Skip to content

Jak zwiększyć rozmiar tekstu lub czcionki na iPadzie lub iPhonie

28 de luty de 2021

Telefon komórkowy powinien być zawsze jak najbardziej dostępny dla swojego użytkownika, ponieważ jeśli użytkownik ma jakąś przeszkodę, aby móc prawidłowo korzystać z telefonu komórkowego, po prostu straci całe jego doświadczenie, a programiści stracą potencjalnego klienta.

W związku z tym, jak dana osoba może potrzebować większej dostępności do mobilny, Wielu producentów zdecydowało się zrobić wszystko, aby ich telefony komórkowe były znacznie łatwiejsze w użyciu. Za pomocą specjalnych poleceń lub prostego interfejsu użytkownika masz możliwość wypełnienia luki w bardzo dużej populacji kupujących.

W rzeczywistości, jeśli szukasz dobrego przykładu systemu operacyjnego, który sobie z tym poradził, wspomnijmy o systemie operacyjnym Apple iOS. Został doceniony na całym świecie nie tylko za prostotę, ale także za nieodłączną dostępność tego systemu operacyjnego, który jest bardzo atrakcyjny dla każdego.

Jedna z misji Apple za pośrednictwem swojego systemu iOS, jest to, że jest to najprostszy w użyciu sposób, aby dotrzeć do wszystkich możliwych populacji użytkowników, a oni byli w stanie to zrobić w sposób, w jaki żaden inny system operacyjny nie był w stanie tego zrobić.

W rzeczywistości były atrakcyjne dla całej populacji, która ma problemy z widzeniem lub czytaniem, ponieważ dzięki swoim opcjom dostępność, Możliwe jest bezpośrednie przejście do jego opcji, aby móc zwiększyć czcionkę, jeśli Ty lub ktoś inny tego potrzebuje, i o tym porozmawiamy w następnym samouczku.

Po co zmieniać teksty?

Czy masz problem ze wzrokiem, że chcesz pomóc swojej babci lepiej czytać to, co jest na ekranie lub po prostu chcesz pokazać wiadomość z jednej strony pokoju na drugą, nie tylko przez powiększanie ekranu, jest całkowicie możliwa zmiana rozmiar litery lub czcionki na dowolnym urządzeniu z systemem iOS.

Proces jest naprawdę taki sam, niezależnie od tego, czy masz plik iPhone, iPad lub iPad touch, a ze względu na to, jak działa rozmiar czcionki, proces ten pomoże Ci zmienić rozmiar czcionki, który jest w większości aplikacji na iOS, ale musisz pamiętać, że istnieje możliwość zmiany rozmiaru czcionki poprzez ustawienia określonej aplikacji. Możesz nawet zmienić czcionkę swojego listu.

wpisz rozmiar mobilny list

Jak zmienić rozmiar czcionki na urządzeniu z systemem iOS?

Dokonać zmiany rozmiar czcionki na urządzeniu z systemem iOS Jest to coś niezwykle szybkiego i prostego, które możesz zrobić, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. W tym celu musisz przejść bezpośrednio do części „Ustawienia” swojego iPhone’a, charakteryzującej się szarym przyciskiem z niektórymi biegami.

Po wejściu musisz przejść do części, która mówi:Wyświetlacz i jasność’, gdzie znajdziesz sekcję, która mówi o’Rozmiar czcionki”. Tutaj musisz wybrać rozmiar czcionki, który najbardziej Ci odpowiada i zaakceptować nowe ustawienia.

Chociaż w tej ostatniej opcji okaże się, że rozmiar litery jest nieco ograniczony, w razie potrzeby można ją powiększyć. W tym celu ponownie wejdź do menu Dostępność, aw sekcji „Rozmiar ekranu i tekstu” będziesz musiał wprowadzić opcję „Większy tekst”.

Będąc tutaj, musisz zobaczyć rozmiary czcionek, które lubisz najbardziej spośród tych, które są tam, które są największe, wybierz ten, który chcesz i kontynuuj, chociaż musisz pamiętać, że jeśli umieścisz literę w zbyt dużym rozmiar, nawigacja w telefonie komórkowym będzie bardzo trudna. Należy zauważyć, że ta konfiguracja dotyczy również innych aplikacji mobilnych, takich jak WhatsApp.