Saltar al contenido

Kto wynalazł, stworzył lub stworzył grę mobilną Garena Free Fire i gdzie to zrobili?

31 de enero de 2021

W tych czasach, gdzie społeczność graczy Rozrosło się tak bardzo, że telefony zaczęły konkurować z konsolami, a jedną z gier, która rozwija się w wyścigu, jest Garena Free Fire.

Jako jedni z pierwszych w firmie, nie dziwi fakt, że ludzie mają coraz większą ciekawość skąd pochodzi i kto go wymyślił.

Dlatego w tej małej sekcji dowiesz się wszystkiego o grze, która jest na ustach wielu ludzi i która stała się wirusowa na całym świecie. Wkrótce zaczniesz grać i zapraszać znajomych do wspólnej gry w Garena Free Fire!

Kto wynalazł Garena Free Fire?

Ten produkt jest dziełem firmy 111 dot, która była odpowiedzialna za jego rozwój, ale tak naprawdę firma, która była odpowiedzialna za jego globalną dystrybucję, była Garena.

Jest to firma z siedzibą w Azji Południowo-Wschodniej (a konkretnie Singapurze), powstała 11 lat temu w 2009 roku. Została założona przez tego, kto był i jest obecnie jej głównym szefem. Forrest Lin, który jest prezesem firmy.

Garena

Akronim firmy odpowiedzialnej za grę oznacza „Światowy» i oczywiście «Piasek”. To cyfrowa firma szkoleniowa, której rynek obejmuje głównie Azję Południowo-Wschodnią.

Dzięki wielkiemu sukcesowi tytułu, rozszerzyli swój rynek na wiele innych części świata (jednym z ich głównych tytułów jest Garena Free Fire).

Należy zauważyć, że za rok 2015 Jego wartość rynkowa w tamtym czasie wynosiła 2,5 miliarda, liczba, która, jak się uważa, znacznie wzrosła, biorąc pod uwagę, że Free Fire został wypuszczony dwa lata później (obecna liczba nie jest znana, ale wiadomo lub szacuje się, że jest wyższa ).

Oczywiście Garena Free Fire jest głównym powodem jej obecnej popularności, ale na pewno nie wiedzieliście, że Garena zajmuje się również dystrybucją wielu innych gier.

Za pośrednictwem swojej platformy są odpowiedzialni za dystrybucję w Ameryce Łacińskiej katalogu ekskluzywnych gier, wśród których mamy najwybitniejsze League of Legends i FIFA online. Dlatego oczywiście jest to gra w Garena Free Fire na mojej konsoli PlayStation lub Xbox.

Ale mamy też kilka mniej popularnych i równie dobrych jak Alliance of Valient Arms lub Arena of Valor. Garena zajmuje się tylko dystrybucją, bo mają tylko dwa własne tytuły.

Free Fire to nieznany tytuł, który zepsuł internet

Garena Free Fire była pierwszym autorskim tytułem firmy (wersja beta wydana w listopadzie 2017 r., A ostateczna wersja w grudniu tego samego roku), na urządzeniach z Androidem zajęła pierwsze miejsce głosów w 2018 r. (Najpopularniejsza gra według danych ze Sklepu Play).

Jeśli połączyliśmy je z danymi ze sklepu Apple, był to plik gra z największą liczbą pobrań w tym samym roku, zajmując drugie miejsce w Battle Royale z największą liczbą pobrań, pokonując gry takie jak Fornite.

strzelanie i prowadzenie swobodnego ognia

Ale jeśli nie wierzysz tylko w słowa, po prostu spójrz na swoje dane w 2018 roku (to najlepszy rok), Garena Free Fire osiągnęła imponujące 182 miliony pobrań i 19,3 miliona dolarów przychodu każdego miesiąca (hit dla każdej firmy).

Obecnie niezadowolony z tego, szacuje się, że Free Fire przekracza 500 milionów użytkowników (wciąż znajduje się na szczycie światowego rankingu najlepszych gier, co czyni go bardziej imponującym, ponieważ jest gra mobilna).

Kiedy pojawiła się Garena Free Fire, zepsuła Internet, w 2018 roku iw kolejnych latach zyskała popularność, jaką ma dzisiaj, będąc przedmiotem memów, wirusowych filmów wideo, samouczków i przyczyniając się do powstania wielu twórcy treści, które wyróżniają się w grach mobilnych.

dołącz do naszego kanału telegram