Skip to content

Jak zrobić zrzut ekranu lub zrzut ekranu na Samsung Galaxy A51 i A71 – bardzo proste!

4 de kwiecień de 2021

W naszym smartfonie jest funkcjonalność, która od czasu jej powstania była naprawdę bardzo przydatna, niezależnie od tego czy posiadasz Telefon z systemem Android lub telefon z systemem iOS będziesz mógł wykonać tę czynność, jest to zrzut ekranu, który służy do zrobienia zdjęcia ekranu telefonu w określonym momencie, w którym wykonujesz tę czynność.

Z biegiem czasu opracowano szeroką gamę smartfonów, z których większość ma tę samą funkcję przechwytywania ekranu, problem polega na tym, że nie wszystkie z nich potrafią to zrobić w taki sam sposób, jak w przypadku smartfonów. Samsung, które będąc dużą firmą zdołały stworzyć wiele różnych zespołów, a każdy z nich jest inny opcje i funkcje.

W większości obecnych urządzeń występuje nieco podobna funkcja, czyli ekran nagrywania, możesz również wykonać tę samą czynność na telefonie iPhone z systemem iOS.

Od serii S po komputery A, telefony Samsung są w stanie wykonywać różne czynności w zależności od posiadanego urządzenia marki, a mimo to wykonywać tę czynność po kolei nie robi się tego w ten sam sposób we wszystkich zespołach, poniżej pokażemy, jak:

Kroki, aby zrobić zrzut ekranu lub zrzut ekranu na Samsung Galaxy A51 i A71

Aktywacja tej akcji w tych urządzeniach ma praktycznie taki sam proces, ponieważ są to telefony nieco podobne pod względem systemu operacyjnego i przycisków, więc nie będziecie tak skomplikowani, wtedy pokażemy Wam jak to zrobić:

Najpierw musisz uzyskać dostęp do strony lub aplikacji, w której chcesz wykonać plik zrzut ekranu lub zrzut ekranuNastępnie umieść dokładny moment, który chcesz uchwycić, na ekranie aplikacji, strony lub czatu.

Istnieje kilka metod zrobienia zrzutu ekranu na telefonie, z których na pewno poznasz pierwszą, ponieważ była najczęściej na telefonach z Androidem, a odbywa się to poprzez jednoczesne naciśnięcie klawisza zasilania i klawisza zmniejszania głośności. Lub też naciśnięcie zewnętrznego przycisku Home i przycisku zmniejszania głośności, ale to przestało działać, ponieważ nowe urządzenia nie miały fizycznego przycisku Home.

Inną metodą, która działa w przypadku tych urządzeń, jest przesuwanie dłoni na lewą stronę po prawej stronie ekranu telefonu, aż zobaczysz błysk, który wskaże, że zrzut ekranu został zrobionyPamiętaj, że czasami ta funkcja nie jest włączona na wszystkich urządzeniach z powodu ich oprogramowania lub dlatego, że będziesz musiał ręcznie włączyć ją za pomocą opcji ułatwień dostępu.

W tym celu musisz mieć zaktualizowaną aplikację ułatwień dostępu w najnowszej wersji, którą możesz zrobić ze sklepu Google Play lub również z Oficjalny sklep firmy Samsung gdzie wcześniej będziesz musiał założyć konto

Jak zrobić zrzut ekranu z innych urządzeń

Pomimo tego, że jest to funkcja, którą wszystkie telefony mają domyślnie w swoim systemie operacyjnym Android i ustawieniach, należy wziąć pod uwagę, że aby ją wykonać zamierzam zależy w dużej mierze od posiadanego urządzenia, wtedy powiemy Ci, jak to zrobić na różnych urządzeniach:

Jak zrobić zrzut ekranu na telefonie LG

Sposób na zrobienie zrzutu ekranu na telefonach LG nie zostały zmodyfikowane, więc jeśli chcesz zrobić zrzut ekranu na tych urządzeniach, po prostu naciśnij jednocześnie przycisk zasilania i przycisk zmniejszania głośności.

zrzut ekranu

Jak zrobić zrzut ekranu na Huawei

Podobnie jak urządzenia marki LG, telefony Huawei nie opracowały nowego sposobu robienia zrzutów ekranu, więc wystarczy jednocześnie nacisnąć przycisk zasilania i przycisk zmniejszania głośności.

Jak zrobić zrzut ekranu na Xiaomi

W telefonach Xiaomi jest bardzo ciekawa funkcja, aby móc zrobić zrzut ekranu i o to chodzi przeciągnij trzema palcami po ekranie z góry iz dołu, aby móc zrobić zrzut ekranu na telefonie Xiaomi.

dołącz do naszego kanału telegram