Skip to content

Jakie są zasady dotyczące zwrotów towarów w Walmart? – Wszystkie informacje

22 de luty de 2021

Gdybyś się zastanawiał Jakie są zasady zwrotu towarów w Walmart? – Wszystkie informacje Przedstawiamy to w tym niezbędnym przewodniku, z którym należy się zapoznać przed dokonaniem zakupów w firmie.

Z kolei, również w odniesieniu do tej wspaniałej firmy, możemy opowiedzieć o strategiach Walmart, aby przyciągnąć klientów i zwiększyć sprzedaż. Przydatne informacje, jeśli jesteś przedsiębiorcą.

Jakie są zasady zwrotu towarów w Walmart? – Wszystkie informacje

Walmart, jak każda inna duża firma, ma specjalną politykę zaprojektowaną dla zwrot produktów. Najlepszą rzeczą przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu w firmie byłoby poznanie aspektów, którymi zajmiemy się poniżej.

Czasy zwrotu

Po otrzymaniu produktu lub dokonaniu zakupu będziesz miał 30 dni na zwrot. W ten sam sposób możesz zdecydować się na zwrot całości zapłaconej za produkt, chociaż jest to wyraźnie powiązane z innymi warunkami.

Powyższe odpowiedzi dotyczą konkretnie towaru, w przypadku artykułów spożywczych czy szybko psujących się jest inaczej. Jeśli kupujesz mięso, wędliny, owoce lub inny rodzaj żywności i chcesz je zwrócić ze względu na problem z jakością, będziesz mieć Maksymalnie 24 godziny dla tego.

Niezbędne jest posiadanie dowodu zakupu lub faktury

Aby móc dokonać zwrotu, ważne jest, aby mieć bilet lub oryginał faktury zakupu produktu. Walmart nie ponosi odpowiedzialności w przypadku, gdy w większości przypadków nie posiada takiej dokumentacji.

Oryginalne opakowanie

Podobnie, aby dokonać zwrotu Walmart, konieczne będzie posiadanie oryginalnego opakowania produktu. Z tego powodu za każdym razem, gdy dokonujesz zakupu, zalecamy mieć specjalne uważaj na paczkę w zestawie. Zniszczenie oryginalnego opakowania może spowodować, że proces zwrotu nie zostanie zrealizowany.

W przypadku zakupów dokonywanych przez Internet

Powyższe, czyli czasy zwrotu są praktycznie takie same, na zakupy online będziesz miał 30 dni. W każdym przypadku, aby kontynuować, musisz skontaktować się z firmą Walmart, która przekaże Ci plik adres najbliższego sklepu do przenoszenia produktu. W tym miejscu proces zwrotu będzie kontynuowany.

W przypadku posiadania dużego produktu, takiego jak lodówka, kuchnia itp. możesz poprosić o pomoc bezpośrednio w firmie. W takich przypadkach kierownicy paczek mogą pomóc w przeniesieniu produktu.

dom towarowy Walmart

Podobnie możesz dodatkowo usprawnić proces zwrotu produktów online, przechodząc do oficjalnej strony internetowej Walmart dla swojego kraju. Z kolei jeśli kupujesz online, powinieneś wiedzieć, jak zwrócić produkt zakupiony na Amazon.

Wyjątki dotyczące zwrotu produktów

Oczywiście Walmart podejmuje środki ostrożności w odniesieniu do zwrotów, dlatego nie możesz zwrócić wszystkich produktów. W tym celu brane są pod uwagę pewne czynniki, które użytkownik powinien znać przed dokonaniem każdego zakupu.

  • Produkty uszkodzone lub używane nieprawidłowo: niewłaściwe obchodzenie się z produktem w czasie instalacji lub jakiegokolwiek innego rodzaju, usuwa gwarancję zwrotu pieniędzy. W tym celu firma przeprowadzi badanie produktu, analizując, czy jest to czynnik powodujący, że nie działa on prawidłowo.
  • Odzież: W przypadku odzieży i obuwia istotne jest, aby każda część garderoby miała oryginalne oznakowanie, aby można ją było zwrócić.
  • Motocykle: w przypadku motocykli klient musi zdecydować się na gwarancję producenta, Walmart nie ponosi odpowiedzialności tego typu produktów.
  • Produkty, które nie mają opcji zwrotu: Następujące produkty nie podlegają zwrotowi z Walmart, cyfrowe karty upominkowe (Xbox, PlayStation iTunes itp.), Bielizna, napoje alkoholowe, kosmetyki, słuchawki (słuchawki).

Z drugiej strony, jeśli jesteś czytelnikiem i kupujesz książki online, powinieneś znać proces zwrotu Kindle Book na Amazon i zażądać zwrotu na wypadek, gdybyś pomylił się przy zakupie