Skip to content

Najlepsze sztuczki do robienia i ulepszania zdjęć na Instagramie, które robisz za pomocą iPhone’a

26 de sierpień de 2021

Chociaż prawdą jest, że Facebook jest nadal główną siecią społecznościową na świecie, jeśli przeanalizujemy je wyłącznie według liczby użytkowników. Nie możemy zapomnieć o tym, że obecnie Instagram jest taki sam, a nawet bardziej popularny. W rzeczywistości Instagram stał się jedną z najpopularniejszych aplikacji sukces wśród miłośników fotografii i ogólnie użytkowników. I dlatego każdy chce zaskoczyć w nim swoich obserwujących, w tym celu chcemy pokazać kilka sztuczek do robienia i ulepszania zdjęć na Instagram, które robisz swoim iPhonem.

Niektóre bardzo specyficzne cechy tej usługi są związane z możliwość edycji zdjęć, dodawania filtrów i wszelkiego rodzaju efekty, a następnie udostępniać je zarówno na platformie, jak i za pośrednictwem innych sieci społecznościowych.

Teraz żeby zdjęcia dobrze wyglądały na Instagramie. Poza wszystkimi zmianami, które możemy wprowadzić później, jest ważne, żeby były dobre zdjęcia od pierwszej chwilii tego właśnie chcemy Cię nauczyć.

W szczególności przedstawimy Ci szereg sztuczek do wykonania dobre zdjęcia na Instagram za pomocą iPhone’a. Biorąc pod uwagę, że urządzenia Apple od zawsze charakteryzowały się dobrymi aparatami.

Oczywiście wszystko, czego potrzebujesz, aby móc skorzystać z samouczka, którego Cię nauczymy, to mieć iPhone, a także konto z sieci społecznościowej, aby później móc przesyłać zdjęcia na Instagram.

Wskazówki dotyczące robienia dobrych zdjęć za pomocą iPhone’a

Cóż, pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać w tego typu przypadku, jest to chwiejna fotografia nie jest nas warta, I to jest to, że nawet jeśli później będziesz mógł zastosować do niego wszelkiego rodzaju filtry i efekty, nie będziesz w stanie rozwiązać tego defektu.

W drugim przypadku musisz być szanuje zarówno oprawę obrazu, jak i detale które pojawiają się wokół i pamiętaj, że Instagram umożliwia przesyłanie tylko kwadratowych zdjęć. Dlatego, jeśli chcesz je dostosować, musisz mieć aplikację taką jak InstaSize.

Jeśli już zastanowiłeś się nad tymi początkowymi pytaniami, możesz rozważyć inne sugestie dotyczące robienia dobrych zdjęć na Instagramie, niektóre nieco bardziej zaawansowane. Na przykład, kiedy tylko możesz robi zdjęcia w ciągu dnia, szukając kontrastu między światłem a cieniem.

Kolejną dobrą wskazówką, o której naszym zdaniem należy pamiętać, jest zastosowanie nietypowych kątów, takie jak low-cut, czyli spod obiektu, który wygeneruje nowe doznania u Twoich obserwujących.

W niektórych przypadkach, ale oczywiście nie we wszystkich, możesz dodać ramki do zdjęcia, aby je wyróżnić trochę więcej, jak to miało miejsce na przykład w przypadku Polaroidów, które w rzeczywistości zasłynęły z tego w historii.

zastosuj filtry zdjęć iPhone'a

Innym ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę w tej sieci społecznościowej, jest stosowanie filtrów, O których mówiliśmy już wcześniej i chociaż muszą one dostosować się do twoich upodobań, oczywiście wiele z naszych ulubionych to te, które nadają mu nutę vintage lub retro.

Podobnie jest wielu użytkowników Instagrama, którzy osiągnęli dobre uznanie w tej sieci społecznościowej, obstawiając uchwyć codzienne chwile ale z innej perspektywy, pokazując piękno otaczającego nas świata. Oczywiście rozmawiamy o sprawach takich jak zwierzęta domowe, dodatek do ubrania, filiżanka kawy, roślina lub drzewo itp. Wszystko może prowadzić do dobrej fotografii.

I na koniec oczywiście, choć prawdą jest, że edycja na Instagramie nie jest zła, nie trać z oczu faktu, że istnieje wiele dobrych aplikacji do zarządzania kontem na Instagramie, a także do retuszować obrazy przed przesłaniem w tej sieci społecznościowej, takiej jak Snapseed.

