Skip to content

Jaki jest pakiet programów podstawowych do obsługi po sformatowaniu systemu Windows?

30 de styczeń de 2021

Jeśli chcesz sformatować swój komputer, przeczytaj poniższy samouczek, o którym będziemy mówić Jaki jest pakiet niezbędnych programów po sformatowaniu systemu Windows?

Jakie aplikacje należy zainstalować po sformatowaniu?

Po sformatowaniu komputera najlepiej zainstalować zestaw aplikacji praktycznie wszyscy użytkownicy używają. Z tego powodu w tym artykule przygotowaliśmy listę najbardziej znanych typów aplikacji, które należy zainstalować po zastosowaniu formatu.

Jaki jest pakiet niezbędnych programów po sformatowaniu systemu Windows?

Po sformatowaniu komputera konieczne jest zainstalowanie grupy aplikacji musi być zintegrowany z naszym komputerem. Jest wiele dyskusji na ten temat. Tak czy inaczej, uważamy następujące aplikacje za najbardziej odpowiednie po sformatowaniu systemu Windows.

Oprogramowanie biurowe lub inne oprogramowanie biurowe

Wygodne jest posiadanie programu do automatyzacji biura na komputerze, ponieważ w pewnym momencie będzie on bardzo przydatny. Niewątpliwie najbardziej polecaną opcją jest instalacja pakietu Microsoft Office w systemie Windows, ale jeśli nie stać Cię na ten program, polecamy alternatywę Open Office.

Niezależnie od wybranej opcji pamiętaj, aby w takim przypadku zainstalować dowolny z tych programów sformatuj swój komputer, ponieważ są one całkowicie niezbędne do wykonywania pracy zarówno naukowej, jak i zawodowej.

Po sformatowaniu systemu Windows zainstaluj kompresor / dekompresor plików

Wiele plików jest dystrybuowanych bezpośrednio do formaty kompresji tak jak w przypadku Zip lub Rar. Te skompresowane pliki wymagają użycia programów przeznaczonych do ich obsługi. W ten sam sposób konieczne będzie posiadanie programu o tych właściwościach dla różnych funkcji sprzętu.

W tym przypadku jest kilka opcji, w każdym przypadku zalecamy program WinRar lub 7Zip, ponieważ uważamy, że są to najlepsze opcje, jakie można znaleźć.

Odtwarzacz wideo

Obecnie coraz częściej konsumuje się treści multimedialne za pośrednictwem filmów lub seriali. Chociaż większość rozwiązań jest oglądana za pośrednictwem przesyłania strumieniowego, takiego jak Netflix lub inne podobne platformy, nie zaszkodzi mieć dobry odtwarzacz wideo w pewnych okolicznościach.

Możemy pomyśleć o dwóch perspektywach, z których jedna, choć nie otrzymuje więcej aktualizacji, jest nadal jednym z najlepszych graczy i odnosimy się do Media Player Classic. Z drugiej strony zalecamy darmowy dożywotni odtwarzacz VLC, który można pobrać ze strony internetowej videolan. To narzędzie ma doskonałą wydajność i wiele funkcji.

Laptop

Przeglądarka

Domyślna przeglądarka systemu Windows nie jest najpopularniejsza wśród użytkowników. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, której przeglądarki najlepiej używać na naszym komputerze. Pod tym względem najbardziej polecany jest zainstaluj alternatywę, która może być bardziej optymalna pod względem wydajności.

W odniesieniu do przeglądarek internetowych istnieją trzy świetne alternatywy dla domyślnej opcji Okna, Mowa o Google Chrome, Mozilla Firefox i Opera, każdy z nich był doskonałą alternatywą do zainstalowania w przypadku, gdy zamierzasz sformatować komputer.

czytnik PDF

Pliki w formacie PDF są bardzo popularne, są jednym z głównych sposobów dystrybucji podręczników i różnego rodzaju treści. Tak samo dobrze wiadomo, że wiele firm korzysta z tego typu formatu, więc najwygodniej jest mieć czytnika PDF.

W związku z tym istnieje wiele opcji, w każdym razie najbardziej zalecanymi jest czytnik Adobe PDF, znany również jako Adobe Acrobat Reader, az drugiej strony mamy również alternatywę, Czytnik Foxit. Oba programy wykonają zadanie skutecznie.

Po sformatowaniu systemu Windows niezbędne jest oprogramowanie antywirusowe

To drugie, choć wydaje się to szalone, jest opcjonalne, dlaczego to mówimy? Skutecznie, ponieważ Windows 10 Ma już doskonały program antywirusowy, mamy na myśli Windows Defender, aplikację, która w większości przypadków ochroni nas przed wszelkim złośliwym oprogramowaniem, które może się pojawić. Możesz nawet usunąć wirusy ręcznie, bez konieczności korzystania z konwencjonalnego programu antywirusowego.

W każdym razie, jeśli chcesz użyć inny program antywirusowyZalecamy alternatywy, takie jak Avast (który ma bezpłatną opcję), Norton Antivirus lub Kaspersky, opcje, które są również bardzo funkcjonalne, aby chronić nasz komputer.