Skip to content

Jak zwiększyć pamięć RAM mojego komputera lub laptopa? – Łatwo i szybko (przykład)

10 de marzec de 2021

Plik Baran to przestrzeń magazynowa zawarta w urządzeniach i sprzęcie elektronicznym. W nim przechowywane są dane z systemu, ta przestrzeń jest faktycznie najważniejsza, ponieważ wszystkie aspekty systemu operacyjnego są tam przeznaczone.

Jest również znany jako ulotna pamięćponieważ wymaga źródła zasilania do prawidłowego działania, a wielu użytkowników stara się zwolnić pamięć RAM podczas korzystania z komputera. Ponadto przechowywane dane mogą się zmieniać w zależności od ulepszeń w działaniu systemu.

Jak zwiększyć pamięć RAM mojego komputera lub laptopa?

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które stale muszą pobierać programy, aplikacje lub pliki, prawdopodobnie natrafiłeś kwestie przechowywania i wykonywania wykonując różne zadania na komputerze lub laptopie.

Ta sytuacja może stać się nieco irytująca i niewygodna i nie ma się co dziwić. Chociaż rozwiązuje ten problem, generalnie jest dość prosty. Dziś nauczymy Cię techniki, którą możesz zastosować, aby zakończyć ten problem.

Jak zmienić pamięć RAM komputera lub laptopa na taką o znacznie większej pojemności?

Ta alternatywa jest znacznie bardziej opłacalna i praktyczna i wymaga jedynie zakupu nowej pamięci RAM, która ma znacznie większą pojemność. Jednak przy zakupie nowej pamięci RAM należy wziąć pod uwagę pewne ważne aspekty, wśród nich wyróżniają się następujące:

  • Pierwsza rzecz to mieć znajomość rodzaju pamięci który jest właścicielem Twojego komputera lub laptopa. Jeśli nadal nie wiesz o tym, możesz wpisać ten link, dzięki tej stronie będziesz mógł uzyskać pomoc dotyczącą rodzaju pamięci RAM, jaką posiada Twój komputer.
  • Po wejściu znajdziesz dwie dostępne opcje, jedną z nich jest «Wybierz komputer».
  • Jeśli znasz markę swojego komputera lub laptopa, musisz wybrać kod seryjny i typ modelu.
  • Po wprowadzeniu tych informacji strona automatycznie wygeneruje typ posiadanej pamięci RAM i jej pojemność
  • Jeśli z drugiej strony nie masz tej wiedzy, musisz kliknąć opcję „Skanuj komputer”. System zajmie się dokładniejszym przeglądem Twojego komputera i zaoferuje uzyskane dane.
  • Gdy znasz już odpowiedni typ pamięci RAM dla swojego komputera, możesz kupić nowy o znacznie większej pojemności.

Kroki, aby zmienić pamięć RAM komputera lub laptopa

obwody pc pamięci RAM palca

Przede wszystkim musisz upewnić się, że komputer lub laptop jest poza. W przypadku komputera stacjonarnego jest to konieczne rozłączyć się. Zaczekaj co najmniej dziesięć sekund, aby rozpocząć proces zmiany.

Teraz, jeśli masz laptop wyjmij baterię i naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez co najmniej 10 sekund, aby upewnić się, że pozostała energia została zużyta.

Następnie przejdź do witryny, w której plik Baran. W laptopie można to bardzo łatwo rozróżnić, bo obok jednej z tylnych okładek, tuż obok śruby, znajduje się nawiązująca do niej figura.

Za pomocą śrubokręta wejdź w to miejsce, ostrożnie usuń metalowe zaczepy umieszczone po bokach, które go podtrzymują. Ważne jest, aby przed wyjęciem pamięci RAM obserwować położenie i dokładną lokalizację gniazd, aby poprawnie umieścić nową pamięć.

Na koniec ponownie załóż pokrywkę. Włącz sprzęt i przejdź do pulpitu. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Nieruchomości”. A jeśli przyjrzysz się bliżej szczegółom systemu, znajdziesz w zainstalowanym elemencie RAM dane nowej pamięci o znacznie większej powierzchni.

Jak widać proces jest dość prosty, nie ma znaczenia, czy nie jesteś ekspertem w sprawach cyfrowych, wymaga tylko odrobiny cierpliwości i wykonania wszystkich instrukcji krok po kroku. Ważne jest również, aby wiedzieć, jak sprawdzić, czy pamięć RAM jest spalona lub uszkodzona.