Skip to content

Jak zwolnić miejsce na moim telefonie Samsung Galaxy, jeśli pamięć jest pełna?

17 de marzec de 2022

Telefony Samsung z linii Galaxy to jedne z najlepszych i najbardziej znanych telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Android. Są najszybsze i najlepiej zoptymalizowane ze wszystkich telefonów Samsung. Jest jednak konieczne, jak w przypadku każdego innego telefonu komórkowego, zwolnić miejsce w pamięci z pewną regularnością.

Jakich narzędzi użyć, aby usunąć niepotrzebne pliki z telefonu?

Najlepiej regularnie czyścić nieużywane pliki i aplikacje. Jednakże, szukaj niepotrzebnych plików Może to być dość żmudne, jeśli nie wiesz, jak to zrobić. Dla tego typu użytkownika najlepszą aplikacją są Pliki Google.

Ta aplikacja ma dwie funkcje na urządzeniu z systemem Android. Przede wszystkim jest bardzo przydatny menedżer plików aby posortować wszystkie dokumenty, obrazy, filmy lub inne pliki w telefonie. Drugą funkcją jest automatyczne wyszukiwanie niepotrzebnych plików, dużych plików i plików, które nie są używane.

Wystarczy zainstalować aplikację, a na pierwszym ekranie zobaczysz wszystkie pliki, które aplikacja sugeruje usunięcie. Musisz tylko wybrać, czy usunąć je wszystkie, czy spośród wszystkich plików potwierdzić, które z nich chcesz usunąć, a które zachować.

Jak zwolnić pamięć w moim telefonie komórkowym Samsung Galaxy?

Możesz zwolnić miejsce ręcznie, bez konieczności korzystania z innych aplikacji. Do tego jest to konieczne usuń bezpośrednio pliki lub aplikacje, które nie są używane. W najgorszym przypadku konieczne będzie sformatowanie urządzenia, choć jest to zalecane tylko w ostateczności.

Ważne jest, aby zadbać o przechowywanie urządzenia. W końcu przechowywanie na swoim limicie może na dłuższą metę przyczynić się do problemów z wydajnością Urządzenia. Na przykład, że się nagrzewa i samoczynnie się wyłącza. W zależności od metody, którą zdecydujesz się użyć, kroki, które należy wykonać, będą różne:

Usuń aplikacje, których nie używam

Aplikacje są zdecydowanie największy konsument pamięci dowolnego urządzenia mobilnego. Instalowanie nieużywanych aplikacji jest dość powszechne. Nawet wielu użytkownikom po prostu usuwając aplikacje, których nawet nie pamiętali, udaje się odzyskać znaczną część swojej pamięci.

Aby usunąć aplikacje, musisz wejdź w Ustawienia > Aplikacje i w opcjach filtrowania wybierz wyświetlanie aplikacji według ich rozmiaru. Konieczne będzie tylko usunięcie najcięższych aplikacji i/lub tych, które nie są już używane.

Innym problemem występującym w aplikacjach jest gromadzona przez nie pamięć podręczna. Aby usunąć te pliki tymczasowe, wystarczy wprowadzić tę samą ścieżkę, o której mowa powyżej. Po wybraniu aplikacji wybierz opcję zarządzania pamięcią masową, zobaczysz tam opcję usunięcia pamięci podręcznej.

W przeciwieństwie do „Danych”, pamięć podręczna nie przechowuje żadnych ważnych danych. Dlatego wskazane jest przeprowadzanie tego procesu z pewną regularnością.

kobieta rozmawia przez telefon samsung

W jaki sposób mogę przenieść pliki na kartę SD telefonu Samsung Galaxy?

Aby przenieść pliki z pamięci wewnętrznej urządzenia na kartę SD, musisz mieć zainstalowaną aplikację, która działa jak Eksplorator plików w telefonie. Nie zapomnij sformatować karty SD przed włożeniem jej do telefonu Samsung.

Menedżerem plików, który doskonale działa na urządzeniach z Androidem, jest Google Files. Wystarczy wprowadzić pamięć urządzenia w drugiej ikonie menu głównego. Tam zobaczysz zarówno pamięć wewnętrzną, jak i kartę SD, jeśli jest zainstalowana. Wystarczy wpisać pamięć wewnętrzną w folderze, w którym znajduje się plik, skopiuj i wklej na kartę sd.

W przypadku przenoszenia aplikacji, należy to zrobić z Ustawienia> Aplikacje. W ramach opcji przechowywania znajdziesz taki, który pozwala przenieść aplikację na kartę SD. Należy jednak wziąć pod uwagę, że nie wszystkie aplikacje mogą się poruszać na kartę SD.

Jak łatwo sformatować telefon Samsung?

Sformatowanie urządzenia mobilnego to zdecydowanie ostateczność, bo będzie konieczne wykonaj kopię zapasową wszystkich ważnych plików przed aby to zrobić, albo zostaną utracone na zawsze. Istnieją dwie procedury formatowania telefonu Samsung:

Z trybu „odzyskiwania”

Przede wszystkim telefon musi być wyłączony, a także z ponad 50% baterii, ponieważ jeśli proces zostanie przerwany, telefon może okazać się bezużyteczny. Po wyłączeniu musisz włączyć go ponownie, ale jednocześnie naciskając przycisk zasilania i głośniej, aż zobaczysz logo Androida.

Na ekranie, który się pojawi, musisz przewijać w górę iw dół za pomocą odpowiednio klawiszy zwiększania i zmniejszania głośności. Musisz wybrać opcję ’Wyczyszczenie danych / przywrócenie do ustawień fabrycznych’ (do akceptacji używany jest przycisk włącz/wyłącz).

Pozostaje tylko wybrać „Tak” i „Uruchom ponownie system teraz”. Następnie telefon przystąpi do usunięcia wszystkich poprzednich plików i ustawień, aby ponownie skonfigurować go jako nowy terminal. Ten proces jest niezwykle delikatny, więc powinien być używany w ostateczności rozwiązać problem.

Sformatuj go z ustawień

Aby wykonać reset z opcji telefonu (coś znacznie bezpieczniejszego), musisz przejść do Ustawienia > Więcej opcji > Administracja ogólna. Tam musisz nacisnąć Reset> Przywróć do wartości domyślnych. Następnie wystarczy tylko potwierdzić opcję, a jeśli chcesz usunąć dane i aplikacje urządzenia, wybierz opcję „Usuń wszystko”.

Przechowywanie telefonów Samsung Galaxy

Ostatnią wskazówką jest pamiętanie o usuwaniu plików z kosza Samsung Galaxy. Kosz to niezwykle przydatne narzędzie do odzyskiwania plików, które np. zostały usunięte przez pomyłkę. Ale szczegół z koszem polega na tym, że pliki, które się tam znajdują, nadal zajmują miejsce w pamięci urządzenia.

dołącz do naszego kanału telegram