Skip to content

Kto wynalazł i stworzył FaceApp? Kiedy, jak i gdzie to zrobiłeś? Poznaj całą historię

31 de styczeń de 2021

FaceApp to aplikacja, która wzbudziła wiele kontrowersji i wzbudziła wiele wątpliwości co do prywatności jej użytkowników. Jednak to nie powstrzymało go przed istnieniem jedna z najpopularniejszych aplikacji i być światowym trendem. Poznaj całą historię tego, kto stworzył FaceApp, kiedy i jak to zrobił.

Plik umiejętność zmiany wyrazu twarzy że FaceApp jest wielką atrakcją aplikacji. Został opracowany przez rosyjską firmę Wireless Lab działającą od 2014 roku.

Firma była zaangażowana w kilka kontrowersji, np. W 2017 roku, kiedy musiała usunąć słynny gorący filtr z aplikacji dla liczne skargi na rasizm. Dochodzenie odbyło się również za to, że został oskarżony o udostępnienie rosyjskiemu rządowi informacji o swoich użytkownikach. Za każdym razem Goncharov radził sobie z sytuacją.

Kto stworzył FaceApp?

Twarz stojąca za zastosowaniem chwili jest Yaroslay goncharov, założyciel i dyrektor firmy Wireless Lab Urodził się w miejscowości Sosnovy Bor w regionie Leningradu w 1979 roku i od najmłodszych lat interesował się programowaniem.

Jego wujek, który był jednym z pierwszych pracowników firmy Oracle, oraz jego ojciec byli kluczowymi czynnikami decydującymi o zostaniu programistą. Jego ojciec dał mu swój pierwszy komputer i odkąd był mały w jego domu nie brakowało książki o języku programowania.

W 2001 roku rozpoczął pracę w firmie deweloperskiej Aplikacje i gry mobilne Infomind. Dopóki nie otrzyma kuszącej oferty od Microsoftu i nie przeprowadzi się do Stanów Zjednoczonych.

Tam rozpoczął pracę w obszarze tworzenia aplikacji mobilnych na Windows Phone. Tam ma swoje pierwsze doświadczenie z sztuczna inteligencja i sieci neuronowe, które są kluczowymi elementami w rozwoju aplikacji Wireless Lab.

Dwa lata później wrócił do Sankt Petersburga, aby pracować w SPB Software do 2011 roku, kiedy to Yandex przejął firmę i stał się częścią personelu „rosyjskiego Google”. W 2014 roku założył Wireless Lab, firmę zajmującą się rozwojem aplikacji mobilnych.

Jeśli chodzi o życie osobiste Goncharova, niewiele wiadomo, ponieważ w jego sieciach społecznościowych nie eksponuje zdjęć z rodziną lub przyjaciółmi. W trakcie wywiadów woli mówić wyłącznie o swojej karierze zawodowej i rozwoju nowych projektów.

Kiedy urodził się FaceApp?

Rozwój to FaceApp był przenoszony w Wireless Lab przez osiem miesięcy. Został opublikowany w sklepach z aplikacjami mobilnymi w styczniu 2017 roku. Jego rozwój opiera się na sieciach neuronowych oraz rosnącym znaczeniu zdjęć i filmów dla użytkowników aplikacji mobilnych.

Początkowo przeszedł niezauważony, ale potem osiągnął przytłaczający sukces w 2019 roku, kiedy hashtag #faceappchallenge gdzie z aplikacji korzystały celebryci. Nagle stała się jedną z najpopularniejszych aplikacji z największą liczbą pobrań w sklepach Google Play i AppStore.

Kiedy narodził się FaceApp

Goncharov zamierza nadal ulepszać FaceApp i rozwijać nowe projekty. Wśród jego planów jest włączenie format wideo i efekty programu Photoshop. Chociaż wiele aplikacji, takich jak Snapchat, zawierało tego typu technologię, woli być ostrożnym, oferując innowacyjną propozycję.

Rozwój FaceApp, choć wydaje się powolny, był progresywny i od samego początku utrzymuje się na zielono. Jego sukces był dość organiczny bez inwestycji z Doliny Krzemowej, ale nie wyklucza możliwości pozyskania kapitału przedsiębiorczości w przyszłości.

Kontrowersje związane z FaceApp

Goncharov i Wireless Lab zostali oskarżeni rasizm ze względu na implementację filtra Hot w FaceApp rozjaśnił skórę. Musieli publicznie przeprosić i usunąć wspomniany filtr.

Ale największy problem, z jakim kiedykolwiek się zmierzył, jest związany bezpieczeństwo danych osobowych jego użytkownikówze względu na to, że jest firmą z kraju rosyjskiego, gdzie firmy technologiczne są pod stałą kontrolą rządu.

Zostało zbadane przez FBI, a jego twórca to wyjaśnił FaceApp wykonuje całe przetwarzanie w chmurze AWS i Google. Wyjaśniam, że każdy użytkownik może usunąć swoje dane z Aplikacji.

dołącz do naszego kanału telegram