Skip to content

Jakie są najlepsze sztuczki i wskazówki dotyczące korzystania z programu Microsoft Outlook? – Szybkie kroki

2 de luty de 2021

Czy chcesz zoptymalizować zadania, które wykonujesz w Outlooku? Dzięki temu będziesz mógł pracować wygodniej, lepiej i zaoszczędzić czas. Aby uzyskać lepsze wrażenia z korzystania z programu Microsoft Outlook, nie musisz ograniczać się do usługi premium ani niczego w tym stylu.

Musisz tylko postępować zgodnie z tymi wskazówkami, które podamy w temacie: Jakie są najlepsze porady i wskazówki dotyczące korzystania z programu Microsoft Outlook? – Szybkie kroki.

Jakie są najlepsze porady i wskazówki dotyczące korzystania z programu Microsoft Outlook?

Dzięki tym wskazówkom, które podamy w następnej kolejności, pokochasz korzystanie z programu Microsoft Outlook, ponieważ otworzy on oczy na prostszy i bardziej praktyczny sposób korzystania z niego.

Najlepsze sztuczki i wskazówki dotyczące porządku i czystości w programie Microsoft Outlook

Pierwsza sztuczka, o której wspomnimy, pomoże Ci zaoszczędzić czas i uporządkować dostarczanie wiadomości e-mail. Dzięki planowanie poczty programu Microsoft Outlook możesz dostosować wysyłanie wiadomości e-mail w dogodnym dla siebie czasie, nie martwiąc się, że zrobisz to sam.

Aby aktywować tę opcję, musisz podążać tą trasą: Opcje> Opóźnienie dostarczania, a następnie otworzy się wyskakujące okienko, w którym można skonfigurować konkretną godzinę i datę dostarczenia poczty.

Mówiąc o sprzątaniu, Microsoft Outlook ma program inteligentne sprzątanie Świetnie, aby nie nasycić się starymi e-mailami i wyeliminować zduplikowane e-maile. Możesz skonfigurować tę opcję w Strona główna> Czyszczenie i stamtąd możesz usunąć określone foldery, podfoldery i całe rozmowy.

Po wybraniu jednej z tych opcji usuwania i w wyskakującym okienku, które się pojawi, kliknij Oprawa, możesz mieć zaawansowaną konfigurację dostosowującą ją do twoich parametrów i warunków.

Kiedy mamy dużo e-maili w naszej skrzynce odbiorczej i nie możemy dostać konkretnej, możemy uporządkować ten bałagan. Aby to zrobić, zwracamy się do Widok> Pokaż wiadomości w rozmowach i aktywuj tę ostatnią opcję, aby Grupa wiadomości i mają znacznie bardziej zorganizowany widok.

Masz dość spamu? Czy otrzymujesz e-maile na tematy, które Cię nie dotyczą i nadawców, których nie chcesz? To jest naprawione bloking tych irytujących użytkowników, więc nie będą Ci przeszkadzać Robisz to w sekcji Początek, lokalizując ikonę osoby z zakazanym symbolem.

Klikasz tam, a następnie wybierasz ostatnią opcję z menu rozwijanego w Opcje spamu. Wreszcie klikamy Zablokowani nadawcy> Dodaj. W ten sposób możesz zablokować cały spam docierający do Twojego e-maila.

Na wypadek, gdybyś chciał alarm Przed nadejściem wiadomości lub e-maila możesz ustawić alarm uzupełniający, aby program Outlook powiadomił Cię o nadejściu nowych wiadomości e-mail. W tym celu należy ustawić kursor na żądanym e-mailu, kliknąć prawym przyciskiem myszy i odpocząć w sekcji Rysunek kalkowy i wybierz, czy chcesz otrzymywać powiadomienie dzisiaj, jutro, w tym tygodniu, w przyszłym tygodniu, czy też je przekaż Dodaj powiadomienie aby wybrać preferowany moment.

Jakie są najlepsze sztuczki i wskazówki, które ułatwiają korzystanie z programu Microsoft Outlook?

Jeśli chcesz sztuczek i wskazówek, które ułatwią Ci pracę w programie Microsoft Outlook, weź pod uwagę, co powiemy Ci dalej.

Z jednej strony możesz ułatwić sobie i Oszczędzaj czas ze skrótami, których można używać z komputera za pomocą klawiatury:

  • CTRL + D = usuń wybrany e-mail
  • CTRL + R = odpowiedź na określony e-mail
  • CTRL + U = utwórz nowy e-mail
  • CTRL + M = menu odpowiedzi i otrzymywania wiadomości e-mail
  • ALT + S = wyślij wiadomość
  • ALT + W = przejdź do następnego e-maila
  • ALT + R = odpowiedź na wszystkie e-maile

Możesz także tworzyć skróty do opcji, aby zaoszczędzić czas na ich znajdowaniu. W tym celu musisz przejść do głównego ekranu w sekcji Szybkie kroki, gdzie dostaniesz opcje takie jak wyślij do szefa, odpowiedz i usuń i tym podobne.

Możesz również utworzyć własne „szybkie kroki” w ostatniej opcji menu rozwijanego, dzięki czemu możesz znacznie szybciej dostosować skróty i znaleźć opcje w oknie głównym.

Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową poczty Microsoft Outlook, powinieneś przejść do Plik> Otwórz i eksportuj> Importuj / eksportuj. W ten sposób możesz wyeksportować e-maile do komputera jako kopię zapasową.

Ikona programu Microsoft Outlook

To wszystko świetne wskazówki i triki że mamy, aby podczas korzystania z Microsoft Outlook robić to w najlepszy możliwy sposób.

dołącz do naszego kanału telegram