Skip to content

Najlepsze strony, programy i aplikacje do tworzenia pięknych i kreatywnych map myśli lub koncepcji

8 de lipiec de 2023

W rzeczywistości mapy mentalne lub mapy pojęciowe są bardzo potężnym narzędziem do badań, ponieważ opierają się na skojarzeniach pojęciowych. To dobrze, ponieważ jest to lepszy sposób na wykorzystanie mózgu, dokładnie wiedząc o tym, chcemy Ci pokazać, które aplikacje są najlepsze tworzyć mapy myśli, dzięki nim będziesz mógł tworzyć własne mapy koncepcyjne. A jeśli chcesz, możesz je udostępnić, a nawet wydrukować, w tym celu musisz zaktualizować swojego Androida.

Prawda jest taka, że ​​te aplikacje są znacznie wygodniejsze i łatwiejsze w użyciu na tabletach, ponieważ można je znacznie lepiej docenić, ale jeśli nie masz Twój telefon będzie działał tak samo.

Aplikacje do tworzenia map pojęciowych

Prosty umysł: Prawdopodobnie jedna z najlepszych aplikacji do tworzenia map myśli, ma nawet długą historię na rynku. Dzięki niemu możesz tworzyć całkiem kompletne mapy myśli, nadawać im spersonalizowane style lub korzystać z tych, które już są domyślnie dostępne. Interfejs jest dość prosty dzięki temu będziesz mógł rozpocząć mapę z dowolnego miejsca, będąc w stanie złożyć i rozszerzyć niektóre części. Jest dostępny na Androida i iOS, musisz sprawdzić, czy Twój telefon nie jest zrootowany.

Uważnie: Dzięki tej aplikacji możesz tworzyć mapy myśli, które oferują tryb pracy z dodatkowymi funkcjami, na przykład możesz dodawać obrazy. Posiada interfejs z okólnikami, do których można dodawać tekst, zdjęcia i ikony, dzięki czemu można w ten sposób tworzyć hierarchie. Ma darmową wersję który jest dość kompletny i płatny, który bez wątpienia daje o wiele bardziej kompletne opcje, podobnie jak poprzedni dostępny na iOS i Androida.

umysłowo: Kolejna świetna aplikacja, dzięki której możesz tworzyć mapy pojęciowe lub mentalny, ten wyróżnia się wieloma projektami, a każdy ma inną możliwość dodawania tekstów lub obrazów. Coś, co czyni go tak wyjątkowym, to możliwość tworzenia interaktywnych prezentacji map, a następnie eksportowania ich do wykorzystania w innym miejscu. Darmowa wersja pozwala na stworzenie do 3 map koncepcyjnych, aby móc tworzyć więcej musisz kupić wersję Premium.

schematyczny umysł: Bardzo dobra aplikacja do tworzenia map koncepcyjnych, ta wyróżnia się pięknymi czcionkami i prostym, choć ostrożnym projektem. Możesz stworzyć nieograniczoną liczbę map, które możesz dowolnie dostosowywać, zmieniać ikony, kolory, kształty i wiele więcej. Nie potrzebujesz konta, jest całkowicie darmowe, chociaż jeśli chcesz zapłacić, ma do zaoferowania wersję pro. W takim przypadku aplikacja jest dostępna tylko na Androida.

Notatka mapy myśli: Jest to dość prosty kreator schematów, za jego pomocą można tworzyć mapy myśli, choć nie posiada tak wielu opcji jak inne. Możesz szybko tworzyć mapy bez konieczności rejestracji lub wykonywania jakichkolwiek dodatkowych czynności. Zarówno obsługa, jak i konstrukcja są proste, więc nie będziesz mieć żadnych problemów. Jest dostępny zarówno na iOS, jak i na Androida.

Znaczenie platform i aplikacji do tworzenia map pojęciowych i mentalnych

Jak można było zobaczyć, mapy myśli i koncepcji Stanowią cenne narzędzie, ponieważ pozwalają na względną łatwość wyrażania idei na określony temat. Ta prostota podsumowania informacji sprawia, że ​​jest to nieodzowny element w środowisku studenckim, a nawet biznesowym.

Chociaż opracowanie tych elementów wymagało czasu i znacznego wysiłku, aby użytkownik mógł płynnie wyrazić ideę do przekazania. Zostało to znacznie ograniczone wraz z pojawieniem się aplikacji zorientowanych na projektowanie i tworzenie map myśli i koncepcji, takich jak SimpleMind lub Mindly.

ładne mapy myśli

Narzędzie prezentowane przez te platformy zapewnia wszechstronne narzędzie z dodatkowymi elementami, które upraszczają tworzenie mapy myśli lub koncepcji. i w zależności od aplikacji lub platformybędziemy mieli dodatkowe funkcje do tworzenia tych wizualnych elementów informacji.

W ten sam sposób i jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad elementami, które mają być integrowane, możesz skorzystać z programów takich jak Xmind lub Smartdraw z naszych komputerów. Umożliwiają one tworzenie map mentalnych lub koncepcyjnych, a nawet wysyłanie ich do chmury lub udostępnianie innym programom, jeśli sobie tego życzymy.

Daje nam to możliwość stworzyć mapę mentalną lub konceptualną, za pomocą naszego telefonu komórkowego lub komputerów, dlatego konieczna jest aktualizacja systemu Android.

dołącz do naszego kanału telegram