóre z najczęstszych problemów dotyczą komponentów sprzętu, ponieważ niektóre są tak stare, że są przestarzałe, aby móc przetwarzać nowe systemy operacyjne. Dawanie w ten sposób różne błędy typu blue screen, sprzęt się nie włącza m.in. Ten problem można rozwiązać, aktualizując komponenty sprzętowe, które powodują błąd.

kierowcy: Jest to jeden z najczęściej pojawiających się błędów. Jeśli nie zostaną one zaktualizowane, mogą wystąpić problemy między sprzętem a systemem operacyjnym polecenia, które chcesz wykonać, nie zostaną poprawnie zrozumiane.

Ten błąd można rozwiązać, pobierając i aktualizując odpowiednie sterowniki dla komputera i systemu operacyjnego. Inną metodą jest zainstalowanie programu do automatycznej aktualizacji urządzenia.

Należy pamiętać, że ten błąd może wystąpić, jeśli podłączyłeś do komputera nowy komponent, taki jak między innymi klaksony, klawiatura, mysz, lub przez zmianę niektórych części wewnętrznych, takich jak karta graficzna, ram, karta dźwiękowaitp. Ważne jest, aby być świadomym, kiedy instalowany jest nowy komponent, aby zaktualizować sterowniki i nie mieć żadnych niedogodności.

rozwiązanie błędu kompilatora d3d

Złośliwe oprogramowanie: Wirusy są dość powszechne w dziedzinie komputerów. To one odpowiadają za duży procent problemów lub uszkodzeń Twojego sprzętu.

aby ich uniknąć Zaleca się ostrożność podczas pobierania lub wchodzenia na stronę lub nieznany link. Ponadto ważne jest, aby mieć dobry program antywirusowy lub antymalware, za pomocą którego można wyeliminować zagrożenia.

Rejestr systemu Windows: w pewnym momencie mogliśmy również edytować lub wprowadzać zmiany w naszym systemie operacyjnym Może to być złośliwe oprogramowanie, które powoduje problem. W takim przypadku najlepiej jest przywrócić system operacyjny, aby rozwiązać te problemy.

dołącz do naszego kanału telegram