Skip to content

Kto stworzył, stworzył i rozwinął Roblox i gdzie go stworzył?

30 de styczeń de 2021

Roblox to idealna gra wideo dla tych, którzy lubią tworzyć, bo w niej możemy projektujemy własne gry wideo i światów lub graj na poziomach naszych przyjaciół.

Roblox zaczynał jako platforma do tworzenia naszych własnych gier, ale przez lata ewoluowała i wprowadzała więcej mechanik.

Jednak niektórzy mogą mieć pytanie, kto stworzył Roblox, dlaczego go stworzył i gdzie. Jeśli jesteś jedną z tych osób, czytaj dalej, ponieważ w poniższym artykule wszystko wyjaśnimy związane z Roblox.

Kiedy powstał Roblox?

Rozwój gry wideo i jej historia rozpoczęła się w 2003 roku. W tym czasie to, co znamy dzisiaj jako Roblox, zaczęło się jako wersja beta o nazwie Dynablocks i dopiero w 2005 roku zyskało nazwę Roblox, połączenie słów Roboty i bloki (Bloki w języku angielskim).

David Baszucki był wówczas twórcą Roblox lub Dynablocks i dopiero 27 lutego 2006 r. uruchomiono witrynę internetową z grami wieloosobowymi. Również na początku 2006 roku Roblox zaczął wypuszczać swoją pierwszą wirtualną walutę.

Później pod koniec 2006 i w połowie 2007 roku Roblox wdrożył wyszukiwanie i personalizacja awatara. Dodano również odznaki.

Gdzie powstał Roblox?

Roblox powstał w Stany Zjednoczone Ameryki i obecnie ma siedzibę w Kalifornii i stworzył wiele szkół dla programistów.

Dlaczego powstał Roblox?

David Baszucki miał na myśli stworzenie programu, w którym dzieci interesowałyby się fizyką i programami symulacja mechaniczna. Takie było początkowe założenie, jednak roblox obrał swój własny kurs i stał się grą do tworzenia różnych gier wideo.

Użytkownicy, którzy pobrali Robloxa widzieli z niezwykłym entuzjazmem możliwość projektowania własnych światów i był to wskaźnik, który sprawił, że firma zmieniła cel gry wideo.

Zalety grania w Roblox

Jeśli masz skłonność do kreacja i rozwój gier wideo i ich światów, Roblox może stać się twoją idealną grą, nie wspominając o tym, że możesz uzyskać wiele korzyści, grając w tworzenie światów dla platformy. Wśród głównych zalet oferowanych przez Roblox mamy:

Proste programowanie

Oprócz tego, że nie wymaga dużych zasobów do pobrania i zainstalowania, Roblox umożliwia planować i rozwijać poziomy gry po prostu.

Należy zauważyć, że sukces, jaki odniósł, sprawił, że stał się gra wieloplatformowa, bycie dostępnym na konsolach takich jak Xbox One; urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android i iOS oraz na PC.

Rezultaty twoich kreacji mogą się różnić w zależności od poziomu programowania, który znasz. Najbardziej podstawowe mogą korzystać z podstawowych funkcji Roblox Studio, podczas gdy osoby z większą wiedzą mogą korzystać język programowania Lua dla bardziej profesjonalnych wykończeń.

Zarabiaj grając

Kiedy tworzysz użytkownika w Roblox, oczywiście zaczynasz jako gracz, jednak możesz rozwijać się w taki sposób, że zostaniesz programistą.

Każdy może naprawdę zostać programistą i zacząć generować dochody, tworząc światy na Roblox. W rzeczywistości średni wiek programistów waha się od 15 do 22 lat.

Należy zauważyć, że każdy programista poniżej 18 roku życia będzie potrzebował zgoda rodziców w celu odebrania wygranych.

Peonages i świat Robloxów

Kiedy utworzono członkostwo Roblox?

Plik Klub Roblox Builders Club powstała w sierpniu 2007 roku. Użytkownicy serwisu mogli tam korzystać z różnych korzyści, takich jak m.in. tworzenie grup i koszulek, wymiana przedmiotów.

Następnie, 1 października 2012, Roblox dodał tryb Developer Exchange. Ta funkcja umożliwiła twórcom gier zmianę plików robux (wirtualna waluta w grze używana do kupowania karnetów do gier) za prawdziwe pieniądze.

Zakres wymiany robuxów był różny, począwszy od minimum 100 tys. Robuxów za 350 USD do 300 mln Robuxów, co odpowiada dużej sumie 1 050 000 USD.

W 2016 roku Roblox zapłacił mu już sumę 7 milionów dolarów swoim programistom, w tym całej społeczności deweloperów.

dołącz do naszego kanału telegram