Skip to content

Jakie są najlepsze programy antyszpiegowskie i chroniące przed złośliwym oprogramowaniem? – Bezpłatne i płatne

1 de luty de 2021

Internet, oprócz tego, że jest źródłem rozrywki, może być także źródłem pozyskiwania szkodliwych intruzów; dlatego też stworzono programy antyszpiegowskie i chroniące przed złośliwym oprogramowaniem uzupełniają analizę i ochronę sprzętu.

Ponieważ każda przeglądarka działa w tym samym czasie jako stały magazyn informacji, najeźdźcy używają tego medium do pozyskiwania danych. Podobnie, ciągłe pobieranie treści pozwala im zrobić sobie miejsce na komputerze w celu tworzenia modyfikacji, które psują system operacyjny.

Współpraca z komputerowymi programami antywirusowymi, antyspyware i antymalware zapewnia stałą sieć wyszukiwania tego typu infekcji. Dlatego jesteś we właściwym miejscu, aby dowiedzieć się więcej o jego funkcjach i przed którymi najskuteczniej chronią Twój komputer hakerzy internetowi.

Jaka jest rola programów antyspyware i antymalware?

Ponieważ oba typy oprogramowania mają podobny cel, ważne jest, aby wiedzieć, co je od siebie różni, aby wiedzieć, jakiego narzędzia użyć, aby odpowiednio uzupełnić bezpieczeństwo komputera.

Po pierwsze, oprogramowanie antyszpiegowskie definiuje się jako grupę narzędzi, których zadaniem jest zająć się, wykryć i usunąć każdy program, który jest uważany za zagrożenie.

Nazwa pochodzi od tego, że lokalizowane przez niego typy infekcji to te, które działają jako szpiedzy wewnątrz komputera, zbierając i przesyłając informacje. Popularność tego typu wirusów z biegiem czasu wzrosła, ponieważ umożliwia nieuprawnionej osobie otrzymywanie danych osobowych manipulować kontami bardzo ważne lub zmodyfikować poprawne działanie komputera.

Z drugiej strony, antimalware zajmuje się zapobieganiem, wykrywaniem i wypłacalnością każdego złośliwego programu który wszedł do dowolnego urządzenia komputerowego.

Jego celem jest zapobieganie wszelkim zagrożeniom w postaci oprogramowania instalowanego wewnątrz komputera poprzez ciągłą kompleksową analizę.

Top 3 najlepszych programów antyszpiegowskich i antymalware

Znając różnicę między nimi, zakup odpowiedniego oprogramowania dla komputera będzie zależeć od wymaganego stopnia ochrony.

Oba programy pozwalają na tworzenie tzw „Dyski ratunkowe”, które są odpowiedzialne za ochronę wszelkich ważnych danych wprowadzanych przez daną osobę.

najlepsze programy antyszpiegowskie i antymalware

Ważne jest, aby pamiętać, że nie ma czegoś takiego jak darmowy program antyspyware i antymalware, ponieważ wszystkie oferują podstawowe usługi ochrony. Jednak dla ustalonej przez każdą firmę metody płatności zwiększa się liczba narzędzi umożliwiających usprawnienie ich analizy.

Malwarebytes Anti-Malware

Będąc jednym z najbardziej znanych pod względem ochrony, Malwarebytes Anti-Malware charakteryzuje się dużą zdolnością wykrywania.

Poza tym jej potencjał jest tak duży zapobiega zasłonięciu lub zatrzymaniu działania jakiegokolwiek innego programu antywirusowego, dzięki czemu może być używany niezależnie podczas wykonywania innych rodzajów analiz na komputerze.

Wersja płatna pozwala analizować i usuwać inne typy wirusów, a także pracować jako rezydent w celu wykrywania zagrożeń, zanim dostaną się one do systemu operacyjnego.

SuperAntispyware

Pomimo niedawnej premiery SuperAntispyware, bardzo popularny, ma wydajność i zdolność wykrywania różnych typów infekcji, które są uważane za „skomplikowane”. Narzędziem, które wyróżnia się najbardziej, jest rehabilitacji funkcji, na które wpłynęło złośliwe oprogramowanie.

Jego darmowa wersja umożliwia analizę i eliminację zagrożeń, a ochrona w czasie rzeczywistym jest możliwa dzięki płatnym opłatom.

Bez reklam

Oprogramowanie Ad-Aware Free powstaje z połączenia programów antywirusowych i antyspyware oraz antymalware w celu wygenerowania ochrona przed wszelkiego rodzaju wirusami które mogą być przez nich znalezione.

Oferuje Wykrywanie adresów URL i pobieranie są uznawane za złośliwe, a także skatalogować wszelkie zagrożenia, które nie zostały uznane za wirusy.