Skip to content

Jakie są najlepsze programy do pomiaru wydajności mojego komputera?

1 de luty de 2021

Wdrożenie technologii w naszym codziennym życiu umożliwiło życie takie, jakie znamy dzisiaj. Gdyby nie to, plik komunikacja za pośrednictwem sieci społecznościowychlub móc wykonywać specjalistyczne programy w określonych zadaniach.

Osiągnięcie postępu technologicznego, jakim obecnie dysponujemy, nie było łatwe, ale z biegiem lat sprzęt był udoskonalany, czyniąc go coraz bardziej wydajnym. Tak jest w przypadku Komputery które mamy w naszych domach, wcześniej były cięższe z większą liczbą komponentów i znacznie wolniejsze.

Te się zmieniały, poprawa zdolności wewnętrznych każdego z nich, jak również ich wygląd zewnętrzny, obecnie komputery czy pecety działają dzięki systemom operacyjnym. Zainstalowane fabrycznie na naszych komputerach pozwalają nam w bardzo łatwy sposób uruchamiać wszelkiego rodzaju programy.

Jakie są najlepsze programy do pomiaru wydajności mojego komputera?

Jednym z problemów, które mogą wpływać na dobrą wydajność naszego komputera, jest to Twoja wydajność może się zmniejszyć stopniowo. Dzieje się tak w wyniku zainstalowania nieautoryzowanych programów, które mogą pochodzić ze złośliwego oprogramowania, które mają wpływ na nasz komputer.

Wydajność może również zostać obniżona z powodu wielu niepotrzebnych plików, które są przechowywane na dysku twardym naszego komputera. Pliki te mają bardzo małą wagę, ale ponieważ jest ich tak dużo, zajmują dużo miejsca i powodują, że nasz komputer zmniejsza swoją pojemność.

Na naszą korzyść, istnieje kilka programów które możemy pobrać na nasz komputer, aby pomóc nam zmierzyć wydajność naszych komputerów. Te programy są odpowiedzialne za obliczanie aktualnej prędkości który ma nasz komputer, wielu może go nawet porównać z innymi komputerami.

Przydatne programy do pomiaru wydajności komputera

Jeśli zbadamy ten temat, zobaczymy, że istnieje wiele programów, które obiecują to zrobić. Jednak nie wszystkie mają dobre korzyści i wyniki. Dlatego w tym artykule dowiemy się, które programy są najlepsze do pomiaru wydajności mojego komputera.

PCMark 8

Bez wątpienia, jeśli chodzi o pomiar wydajności naszego komputera, program PCMark 8 jest najbardziej odpowiedni, aby to umożliwić. To jest wymienione jako najlepszy komparator wydajności między komputerami.

Ten program koncentruje się na przeprowadzaniu różnych badań testowych, w tym graficzne testy zużycia. Nie rezygnując z doskonałości, jaką musi mierzyć wydajność baterii, nawet dysku twardego.

Charakterystyka programu PCMark 8 polega na prowadzeniu badań testowych, a na końcu daje wynik. Możemy porównać ten wynik online z wynikami uzyskanymi z innych komputerów na całym świecie.

CPU-Z

Dzięki temu programowi my możemy o wszystkim poinformować co chcemy wiedzieć o naszym komputerze. Na przykład, ile rdzeni ma nasz komputer, jak szybko działa, jaki jest model procesora i wiele innych.

Podczas pomiaru ogólnej wydajności naszego komputera może on być trochę słaby, ale jest to doskonałe narzędzie do informowania nas o cechach naszego komputera. Wśród wielu zalet CPU-Z jest dostępny dla wielu platform.

HWMonitor

Monitor sprzętowy, logo

Jeden z głównych powodów, dla których nasz komputer może obniżyć wydajność, jest dla niego wzrost temperatury tego samego. HWMonitor ten program jest odpowiedzialny za pokazanie nam ogrzewania, któremu poddawane są wszystkie wewnętrzne części naszego komputera.

Wśród tych elementów również możemy obserwować pracę wentylatorów chłodzących układ. Jeśli widzimy stopniowy wzrost, możemy zapobiec wszelkim incydentom, które mogłyby uszkodzić nasz komputer.

Fraps

To idealny program dla fanów gra wideo, z Fraps będziemy w stanie zmierzyć liczbę klatek na sekundę w naszych grach. Ten program jest aktywowany za każdym razem, gdy wchodzimy do gry wideo.

Dzięki temu programowi będziemy w stanie sprawdzić, czy nasz komputer jest w stanie przenieść grę z odpowiednią prędkością. Możemy również poinformować się, jeśli coś jest nie tak z naszym komputerem i ulepszyć go.

Możesz być także zainteresowany, jak mogę zmierzyć prędkość mojego połączenia internetowego? – Test prędkości WiFi, między innymi powiązane tematy. Biorąc pod uwagę, że na tej stronie będziesz mógł uzyskać szeroką gamę różnych treści technologicznych.

dołącz do naszego kanału telegram