Skip to content

Jakie są najlepsze ustawienia stabilizacji i poprawy FPS i wydajności w Valorant?

7 de kwiecień de 2021

Dzisiaj porozmawiamy jakie jest najlepsze ustawienie, aby ustabilizować i poprawić FPS i wydajność w Valorant, ważny przewodnik, jeśli chcesz zagrać w ten tytuł. Nie zapomnij jednak obniżyć Pingu Walecznego, ponieważ dobra wydajność z wysokim pingiem podczas gry będzie bezużyteczna.

W grach rywalizacyjnych najważniejsza jest wydajność

Wydajność jest niewątpliwie najważniejsza w konkurencyjnych grach wideo. To interweniuje w płynność i czas reakcji, istotne aspekty umożliwiające lepszą zabawę. Biorąc to pod uwagę, rywalizujący gracze zwykle przedkładają wydajność nad jakość wizualną, ponieważ jest bardziej korzystna, jeśli chodzi o umiejętności.

Valorant to pełnoprawna konkurencyjna gra wideo, w rzeczywistości jest jedną z najbardziej znanych. Mechanika tytułu została doceniona przez wyspecjalizowanych krytyków, którzy w Valorant widzą znakomicie alternatywa dla gier takich jak Counter Strike czy Overwatch.

Oprócz tego, Valorant charakteryzuje się znacznie mniejszymi wymaganiami niż inne obecne konkurencyjne tytuły. W rzeczywistości, Valorant będzie działał przyzwoicie w większości drużyn, o ile spełniasz minimalne wymagania. Ale szukanie lepszej wydajności nigdy nie boli. Ponadto uczenie się, jak poprawić wydajność, jest przydatne dla tych, którzy nie mają potężnego zespołu.

Popraw FPS i wydajność Valorant poprzez redukcję grafiki

Uzyskując dostęp do opcji graficznych Valorant, łatwo wywnioskować, że pierwszą rzeczą do uzyskania lepszej wydajności jest pobierz grafikę. Z pewnością użycie ustawień graficznych na najniższym poziomie może bardzo pomóc w wydajności Valoranta, dlatego jest to pierwsza rzecz, którą powinieneś spróbować.

Tak czy inaczej, powinieneś wykonać wszystkie rodzaje konfiguracji za pomocą systemu do pomiaru FPS. Valorant ma własny system mierzenia FPS, ale możesz także korzystać z narzędzi takich jak FRAPS lub nawet monitorować swoje gry za pomocą MSI Afterburner, który pozwoli Ci, oprócz przeglądania FPS, ocenić inne ważne aspekty, takie jak temperatura i użytkowanie CPU, GPU lub RAM.

Z drugiej strony miej na uwadze wspomniane wcześniej Valorant nie jest bardzo wymagającą grą. Tak naprawdę, jeśli spełniasz przynajmniej postawione wymagania, na pewno możesz grać bez większych problemów. Grafika taka jak GTX 1050 jest więcej niż wystarczająca dla grać od niechcenia już dobry FPS.

Z tego powodu możesz spróbować zredukować całą grafikę do minimum, ale załadować to, co najbardziej przyciąga twoją uwagę. Na przykład, tekstury rzadko mają wpływ w wydajności (o ile masz niezbędną ilość pamięci wideo), dzięki czemu możesz przesyłać bez problemów przez większość czasu. Innymi słowy, spróbuj na bieżąco zmieniać opcje i oceniać liczbę klatek na sekundę.

Unikaj używania innych programów w celu poprawy wydajności Valorant

Korzystanie z innych programów może znacznie obniżyć wydajność Valorant, zwłaszcza jeśli masz prosty lub skromny sprzęt. Z tego powodu jest to ważne unikaj otwierania programów podczas uruchamiania gry.

wartości znaków

Ponadto zaleca się usuwanie programów startowych systemu Windows, gdy tylko jest to możliwe, w celu usprawnienia uruchamiania i wydajności gry. Jeśli masz zbyt wiele programów autostartu, możesz zauważyć spadek wydajności Valorant, więc unikaj uruchamiania dużej liczby programów za wszelką cenę.

Twój komputer może ograniczyć wydajność Valorant

Jeśli pomimo obniżenia grafiki i zminimalizować użycie aplikacji, Valorant jest zły, Twój komputer może wymagać analizy. W tym celu najlepiej skorzystać z wyżej wymienionego narzędzia (MSI Afterburner).

Dzięki MSI Afterburner możesz ocenić wydajność komputera. Po prawidłowym skonfigurowaniu będziesz mógł zobaczyć temperatury i zużycie komponentów (procesor, grafika, pamięć RAM itp.). Prawidłowo oceniaj zużycie podczas gry Valorant.

Jeśli zauważysz, że komponent osiąga 100% swojej pojemności lub pozostaje tam na stałe, prawdopodobnie masz do czynienia z efektem wąskiego gardła, czego powinieneś unikać. Jeśli tak, być może będziesz musiał zmienić dowolną część komputera.

dołącz do naszego kanału telegram