Skip to content

Jakie są zalety i wady teorii wyznaczania celów Locke’a?

2 de luty de 2021

W przypadku zadawania pytań Jakie są zalety i wady teorii wyznaczania celów Locke’a? Prosimy o uważne przeczytanie poniższych informacji. Przydałoby się również poznanie zalet i wad teorii przywództwa partycypacyjnego. Bez zbędnych ceregieli przejdźmy do tego przewodnika.

Teoria wyznaczania celów Locke’a

Plik teoria wyznaczania celów urodził się w 1968 roku, wymyślony przez Edwina A. Locke, amerykańskiego psychologa. W rzeczywistości Edwin A. Locke jest uznawany za jedną z najbardziej istotnych postaci w teorii celów.

Również w związku z tą teorią możesz być zainteresowany poznaniem różnic między „pionową” a „poziomą” strukturą organizacyjną. Z pewnością, gdy chcesz zacząć, poznanie tych trendów nie boli.

Jaka jest teoria wyznaczania celów zaproponowana przez Edwina A. Locke’a?

Teoria wyznaczania celów wskazuje, że motywacja ma duży wpływ na działanie, az kolei cele wpływają również na rozwój. Zjawiska te określą wytrwałość, intensywność i zaangażowanie jednostek.

Krótko mówiąc, propozycja Edwina A. Locke’a skłania ludzi do refleksji i zadania jednego pytania. W tym ćwiczeniu poszczególne osoby powinny zadać sobie pytanie jeśli istnieje całkowita motywacja do dążenia i osiągnąć określony cel.

Rozumiejąc poprzednią propozycję, można wyciągnąć wniosek, że skomplikowany cel ma tendencję do zwiększania motywacji ludzi. W związku z tym możliwości i ogólna wydajność zostaną zwiększone, gdy istnieje prawdziwe zaangażowanie w osiągnięcie celów.

Jakie są zalety i wady teorii wyznaczania celów Locke’a?

Kilka interesujących aspektów, o których warto pamiętać w przypadku teorii wyznaczania celów, przełożyć pozytywne i negatywne aspekty, które omówimy poniżej.

Ustaw kurs

Rozumiejąc warunek zaproponowany przez teorię wyznaczania celów Locke’a, poparcie dla celu jest precyzyjne prawidłowo wyznaczać cele. Biorąc to pod uwagę, można uczciwie wskazać, że kierunek, który należy obrać, aby osiągnąć ten cel, jest również w pewnym stopniu ustalony.

Innymi słowy, samo wyznaczenie celu sprawia, że ​​proces jego osiągnięcia przebiega naturalnie. Jest to niewątpliwie absolutnie konieczne, jeśli chce się osiągnąć cel, który wydaje się odległy i trudny.

Podaj postanowienia i zobowiązuj się

Wyznaczanie celów i zadań sprawia, że ​​pracujesz nad ich osiągnięciem. Wykazano, że praca z myślą o celach poprawia ogólną wydajność. Powyższe przekłada się na poprawa zaangażowania i celów, które wyraźnie rodzą się w momencie wyznaczania konkretnego celu.

planowanie celów

Jest dokładny i zaplanowany

Wyznaczenie celu jest równoznaczne z lepszą organizacją, wiadomo, że firma, osoba lub organizacja bez celów nie zajdzie daleko. Powyższe ma miejsce, ponieważ przy braku jasnych celów i zadań potrzebna jest organizacja. Z drugiej strony, wyznaczenie celu z natury rzeczy pociąga za sobą ustal plany działania.

Powyższe odnosi się do planowania, istotnego aspektu obecnego w teorii wyznaczania celów Locke’a. Niezaprzeczalnie, aby osiągnąć znaczące cele, planowanie jest konieczne i zawsze obecne w tej metodyce.

Aby jeszcze bardziej podkreślić ten warunek lub zaletę teorii, dobrze jest wiedzieć, jak ważna jest struktura organizacyjna dla sukcesu firmy. Oprócz wyżej wymienionych warto poznać drugi biegun, czyli negatywne skutki dla kultury organizacyjnej.

Postawa, jedyna wada

Poza wadą, bo z pewnością ta teoria nie ma namacalnych wadbrakuje osądu i indywidualnego zaangażowania. Problemem nie jest wyznaczanie celów, ale świadomość wszystkiego, co jest potrzebne do ich osiągnięcia. Oznacza to, że postawa będzie jedyną wadą, jaka może się pojawić przy stosowaniu tej teorii.

Osoba, która nie jest oddana ostatecznemu celowi lub celowi, po prostu nie będzie miała ochoty ani być skupiona. Brak koncentracji jest wówczas głównym problemem, który pojawia się przed tego typu podejściem.

dołącz do naszego kanału telegram