Skip to content

Jak zwinąć kabel mojego iPhone’a, aby nie uległ uszkodzeniu — przydatne wskazówki

1 de październik de 2021

To prawda, że ​​kable wymagają szczególnej pielęgnacji, aby były trwałe i nie uległy uszkodzeniu lub zepsuciu przez sposób ich traktowania. Kable do iPhone’a są delikatniejsze, niż można sobie wyobrazić, dlatego wymagają wyjątkowej pielęgnacji.

Biorąc pod uwagę, że jakość nie jest najlepsza, rozumie się, że kabel do iPhone’a nie jest najpraktyczniejszy. Jednym z powodów, dla których ulegają uszkodzeniu, jest sposób, w jaki je rzucasz. Konieczne jest, aby nie napinać kabla i nawijać go bardzo delikatnie i delikatnie.

Pamiętaj też, jak to konieczne chronić podajnik, ponieważ jest to obszar najbardziej narażony na uszkodzenia. Jeśli chcesz poznać procedury prawidłowego nawijania kabla iPhone’a, aby działał dłużej i wiele innych podstawowych wskazówek, możesz kontynuować czytanie tego artykułu.

Jakie są najczęstsze powody uszkodzenia kabli iPhone’a?

Ładowarki Apple nie są zbyt wytrzymałe, a ich uszkodzenia zdarzają się częściej niż myślisz. Powód jest taki, że materiał, z którego są wykonane nie jest tak dobrej jakości, dlatego najlepiej dbać o nie bardziej niż o inne rodzaje kabli ze względu na to, jak bardzo są delikatne.

Aby zwinąć linkę, należy zawsze trzymać podajnik, ponieważ ze względu na napięcie może się zerwać. Musisz pamiętać, że to najdelikatniejszy obszar.

Klucz do nawijania kabla zawsze będzie w nie napinaj i wykonuj skręty bardzo płynnie z największą starannością.

Prawidłowa procedura nawijania kabli telefonu komórkowego iPhone

Aby można było zwinąć kabel iPhone’a bez jego uszkodzenia, najlepiej związać go za pomocą sznurka. Aby to osiągnąć, musisz najpierw rozciągnąć kabel i zwinąć go w kółko. Na koniec zawiązujesz go sznurkiem, aby utrzymać swoją pozycję.

Jak mogę przechowywać kabel iPhone’a, aby nie został uszkodzony ani zraniony?

Twój kabel do iPhone’a możesz trzymać go w teczkach lub kieszeniach które nie zawierają niczego innego, aby mieć pewność, że nie zostaną uszkodzone. Należy jednak również wziąć pod uwagę, że jeśli przechowujemy je w miejscach o małej przestrzeni, a kabel jest bardzo kompaktowy, możemy być pewni, że będzie źle traktowany.

Jakich akcesoriów mogę użyć do prawidłowego przechowywania kabla iPhone’a?

Możesz wybrać kup specjalne artykuły do ​​pielęgnacji kabli lub zrób je samemu w praktyczny i ekonomiczny sposób.

Specjalne walizki

Na sprzedaż dostępne są walizki lub portfele wyprodukowane z myślą, abyś mógł chroń swoje kable bez uszkodzeń i że jednocześnie utrzymujesz je w porządku. Dzieje się tak, ponieważ ma wiele kieszeni i opasek, dzięki czemu można je uporządkować w dowolny sposób.

Szuflada z gumkami

Jeśli masz szufladę pełną kabli, które się plączą, ponieważ są brudne, spróbuj owinąć każdy z nich gumką, aby się nie zaplątały i nie nadużywały się nawzajem. Będziesz potrzebować dużo cierpliwości, ale warto, aby Twoje kable nie uległy uszkodzeniu.

Różne przedmioty

Najprawdopodobniej w sklepach ze sprzętem elektronicznym można znaleźć przedmioty zaprojektowane do organizowania, przechowywania i pielęgnacji kabla iPhone’a. Możesz wybrać, który z nich jest dla Ciebie najlepszy, zgodnie z Twoimi kryteriami.

Inne troski, które musimy mieć ze stanem kabli iPhone’a

jak dbać o kabel do iphone

Istnieje kilka działań, które możesz podjąć, aby Twój kabel nie jest nadużywany i musisz od razu kupić kolejny.

Zasilacz

Podczas odłączania kabla ważne jest, aby zrobić to, trzymając złącze na samym końcu kabla. Wynika to z tego, jak bardzo jest delikatny, a oderwanie go od kabla może spowodować uszkodzenie.

Wykorzystuje trójbolcowe przewody zasilające

Bardziej zalecane jest użyj trójbolcowego złącza uziemiającego aby uniknąć naprężania kabla. Dzieje się tak dlatego, że ma większy zasięg, ponieważ jest znacznie dłuższy niż dwustronny, zwany także „kaczogłowym”.