Skip to content

Jakie są najlepsze programy do tworzenia kopii zapasowych lub kopii zapasowych moich plików w systemie Windows?

14 de kwiecień de 2021

W dzisiejszym artykule porozmawiamy o tym, jakie są najlepsze programy do tworzenia kopii zapasowych moich plików w systemie Windows? Kiedy mówimy o kopiach zapasowych, mamy na myśli plik pliki kopii zapasowych, które są przechowywane w dodatkowej lokalizacji, aby nie utracić tych plików w przypadku problemu, który je uszkodzi.

Na przestrzeni lat duża liczba elementów świata fizycznego znajduje się w sferze cyfrowej, a wraz z nią również dane. W strategii biznesowej każdej firmy tworzenie kopii zapasowych powinno być stale uwzględniane.

Każda firma posiada istotne dane, takie jak audyty wewnętrzne, analiza danych, raporty kadrowe itp. Jeśli się zgubi, zebranie ich wszystkich będzie męką., dla którego należy zachować kopię zapasową.

Niezależnie od tego, czy biura zostały zniszczone przez katastrofę, przypadkowo usunięte, czy też uszkodzone przez oprogramowanie ransomware, zawsze mamy ryzyko utraty naszych informacji.

Mamy jednak sposoby, dzięki którym możemy uniknąć złych czasów, jednym z nich jest utworzenie kopii zapasowej, dzięki której możemy być pewni, że nasze dane są przechowywane w innym miejscu.

Mając taką kontekstualizację, możemy zagłębić się w temat dzisiejszego artykułu, przyglądając się niektórym z najlepszych programów do tworzenia kopii zapasowych w systemie Windows, wspominając i wyjaśniając każdy z tych programów.

Najlepsze programy do tworzenia kopii zapasowych w systemie Windows do moich plików

Czasami kopie zapasowe są wykonywane ręcznie za pomocą pendrive’ów lub przenośnych dysków twardych, ale są programy, które to robią zadbaj o wykonanie dla nas kopii zapasowej, ułatwiając tworzenie tych kopii zapasowych, ponieważ są one wykonywane automatycznie i w niektórych przypadkach programowane.

Uzyskanie odpowiedniego programu do wykonania kopii zapasowej może zająć kilka godzin, więc wybraliśmy jedne z najlepszych aby zaoszczędzić Ci długich poszukiwań.

Aomei Backupper Standard

Pierwszym programem, o którym będziemy mówić, jest Aomei Backupper Standard. Ten program jest idealny dla systemu Windows, ponieważ działa w większości obecnie używanych wersji. Nie musimy płacić za korzystanie z programu, dając nam możliwość swobodnego korzystania bez oglądania reklam, a wszystko to pomimo posiadania wersji płatnej, w której posiada inne opcje typowe dla tej wersji.

Dzięki tej aplikacji możemy wykonać kopie zapasowe całego naszego dysku twardego lub niektórych określonych plików, mając prosty w obsłudze interfejs.

Macrium Reflect

Inną opcją, którą musimy wykonać kopię zapasową, jest Macrium Reflect, który ma wysoką kompatybilność ze wszystkimi rodzajami plików. Podobnie jak pierwszy program, ten jest darmowy.

Macrium Reflect oprócz oferowania nam usługi wykonywania kopii zapasowych, posiada funkcje z którymi chronić nasz sprzęt przed oprogramowaniem ransomware, zgodnym z systemem operacyjnym Windows.

monitor oparcia

Należy zauważyć, że oprócz tych 2 programów, możemy tworzyć kopie zapasowe online, co daje nam przewagę, ponieważ możemy je wykonywać w dowolnym miejscu i odzyskiwać nasze pliki, gdziekolwiek się znajdujemy. Plik najbardziej odpowiednim programem dla systemu Windows jest OneDrive, oferujący szereg darmowych GB.

Dlaczego powinienem tworzyć kopie zapasowe moich plików?

Kopia zapasowa jest w każdym przypadku mądrą decyzją, ponieważ jej zalety przeważają nad prawie nieistniejącymi wadami, które przedstawia. Oto niektóre z tych zalet:

  • Daje nam szybką kopię zapasową naszych plików, za pomocą których nie jesteśmy tak podatni na żaden problem.
  • Jeśli robimy to online, mamy informacje na dowolnym urządzeniu.
  • Zwolnij miejsce na komputerach, dzięki czemu jego działanie jest bardziej optymalne.

dołącz do naszego kanału telegram