Skip to content

Jaka jest najlepsza platforma do wideokonferencji: Discord, Zoom, Google Meet czy Slack?

16 de listopad de 2022

W związku z sytuacją kryzysową, która wstrząsnęła całym światem w zeszłym roku, mnożyły się konferencje, wirtualne zajęcia, praca zdalna i wszelkiego rodzaju interakcje, które pozwalały na odległość. Rozpoczęto również proces badania, która platforma do prowadzenia spotkań grupowych online jest najlepsza, aby zapewnić satysfakcjonujące wrażenia.

Aby przeprowadzić analizę, wzięto pod uwagę cel sieci i udostępnianych przez nią narzędzi; a także punkty styku podstawowych funkcjonalności (takich jak stabilny interfejs z dobrym łączem internetowym) oraz opcje personalizacji, bezpieczeństwo i prywatność, aby łączyć się z ufnością. Więc… Jeśli szukasz najlepszej platformy dla nadchodzących wirtualnych spotkań, kursów lub działań, nie będziemy ukrywać żadnych szczegółów, które mogą przynieść korzyści w rozwoju Twoich wydarzeń.

Jakie są strony internetowe lub programy do prowadzenia wideokonferencji?

Jedną z głównych wątpliwości jest różnica między tymi aplikacjami a innymi do użytku prywatnego do rozmów wideo, takich jak WhatsApp, Skype lub FaceTime: Zasadniczo wideokonferencja jest komunikacja cyfrowa, przeprowadzane online i za pomocą środków elektronicznych; mający na celu umożliwienie dłuższego kontaktu kilku osób, zazwyczaj w sprawach zawodowych.

Więc… Gdzie jest różnica? Czas połączenia i cel spotkania. W przeciwieństwie do rozmów między przyjaciółmi, wideokonferencje mają bardziej formalny kontekst; są przeprowadzane przez okres nie krótszy niż 30 minut; i wymagają technicznych możliwości udostępniania i nagrywania plików, pokazu slajdów lub innych niezbędnych narzędzi podczas spotkań.

Rozumiejąc zatem punkty sporne, stworzono przestrzenie spełniające wymagania sprawy i pozwalające na przeprowadzenie spotkania roboczego… Jakie? Platformy do wideokonferencji!

Jaka jest najlepsza platforma lub aplikacje do wideokonferencji? zaktualizowany 2021

niezgoda

Jest to aplikacja, która zarządza większą hermetycznością, biorąc pod uwagę, że została stworzona do organizowania małych spotkań w celu towarzyskim: W zasadzie została skierowana tak, aby Gracze mieli przestrzeń do komunikowania się za pomocą czatu podczas gdy oni grali; co daje nam wskazówkę co do szybkości reakcji i pojemności platformy. Dodatkowo posiada miejsce dla 25 użytkowników, którzy mogą skorzystać z czatu; wdraża wygasające linki w celu ochrony prywatności; i jest ogólnie najbezpieczniejszą platformą.

Powiększenie

Bez wątpienia tak było jeden z najpopularniejszych w zakresie opcji, i to nie za mniej: Jest to bezpieczna sieć, która jest szyfrowana od początku do końca; umożliwia nagrywanie spotkań, grupuje do 1000 osób w tej samej sesji, które mają sposób komunikowania się podczas czatu; każdy podłączony użytkownik może udostępniać ekran swojego komputera w celu przesyłania pewnych informacji oraz zgadza się na włączenie lub wyłączenie zarówno kamery, jak i mikrofonu.

google spotkanie

Wśród opcji w pełni płatnych Google Meet wyróżnia się bardzo łatwą obsługą, dużą liczbą opcji konfiguracyjnych i całkowicie bezpieczną platformą. Licz z jednym podejście czysto biznesowe, więc ma ograniczoną wspólną przestrzeń; co jednocześnie rekompensuje to bezbłędną wydajnością w narzędziach biurowych, możliwością współdzielenia danych i informacji oraz płynnej komunikacji z innymi w celach biznesowych.

alternatywy dla zoomu podczas wideokonferencji

luźny

To świetna profesjonalna alternatywa, ponieważ emituje pliki i slajdy; może być używany przez długi czas, co czyni go idealny do pracy zdalnej gdzie komunikacja powinna zająć godziny; a także będziesz wiedział, jak używać go z telefonu komórkowego i łatwo zainstalować w systemie Windows. Jest to jednak płatna strona internetowa, do której dostęp uzyskuje się w ramach miesięcznych subskrypcji i ma limit 15 uczestników.

wnioski

Chociaż każda z tych platform może mieć inne podejście i zastosowanie, co sprawi, że będzie mniej lub bardziej wykonalna w zależności od konkretnego przypadku; Zoom to najbardziej wszechstronna przestrzeń, kompletny, a nawet profesjonalny do spotkań i wideokonferencji. Jedną z jego największych zalet jest to, że jest to bezpłatna przestrzeń, która chociaż ma pewne opcje lub płatne plany, jej „darmowa” wersja zaspokaja wszelkiego rodzaju potrzeby w zakresie komunikacji grupowej i informacji.

dołącz do naszego kanału telegram