Jak poprawić zdjęcia zrobione moim iPhonem przed przesłaniem ich na Instagram?

Nawet po zastosowaniu się do sugestii, aby zrobić dobre zdjęcia, zawsze dobrze jest wyretuszować i wziąć pod uwagę niektóre sztuczki, które znacznie poprawią jakość swoich zdjęć przed przesłaniem ich na Instagram.

Sztuczki poprawiające zdjęcia na Instagramie

Jedną z głównych sztuczek, aby ulepszyć swoje zdjęcia na Instagramie, jest zawsze upewnianie się, że zamierzasz zwróć uwagę na wszystkie szczegółyWśród nich bardzo ważna jest konfiguracja Twojego sprzętu, aby uzyskać najlepszą jakość zdjęć. W rzeczywistości większość wskazówek, które mogą ci pomóc, to nic innego jak uzupełnienie tego.

Wzięcie odpowiedniego samolotu, najlepszego krajobrazu, przy odpowiednim naświetleniu… to rzeczy, które często pozostają niezauważone, ale jeśli chcesz mieć doskonałe zdjęcia, których szczegółów nigdy nie zapomnisz. Gwarantujemy, że jeśli maksymalnie zadbasz o wszystko, osiągniesz, że Twoje zdjęcia osiągną nowy poziom jakości.

Krok 1: Unikaj używania Zoom

Każdy fotograf, który docenia siebie, powie ci to Unikaj używania zoomu, gdy jest on cyfrowy, a nie optyczny. To są ci, którzy są właścicielami telefonów komórkowych. Ponieważ automatycznie zmusi to obrazy do znacznego obniżenia ich jakości, stając się pikselami. Jest to szczególnie ważne w przypadku aparatów do telefonów komórkowych.

Upewnij się, że zawsze podchodź jak najbliżej do tego, co planujesz sfotografować. Nie ma znaczenia, czy jest to osoba, przedmiot czy cokolwiek, jest to coś bardzo ważnego, o czym zawsze należy pamiętać.

unikaj powiększania zdjęć iPhone'a

Krok 2: Zwróć uwagę na światło

Musisz mieć dobre oko rozróżniać kontrasty między ciemnością a światłem, a także unikanie robienia zdjęć w bardzo słabym świetle. Pomimo coraz lepszej jakości aparatów w smartfonach, wiele osób wciąż ma problemy z robieniem zdjęć w ciemności.

Jeśli jednak nadal nie możesz uniknąć zrobienia zdjęcia w słabym świetle, wypróbuj różne filtry oferowane przez sieć społecznościową. Niektóre mogą w takich przypadkach znacznie poprawić obrazy.

Krok 3: Eksperymentuj z kadrowaniem

To, że zdjęcia na Instagramie muszą być kwadratowe, nie oznacza, że ​​muszą wpaść w monotonię powtarzalnych kadrów. W rzeczywistości jest to szczegół, któremu często poświęca się, jak na ironię, bardzo mało uwagi, choć jest bardzo ważny.

Zawsze warto spróbować zrób zdjęcie z wielu perspektyw. Czy to kucanie, stanie, poruszanie się, z innego miejsca… Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że należy postarać się szukać asymetrii.

Jeśli na przykład główny obiekt znajduje się po bokach, a nie pośrodku, może to być nowatorskie, ponieważ nie jest to zwykłe. Spróbuj to wykorzystać. Będziesz zaskoczony niesamowitymi zdjęciami, które możesz zrobić, stosując tę ​​zasadę.

Krok 4: Dostosuj ekspozycję ręcznie

iPhone ma aparat ze stałą przysłoną, więc nie można zmienić ilości światła wpadającego do obiektywu. Niemniej jednak, można nieznacznie zmodyfikować, zmieniając ISO lub oświetlenie z obrazu. Aby to zrobić, dotknij ekranu aparatu za krawędzie i przesuń palcem w górę lub w dół, pojawi się pionowy pasek ze słońcem. Im wyżej znajduje się słońce, tym jaśniejszy obraz.

poprawić ekspozycję zdjęć iPhone'a

Krok 5: Zablokuj autofokus i automatyczną ekspozycję.

W ten sposób osiągasz utrzymuj światło i ostrość podczas ruchu i wykadrujesz obraz. Jest to przydatne, aby uniemożliwić telefonowi zmianę oświetlenia na zdjęciach, jeśli chcesz, aby wszystkie wyszły tak samo.