Skip to content

Przewodnik krok po kroku, jak szybko zainstalować Androida 6.0 na Samsung Galaxy Alpha

6 de listopad de 2022

The Samsung Galaxy Alpha Jest to telefon komórkowy wprowadzony na rynek w sierpniu 2014 r., który został bardzo dobrze przyjęty na całym świecie. Właściwie jest to urządzenie z Android który ma bardzo dobre funkcje, ale niestety to urządzenie, jako nieco stare, przestało otrzymywać aktualizacje od Samsunga. Nie stanowi to już jednak problemu, ponieważ nauczymy Cię, jak to zrobić zainstaluj Androida 6.0 na samsung galaxy alfa dzięki czemu masz najbardziej aktualny system operacyjny na swoim telefonie komórkowym.

I naprawdę warto aktualizować ten telefon, ponieważ jego sprzęt jest bardzo dobry, ponieważ ma 4,7-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli. Ma też 12-megapikselowy aparat i 2,1-megapikselowy aparat przedni, 32 GB pamięci wewnętrznej i 8-rdzeniowy procesor. Początkowo ten telefon miał system Android 4.4 KitKat, a następnie można go zaktualizować do systemu Android 5.0 Lollipopale po tym nie było więcej dostępnych aktualizacji dla tego urządzenia.

Czy można zaktualizować Samsung Galaxy Alpha do Androida 6.0?

To normalne, że producenci przestają publikować aktualizacje swoich starych urządzeń, ograniczając w ten sposób użytkownika do aktualizacji oprogramowania. Ale Android wciąż wydaje nowe wersjewięc trzymanie się tego samego oprogramowania bez możliwości jego aktualizacji jest frustrujące.

Aby zakończyć ten problem, niestandardowa pamięć ROM została stworzona przez różnych programistów którzy zawsze chcą utrzymywać oprogramowanie układowe różnych telefonów komórkowych, które nie są oficjalnie obsługiwane. Dla naszych Samsung Galaxy Alpha ROM został opracowany przez użytkownika XDA, ten ROM jest oparty na Android 6.0.1 MarsMallow i będzie to nowy system operacyjny naszego Samsunga.

Zainstaluj Androida 6.0 na Samsung Galaxy Alpha

Do zainstaluj ROM na Samsung Galaxy Alpha możesz cieszyć się nowymi funkcjami Android 6.0 Zefir. Ponadto ta pamięć ROM nie tylko zapewnia tę korzyść, ale ma również wiele ulepszeń pod względem stabilności, jest lżejsza i poprawia zużycie baterii i wydajność.

Ale czy jesteś gotowy, aby zainstalować ten ROM na swoim? Samsung Galaxy Alpha? Ten przewodnik Ci pomoże zainstaluj Androida 6.0 na samsung galaxy alfa jest kompatybilny z modelami G850F, G850FQ, G850M i G850Y z Niestandardowa pamięć ROM.

Przed rozpoczęciem…

Ale zanim zaczniesz, musisz wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych punktów, dzięki temu wiesz, jak uniknąć uszkodzenia telefonu komórkowego w tym procesie. Zobaczmy:

1.- Ten ROM jest kompatybilny tylko z wariantami Samsung Galaxy Alphawięc jeśli wypróbujesz go na innym telefonie komórkowym, możesz uszkodzić swoje urządzenie.

2.- Twój telefon komórkowy musi mieć co najmniej 50% baterii (jeśli jest w pełni naładowany, znacznie lepiej). Jest to bardzo ważne, ponieważ wyłączenie telefonu komórkowego podczas procesu może spowodować uszkodzenie systemu.

3.- Musisz mieć zrootował twój Samsung Galaxy Alphajeśli nie oto przewodnik, jak to zrobić szybko i bez komputera.

4.- Ten proces spowoduje unieważnienie gwarancji na telefon komórkowy¸ więc musisz być pewien, że chcesz kontynuować.

5.- Musisz pobierz TWRP Recovery.img z tego linku dla twojej Galaxy Alpha.

6.- Narzędziem, którego będziemy używać, jest Flashify, który możesz pobrać stąd. Pomoże to zainstalować odzyskiwanie.img.

7.- Musisz zrób kopię zapasową za pomocą TWRPtakich jak kontakty, rejestry połączeń i wiadomości tekstowe.

8.- Musisz włącz opcję nieznanych źródeł¸możesz to zrobić z menu Ustawienia -> Bezpieczeństwo -> Nieznane źródła.

9.- Musisz włączyć opcję debugowania USBdo tego wystarczy przejść do menu Ustawienia -> O urządzeniu i kliknij 5 razy numer kompilacji.

10.- Musisz pobierz gapps.zip z tego linku.

Kroki Flash Android 6.0 ROM na Galaxy Alpha

Mając to wszystko na uwadze i jeśli jesteś gotowy, aby zacząć, zacznijmy. Robienie tego jest bardzo łatwe, Musisz tylko postępować zgodnie z instrukcjami, ponieważ wskażę je Tobie i nie będziesz miał żadnego problemu.

1.- Musisz skopiować wszystkie pobrane pliki na kartę SD telefonu komórkowego.

2.- Teraz, musisz uruchomić telefon w trybie odzyskiwania. W tym celu musisz włącz telefon, naciskając przyciski Home, Volume Up i Power.

3.- W Odzyskiwanie TWRP powinieneś wybierz zainstaluj i przeglądaj ROM. Musisz skopiować plik ZIP, zaznacz go i kliknij Błysk.

4.- Po zainstalowaniu pamięci ROMmusisz wrócić do menu głównego. to musisz ponownie kliknij zainstaluj i wyszukaj plik gappsplik jest w formacie .zip, a następnie kliknij, aby flashować.

5.- Po zakończeniu musisz wrócić do menu głównego i wybierz Wyczyść pamięć podręczną i Wyczyść pamięć podręczną Dalvik.

6.- Zrobiwszy to wszystko, pozostaje tylko uruchom ponownie telefon, wybierając opcję Uruchom ponownie system.

To wszystko, czego potrzebujesz, aby zainstaluj Androida 6.0 na samsung galaxy alfa. Nie martw się, jeśli uruchomienie zajmie trochę czasu, zajmie to do 10 minut, ale jeśli coś pójdzie nie tak, możesz zostawić komentarz, a my Ci pomożemy. Na koniec pamiętaj przywróć kopię zapasową Androida i nie będziesz miał żadnego problemu.

dołącz do naszego kanału telegram