Skip to content

Kiedy powstała i wydana League of Legends? Kto stworzył LoL?

30 de styczeń de 2021

Chcesz wiedzieć Kiedy powstała i wydana League of Legends? Kto stworzył LoL? W następnym artykule zobaczymy cała historia o tej popularnej grze, która stworzyła LoL, o czym ona jest, historię tego tytułu, która porusza masy po całym świecie.

League of Legends to gra wieloosobowa należąca do gatunku bitew online, popularnie znanego jako MOBA i uważana za sport elektroniczny. To samo, opracowane przez Riot Games jest dostępny na Windows i Mac.

To bardzo gra konkurencyjny gdzie dwie grupy graczy muszą zmierzyć się ze sobą, aby wygrać grę. Tytuł ten jest częścią sportów elektronicznych znanych jako e-sport i możemy zobaczyć wiele mistrzostw na całym świecie z zawodowymi graczami na olbrzymim poziomie. Istnieją inne bardzo podobne gry MOBA, które możesz wypróbować.

Kiedy i kto stworzył League of Legends?

Kiedy powstała i wydana League of Legends? Kto stworzył LoL? Brandon Beck i Marc Merrill byli założycielami Riot Games, firmy, która opracowała LoL. Te były powiązane z Steve Feak i Steve Mescon znany z projektowania niestandardowej mapy Defense of The Ancients od renomowanych Warcraft III: The Frozen Throne.

W ten sposób tworząc oficjalną mapę LoL-a, bazowały one na mapie stworzonej do wspomnianej gry. Jednak dodawali różne szczegóły, które znacznie rozszerzyły doświadczenie w tym nowym projekcie. Dowiedz się o różnych mapach w League of Legends i jakie one są.

Mieszanie różnych koncepcji z innych gier, od mapy po ogromną liczbę dostępnych bohaterów, poprzez przepisy, całkiem liczne artykuły i inne rzeczy, które nadały temu projektowi własną osobowość, która w końcu stała się grą popularny.

Na razie gra była kolejnym modem do Warcrafta III. Jednak po tym, jak Guinsoo (Steve Feak) zdecydował się przekazać wersję 6 mapy nowemu deweloperowi, IceFrog. Pomysł zaczął się kręcić, że nadszedł czas na niezależną grę z własnym silnikiem. Coś, co zaczęło nabierać kształtu w 2005 roku.

reprezentacja League of Legends

Jak powstało League of Legends

Tak więc LoL zaczyna się, gdy grupa ze społeczności Dota natknęła się na tę interesującą grę, którą udało im się złapać, jest bardzo zabawna, a przede wszystkim innowacyjna z wieloma własnymi mechanikami, z wyjątkową osobowością, mimo że jest silnie „zainspirowana” klasyczny jak Warframe III.

Kiedy powstała i wydana League of Legends? Kto stworzył LoL? We wrześniu 2006 r. Riot Games „oficjalnie otwiera”. Obecnie firma ma w swoim serwisie prawie 100 pracowników, zajmujących się wszystkim, co dotyczy League of Legends. Nawet w procesie rozwoju czempionów bierze udział nie kilka osób, ale cała firma poprzez różne głosy i opinie. Obecnie Riot Games zaprezentowało inne tytuły z różnych gatunków i tym podobne, oparte na tym samym uniwersum LoL-a.

Obecnie istnieje duża liczba Ligi i turnieje League of Legends. Wiele z nich jest hostowanych przez tę samą firmę, podczas gdy inne to turnieje organizowane przez strony trzecie przy wsparciu Riot Games. Choć bez wątpienia znajdziemy też kilka niezależnych, choć są one mniejsze.

Mamy nawet światowy turniej, w którym można zobaczyć najważniejsze drużyny. Drużyny muszą klasyfikować się według kontynentów, a następnie zmierzyć się ze sobą w finale a zwycięzca może wygrać dużą sumę pieniędzy wśród innych nagród.

Jest wielu profesjonalnych graczy, którzy założyli konto w League of Legends i poświęcają temu tytułowi olbrzymią ilość godzin i nie za mniej, bo cieszy się on niesamowitą popularnością. Widzimy to nawet zawsze na czołowych pozycjach pod względem oglądalności na platformach przesyłania strumieniowego gier wideo Twitch i Facebook.

W skrócie, lol Jest to zjawisko, które trwa zbyt wiele lat i wydaje się, że będzie nam towarzyszyć jeszcze przez wiele lat.