Skip to content

Jak zwiększyć rozdzielczość dowolnego obrazu w Paint.net do maksimum?

31 de styczeń de 2022

Paint.NET to jeden z najlepszych programów stworzonych przez firmę Microsoft do edycji obrazu bez konieczności używania zbyt wielu zasobów komputera. Taki program jest zwykle używany głównie w komputery z systemem operacyjnym Windows 7, a nawet Windows 8, ponieważ takie systemy nie mają co najmniej bardzo dobrego edytora.

Rozdzielczość obrazów można w niesamowity sposób zwiększyć za pomocą tego programu, jakim jest Paint.NET. Później wyjaśnimy, w jaki sposób te punkty na cal są modyfikowane na obrazach. aby podnieść jego jakość i o czym powinieneś pamiętać w Paint.NET, aby poprawić jakość swoich obrazów.

Jak zmodyfikować „kropki na cal” obrazu, aby poprawić jakość?

Paint.NET to program, który zawiera wiele funkcji do modyfikowania obrazów na wiele sposobów i w określonych aspektach. Aby poprawić jakość obrazu musisz zmodyfikować punkty na cal. Modyfikując liczbę punktów na cal obrazu, można zwiększyć jego rozdzielczość bez znacznej utraty jakości.

Jeśli nigdy nie doświadczyłeś korzystania ze wszystkich funkcji, które oferuje Paint.NET, oznacza to, że nie wiesz jak zmieniają się punkty na cal. W poniższym procesie pokażemy, jak te punkty są modyfikowane na zdjęciach:

  1. uruchom komputer
  2. Otwórz Paint.NET, pobierz go, jeśli jeszcze go nie masz
  1. Teraz wybierasz zdjęcie, do którego poprawisz rozdzielczość
  2. Wybierz opcję „Obraz”
  3. Następnie wybierz miejsce, w którym jest napisane „Zmień rozmiar z menu”
  4. W oknie, które zobaczysz poniżej, ustaw się na wskaźnikach rozdzielczości
  5. Zmień te wartości rozdzielczości na wyższe
  6. Aby zakończyć, kliknij „OK”, połącz klawisze „CTRL” i „P”, aby wydrukować wyniki

W ten sposób rozdzielczość obrazu jest zwiększana za pomocą Paint.NET. Jeśli nie wiesz, w Paint.NET istnieje sposób na połączenie wielu obrazów w jeden obraz. Taka funkcja może być używana stworzyć rodzaj kolażu lub coś podobnego.

Oprócz łączenia wielu obrazów w jeden, Paint.NET umożliwia również przycinanie zdjęć w celu opublikowania ich w historii na Instagramie. Czasami nawet Paint.NET jest używany do zoptymalizuj obrazy który zostanie następnie przesłany na Twoje konto na Instagramie.

Co powinieneś wiedzieć o Paint.NET, aby poprawić jakość obrazu?

Do poprawić jakość dowolnego obrazu Wewnątrz Paint.NET musisz wiedzieć dwie rzeczy o Paint.NET. Te dwie rzeczy, które należy wiedzieć o programie, dotyczą jego rozdzielczości i redukcji plików.

rozdzielczość obrazu

mężczyzna używający komputera

Jeśli chodzi o rozdzielczość obrazu, należy pamiętać, że sam program nie posiada funkcji do zwiększ rozdzielczość zdjęcia. To, co pokazaliśmy w powyższym procesie, to sposób, w jaki można zwiększyć rozdzielczość obrazów, korzystając z zasobów programu zgodnie z potrzebami.

Jednak, jak być może zauważyłeś, pod koniec procesu nie wspominamy, że używasz opcji „Eksportuj”, ponieważ w przypadku tego rodzaju rzeczy nie ma. Funkcja dla poprawić jakość zdjęć jest dostępny tylko po to, aby lepiej zobaczyć niektóre rzeczy, które zawiera obraz, ale nie po to, aby poprawić i wyeksportować obrazy.

Wiesz więc, że kiedy skalujesz obrazy za pomocą Paint.NET, nie możesz wyeksportować wprowadzonych zmian jako ostatecznego projektu. Przy okazji musisz wiedzieć, że Paint.NET nie jest jedynym programem, który Ci na to pozwala popraw jakość swoich zdjęćz Photoshopem możesz również poprawić jakość.

redukcja plików

Jeśli chodzi o eksportowane pliki i obrazy, które są wprowadzane, powinieneś wiedzieć, że z Paint.NET możesz również zmniejszyć rozmiar obrazów. Podobnie jak w przypadku zwiększenia rozdzielczości pliku obrazu, można zmniejszyć jego rozmiar, aby obraz był wyświetlany w wyższej rozdzielczości.

osoba zmniejszająca plik na swoim komputerze

Czasami bardzo przydatne może być zmniejszenie rozdzielczości pliku obrazu, ponieważ zmniejsza to również jego wagę. Na przykład, jeśli masz obraz 4K, będzie on ważył co najmniej około 3 MB lub nawet więcej. Więc jeśli zrobisz to zdjęcie i obniżasz rozdzielczość w rozdzielczości 1080 na 1080 będzie ważyć około 200 KB.

Jak wyświetlić szczegóły rozdzielczości obrazu na PC?

Jeśli chcesz zobaczyć szczegóły na temat rozdzielczość obrazu wewnątrz komputera, musisz korzystać z zasobów systemowych. W przypadku Windows należy otworzyć w eksploratorze plików, znaleźć obraz, zaznaczyć go, kliknąć prawym przyciskiem myszy, wybrać opcję „Właściwości” i przejść do sekcji „Szczegóły”.

W tej sekcji „Szczegóły” wyraźnie zobaczysz, co jest rozdzielczość twojego obrazu. Na komputerach z systemem iOS wszystko, co musisz zrobić, to wybrać obraz, otworzyć ten obraz, a następnie zaznaczyć opcję „Informacje”.

dołącz do naszego kanału telegram