Skip to content

Najlepsze bezpłatne narzędzia do pomiaru, analizy i oceny wydajności witryny lub strony internetowej

21 de wrzesień de 2022

Aplikacje internetowe, takie jak te służące do flirtowania czy nawiązywania znajomości, są z nami od dawna i choć w Zwykle je analizujemy Z punktu widzenia użytkowników, w tym przypadku skupimy się na tym, co dzieje się z tymi, którzy je rozwijają.

Prawda jest taka, że ​​wraz z postępem w zakresie technologii programistycznych stwierdzamy, że wydajność, której wymagają użytkownicy, jest coraz ważniejsza i dlatego takie kwestie jak Elastyczny projekt.

Kiedy mówimy o Elastyczny projekt, odwołujemy się do trendu projektowego, który Google bierze pod uwagę swoje algorytmy wyszukiwania, więc wygodnie jest, abyśmy w żadnym wypadku nie stracili go z oczu.

Teraz, jeśli jesteśmy programistami, nawet jeśli wiemy, jaki jest cel długoterminowy, możemy stwierdzić, że możemy stracić zobacz procesi na tym chcemy się zatrzymać.

Co powinienem wiedzieć o responsywnym projektowaniu?

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych w tego typu przypadkach jest obciążenie obrazkibiorąc pod uwagę, że w niektórych przypadkach należy użyć znacznie cięższych niż powinny.

Ważną rzeczą w takich przypadkach jest to, że starasz się nie ładować swojej strony zbytnio obrazami, ponieważ jeśli dodamy do nich później arkusze stylów, inne treści JavaScript i trochę więcej, skończymy nudni użytkownicy.

Z drugiej strony na pewno trzeba wiedzieć, że większość użytkowników przeprowadza swoje testy projektowe w środowiskach lokalnychi wtedy musisz przejrzeć wszystkie szczegóły kodu przed jego opublikowaniem.

Przeprowadzane przez nas badania powinny, w miarę możliwości, być przeprowadzone w: te same warunki w którym użytkownicy będą później uzyskiwać dostęp do aplikacji, biorąc pod uwagę, że w przeciwnym razie będzie między nimi luka.

W tym samym okresie równie ważne jest, abyś zawsze rozważał projektowanie dla komputerów, projektowanie dla urządzenia mobilneponieważ jest już wielu użytkowników, którzy uzyskują dostęp do witryn przez telefon, a nie z komputera.

Co to jest wydajność sieci?

W tym momencie coś się nazywa wydajność strony internetowejktóry jest niczym innym jak miarą czasu, jaki upływa od chwili, gdy odwiedzamy sieć, a momentem, w którym cała jej zawartość została załadowana.

Jest wiele wskaźniki lub parametry w takich przypadkach należy wziąć pod uwagę, aby oszacować wydajność aplikacji, a mianowicie:

Mamy na przykład wskaźniki ilościoweo których trzeba powiedzieć, że są to te, które mierzy się wzorami, liczbami lub technikami, które zostały wcześniej zdefiniowane, a zatem nie dają podstaw do osobistych opinii lub interpretacji.

Następnie pojawiają się wskaźniki jakościoweo którym trzeba powiedzieć, że jest to kategoria poprzednia, gdyż wszystko będzie zależeć głównie od subiektywnych interpretacji, które jednak mogą być oparte na wskaźnikach ilościowych.

Z tych dwóch wielkich kategorii pojawiają się konkretne wskaźniki O czym należy pamiętać:

Przede wszystkim mamy, jak powiedzieliśmy wcześniej, czas ładowania strony, co jest kwestią, której nie powinniśmy zaniedbywać, ponieważ może to oznaczać sukces lub porażkę naszej witryny. Zawsze, zawsze, nasza aplikacja powinna w pełni załadować się w ciągu 10 sekund.

rozmiar strony Nie należy go też pomijać, biorąc pod uwagę, że jest to suma wszystkich komponentów wchodzących w skład serwisu, która w pewien sposób determinuje czas ładowania, w połączeniu z połączeniem internetowym. Twoja aplikacja powinna wtedy ważyć jak najmniej.

Z drugiej strony, nieco mniej prosta niż ta, o której wspomnieliśmy, jest liczba Żądania HTTPo których trzeba powiedzieć, że odnoszą się do liczby połączeń, których aplikacja lub strona wymaga w momencie ładowania.

Wreszcie spotykamy czas renderowania aplikacji, czyli ani więcej, ani mniej niż czas, jaki upływa między momentem załadowania wszystkich zasobów, a momentem, w którym aplikacja może być wyświetlana tak, jak powinna wyglądać.

Przydatne narzędzia do wydajności sieci

analizować oceniać witrynę

Cóż, w tym momencie musimy porozmawiać niektóre narzędzia które mogą nam się przydać, aby poznać nieco bardziej szczegółowo działanie naszych aplikacji internetowych.

Ciekawą rzeczą w tej sprawie jest to, że tam naprawdę różnorodne narzędziaz których niektóre nie wymagają pobierania, ponieważ są dostępne online, a inne są jeszcze mniejsze i działają jako dodatki do przeglądarki.

Niektóre z tych platform są następujące:

GTmetrix Jest to strona internetowa, która oferuje naprawdę atrakcyjną usługę, biorąc pod uwagę, że w zaledwie sekundę jest w stanie pokazać nam wszystkie statystyki ładowania naszej witryny, w oparciu o główne algorytmy wydajności. Zawiera nawet kilka zaleceń do rozważenia.

Z drugiej strony nie można nie zastanowić się, co to jest Konsola programisty Chromektóry, jak sama nazwa wskazuje, został stworzony przez Google i który ma ogromną ilość wewnętrznych funkcji, dzięki którym możemy zobaczyć czasy ładowania każdego komponentu, możesz też wyczyścić komputer, aby był bardziej optymalny.

Nasze zalecenia są takie, że ich używasz w tej kolejnościponieważ pierwsza z nich jest nieco bardziej podstawowa niż druga i będziesz gotowy na Google dopiero wtedy, gdy dobrze zrozumiesz, jak korzystać z GTmetrix.

Jak widać, tworzenie aplikacji i upewnianie się, że ich wydajność jest jak najlepsza, staje się coraz prostsze, dlatego liczba użytkowników, którzy się na to odważą, nie przestała ostatnio rosnąć, prawda? udało się poprawić i analizujesz wydajność swoich aplikacji internetowych za pomocą tych sztuczek, których Cię nauczyliśmy?

dołącz do naszego kanału telegram