Skip to content

Jak zwolnić miejsce w pamięci wewnętrznej mojego iPhone’a?

23 de luty de 2021

Wtedy zobaczymy jak zwolnić miejsce w pamięci wewnętrznej mojego iPhone’a z kilkoma dość prostymi wskazówkami do wykonania. Nie ma potrzeby instalowania aplikacji innych firm ani niczego podobnego.

Urządzenia iPhone mają niezliczone dostępne aplikacje, w tym niektóre do udostępniania plików między iPhone’em a Androidem i wiele, wiele więcej. Mimo to, biorąc pod uwagę temat, który dziś omówimy, z pewnością myślisz, że będziesz musiał pobrać trochę, aby zwolnić miejsce na swoim urządzeniu, a odpowiedź brzmi: nie, nie potrzebujesz.

W dzisiejszym artykule zobaczymy jak zwolnić miejsce bez korzystania z aplikacji a modyfikując niektóre opcje urządzenia, możesz zaoszczędzić znaczną jego część.

Nauczyliśmy Cię już, jak poprawić bezpieczeństwo swojego iPhone’a, teraz nauczymy Cię, jak oszczędzać miejsce w tym prostym samouczku, który należy wykonać krok po kroku, aby zwolnić miejsce w pamięci iPhone’a.

Jak zwolnić miejsce na dysku w systemie iOS

Usuń stare wiadomości

Jest bardzo prawdopodobne, że wiadomości sprzed miesięcy i nie zwracasz na nie uwagi. Problem polega na tym, że gromadzą się one bardzo dużo miejsca. Z tego powodu najbardziej zalecane jest usuń je wszystkie.

W tym celu będziesz musiał iść Ustawienia> wiadomości> Zachowaj wiadomości. Możesz zmienić ustawienia, aby co 30 dni wiadomości są usuwane, w ten sposób oszczędzasz miejsce bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności.

Uważaj na HDR na zdjęciach

Tryb HDR łączy trzy różne ekspozycje w jedno zdjęcie. Problem polega na tym, że może to spowodować, że waży zbyt dużo. Jeśli pójdziesz do Ustawienia> Zdjęcia i aparat.

Zalecamy usunięcie zaznaczenia opcji „Zachowaj normalne zdjęcie”. W ten sposób otrzymujesz tylko HDR, który jest znacznie lepszy pod względem jakości.

Uważaj na aplikacje

Zakładamy, że jest to oczywiste, ale musimy o tym wspomnieć. Niektóre aplikacje na początku niewiele ważą, w wielu przypadkach ich pobranie jest mniejsze niż 100 MB. Jednak z biegiem czasu ważą kilka GB.

Dlaczego to się dzieje? Jest to często widoczne w sieciach społecznościowych lub WhatsApp. Między wysyłaniem pliki multimedialne i pamięć podręczną tych aplikacjigromadzi się coraz więcej, zajmując zbyt dużo miejsca w pamięci.

WhatsApp może zużywać duże ilości GB, jeśli od czasu do czasu nie czyścisz plików. Iść do Ustawienia> Ogólne> Użycie> Pamięć. Jeśli wpiszesz „Zarządzaj pamięcią„Będziesz mógł zobaczyć aplikacje, które zużywają najwięcej.

Możesz usuń aplikacje, które zużywają najwięcej, a wszystkie pliki zostaną usunięte z tym samym. Następnie możesz pobrać go ponownie z App Store od podstaw.

wolne miejsce na iPhone'a zwolnione

Jak zaoszczędzić miejsce na iPhonie, usuwając pliki tymczasowe

Wyeliminuj wszystko, co nie jest konieczne

Zarówno piosenki, filmy, podcasty, ibookiitp. Wszystkie pliki, których nie będziesz ponownie używać, powinny zostać usunięte, aby uzyskać więcej miejsca. Jest to dość powszechne, gdy mamy aplikacje takie jak Spotify, w których możemy pobrać setki piosenek, aby słuchać ich offline.

Przechowywanie w chmurze to Twój najlepszy przyjaciel

Najwyższy czas skorzystać z zalet przechowywania w chmurze, aby zaoszczędzić miejsce na naszym urządzeniu. Dzięki iCloud mamy 5 GB wolnego miejsca. Jeśli do tego dodamy konto na Dysku Google mielibyśmy wolne 20 GB. Skorzystaj z chmury i prześlij tutaj wszystkie swoje zdjęcia, aby nie musieć zajmować się nimi na swoim urządzeniu.

Ponadto posiadanie ich w chmurze jest dużo bezpieczniejsze niż na urządzeniu, które można zgubić lub uszkodzić. Mając pliki w Internecie, będziesz mieć do nich dostęp w dowolnym momencie i będziesz mieć ich całkowicie bezpieczną kopię.

Tak czy inaczej, istnieje wiele innych metod tego typu, dlatego zapraszamy do odkrywania najlepszych usług przechowywania w chmurze. Wszystko to będzie działać, aby zaoszczędzić miejsce i wykonać kopię zapasową plików

dołącz do naszego kanału telegram