Skip to content

Jak usunąć aplikacje, których nie używam na moim Apple Watch? – Zarządzaj swoim zegarem

23 de styczeń de 2022

Apple Whatch to inteligentny zegarek zaprojektowany do działania z nadgarstka, takich jak rejestrowanie ruchów, raportów o stanie zdrowia i utrzymywanie połączenia z urządzeniem mobilnym w celu odbierania wiadomości, połączeń i interakcji z różnymi kompatybilnymi aplikacjami. Ale, co, jeśli chcesz usunąć aplikację, której nie używasz z zegarka Apple Watch?

Powody usunięcia aplikacji ze smartwatcha mogą być różne, od problemy z oglądać oprogramowanie systemu operacyjnego, mała ilość miejsca, nieuruchomienie aplikacji lub po prostu jej nieużywanie. W każdym z przypadków poniżej pokazujemy, jak go wyeliminować.

Jak usunąć aplikacje z ekranu głównego zegarka Apple Watch?

Dzięki Siri możesz uzyskać dostęp do list kontaktów; oprócz przeglądania sieci społecznościowych, przeglądania wiadomości WhatsApp, odpowiadać na e-maile, kontrola stanu zdrowia, wykonywanie ćwiczeń, a nawet elektrokardiogramy zgodnie z aplikacjami zintegrowanymi z urządzeniem.

Ekran Apple Watch może pokazywać czas w formie analogowej lub wbudowanych aplikacji dostępnych do użycia. Możesz wyświetlić je w odpowiednich ikonach skupionych na jednym ekranie lub skonfigurować wyświetlanie aktywnych aplikacji według listy. Tak czy inaczej, jeśli chcesz usunąć aplikację z ekranu głównego, oto następujące metody:

Użyj przycisku Digital Crown

Przycisk „cyfrowej korony” znajduje się na prawej zewnętrznej części zegarka, są ich dwa, górny to przycisk korony lub przycisk start. Dzięki niemu możesz wyświetlić ekran, więc naciśnij go, aby wyświetlić wszystkie aplikacje. Teraz, jeśli na ekranie wyświetlane są aplikacje w odpowiednich siatkach, co powinieneś zrobić zrobić, aby usunąć aplikację, polega na delikatnym naciśnięciu go, aż ikona poruszy się, wskazując, że wybór się powiódł.

Następnie dotknij ikony „X” u góry siatki aplikacji i potwierdź akcję, aby ją usunąć. W ten sam sposób, jeśli aplikacje są wyświetlane na tarczy zegara jako lista, co musisz zrobić, to przesunąć aplikację w lewo i nacisnąć czerwony przycisk, aby usunąć, zakończyć, wychodząc z przycisku „cyfrowej korony”.

Jak usunąć aplikacje Apple Watch z iPhone’a?

Teraz wszystkie zegarki Apple, nawet najnowsze wersje, muszą być zsynchronizowane z iPhonem i kontem Apple. W rzeczywistości jest to pierwsza rzecz, o którą prosi zegarek przy zakupie i włączeniu, bez niego nie można go skonfigurować, jest to niezbędne wymaganie, więc nie można go zignorować.

Powyższe jest ważne, aby wyjaśnić, ponieważ wielu użytkowników jest zdezorientowanych od ostatniego Zegarki Apple Watch mają możliwość pracy bez ciągłej synchronizacji telefonu komórkowego. Tak, że pracują z własnymi kartami SimCard, które zbierają dane mobilne na Apple Watch i utrzymują połączenie z Internetem. Ale potrzebują iPhone’a do wykonania początkowej konfiguracji.

Apple Watch urządzenia mobilne

Wyłącz funkcję „Pokaż aplikację na Apple Watch”

Z drugiej strony za pomocą iPhone’a zsynchronizowanego z zegarem możesz usuń aplikacje, których już nie potrzebujesz na swoim Apple Watch. Aby to zrobić, musisz pobrać aplikację „App Watch” z App Store, jeśli jej nie masz, a po zainstalowaniu musisz ją otworzyć i kliknąć kartę „Mój zegarek”.

Przewiń do sekcji zainstalowanych aplikacji, a gdy znajdziesz tę, którą chcesz usunąć, po prostu ją kliknij. Tam przygotuj opcję dezaktywacji „Pokaż aplikację na Apple Watch” lub w języku hiszpańskim, „Pokaż na Apple Watch”.

Co należy zrobić, aby przywrócić zintegrowaną aplikację na Apple Watch?

Co się stanie, jeśli usuniesz potrzebną aplikację z zegarka Apple Watch? Nic się nie dzieje. Jeśli chcesz przywrócić aplikację Apple, możesz pobrać ją z App Store za pomocą Urządzenie iPhone sparowane z zegarkiem Apple Watch. Aby to zrobić, przejdź do sklepu z aplikacjami na urządzeniu z systemem iOS i zaloguj się, w pasku wyszukiwania wpisz nazwę aplikacji, której szukasz.

Następnie dotknij „przywróć aplikację” i poczekaj, aż się pobierze i pojawi się na ekran główny inteligentnego zegarka. Z drugiej strony należy pamiętać, że aplikacje zintegrowane z iPhonem, jeśli zostaną usunięte z ekranu głównego, mogą wpłynąć na działanie innych aplikacji lub zegarek Apple Watch nie będzie w stanie spełnić wszystkich funkcjonalności systemu.

inteligentny zegarek Apple pokazuje pogodę

Na przykład, jeśli masz zegarek Apple Watch sparowany z iPhonem, to:usuwam aplikacje z ekranu głównego telefonu komórkowego automatycznie zostanie usunięty z zegarka Wearable, jeśli usuniesz kalkulator, nie pojawi się on w centrum sterowania.

Podobnie, jeśli usuniesz aplikacje pogodowe, informacje o pogodzie nie będą dostępne w żadnej sekcji zegarka Apple Watch. Dlatego należy zachować ostrożność, jeśli nie chcesz trwale wyłączać lub formatować ustawień zegarka Apple Watch.

dołącz do naszego kanału telegram