Saltar al contenido

Jak zrobić promienie światła w Photoshopie, aby uzyskać dobry efekt na zdjęciach

10 de febrero de 2022

Istnieje wiele narzędzi i aplikacji do edycji zdjęć i obrazów, ale tylko jeden pozwala na edycję i przekształcanie zdjęć w niesamowity i w stylu profesjonalisty, jest to najczęściej używany edytor obrazów, Photoshop. Dzięki niemu możesz dostosować swoje zdjęcia, zniekształcić obraz lub dodać efekt.

Z pewnością widziałeś zdjęcia z błyskami słońca lub ponurymi promieniami, ponieważ możesz to zrobić, jeśli używasz Photoshopa. Czytaj dalej ten artykuł, a dowiesz się, jakich narzędzi powinieneś używać i jak z nich korzystać tworzyć fajne efekty na swoich zdjęciach, takie jak promienie światła.

Jakiego rodzaju płótna powinieneś użyć, aby zacząć tworzyć błyskawice w Photoshopie?

Teraz Twoje zdjęcia mogą otrzymać ulepszenia dzięki narzędziu Photoshop. Szeroko stosowane narzędzie do edycji dowolnego obrazu, ale pozwala również na tworzenie najlepszych efektów, takich jak efekt mokrej podłogi za pomocą Photoshopa. Możesz też wyeliminować te resztki aspektów w obrazie i włączenie elementów i efektów, które pozwalają nadać mu inny wygląd. Za pomocą tego edytora zdjęć możesz tworzyć efekty, takie jak dodawanie promieni świetlnych.

I to właśnie w Photoshopie znajdziesz niezbędne narzędzia do stworzenia pożądanego efektu, np. promień światła. W tym sensie, aby zacząć tworzyć swoje promienie za pomocą tego narzędzia, musisz użyj płótna i narzędzia gradientu. Więcej szczegółów na ten temat poniżej.

Jego rozmiar

Płótno w programie Photoshop odnosi się do przestrzeni obrazu, którą można edytować, po dostosowaniu rozmiaru płótna przycina on obraz. możesz nawet narysuj linię nad nową przestrzenią lub płótno, aby edytować jakiś efekt, taki jak wiązka światła. W Photoshopie możesz wybierać i modyfikować lub zmieniać rozmiar płótna oraz dostosowywać jego wymiary. W każdym razie wszystko będzie zależeć od edytowanego efektu i twoich preferencji.

Narzędzia „Gradient”

W programie Photoshop znajduje się szeroko stosowane narzędzie do tworzenia niesamowitych efektów. Jest to narzędzie gradientowe i jak sama nazwa wskazuje, narzędzie to pozwala na degradację koloru edytowanego obrazu, ponieważ gdy go używasz, symuluj filtr stopniowany z wybranymi kolorami.

Na przykład w przypadku błyskawicy należy wybrać narzędzie gradientu i kolory, w których będzie on odbijany, w tym przypadku kolory czarny i biały. Przystępujesz do narysowania linii według własnych upodobań i preferencji. Tak więc linię gradientu należy przeciągnąć do miejsca, w którym chcesz wyświetlić efekt. Wszystko będzie zależeć od części obrazu gdzie chcesz zastosować efekt gradientu.

Jakiego typu filtra powinieneś użyć, aby zacząć tworzyć swoje błyskawice w Photoshopie?

filtry do tworzenia promieni w Photoshopie

Photoshop bez wątpienia pomoże Ci edytować fotografię jak profesjonalista, retuszując ją lub dodając efekt, aby ją przekształcić. Aby uzyskać promień światła, musisz użyć narzędzia Filtr, które znajduje się w górnym panelu. Ta czynność pozwoli ci edytować efekt błyskawicy na obrazie.

Postępować w następujący sposób: Korzystanie z paska narzędzi musisz kliknąć Filtr i tam wybrać jedną z opcji menu, np. Interpretować, a następnie kliknąć Chmura różnicy, wszystko po to, aby stworzyć efekt, który pozwala modyfikować otoczenie obrazu.

Jak odwrócić kolory obrazu, aby dopasować się do kształtu promieni?

Podczas edycji efektu za pomocą programu Photoshop należy umiejętnie korzystać z narzędzi dostępnych w aplikacji i działać bardzo dobrze, podobnie jak w przypadku odwracania kolorów obrazu, ponieważ pozwala on na odwrócenie koloru każdego piksela obrazu wręcz przeciwnie.

Aby stworzyć swoje promienie, po narysowaniu linii i użyciu kolorów za pomocą narzędzia gradientu, musisz przejść do odwrócenia obrazu, w tym celu kliknij menu Obraz, a następnie Dopasowanie, a następnie Odwróć. Następnie wróć do menu obrazu, kliknij Ustawienia i poziomy. Tam możesz przesunąć suwak, aby dostosować poziomy i nadać obrazowi efekt promienia światła.

stwórz efekt wiązki światła w Photoshopie

Zgodnie z własnymi preferencjami i jeśli chcesz usunąć resztę obrazu, kliknij narzędzie Pędzel i wybierz kolor Czarny. Zacznij wymazywać resztę obrazu, aby poprawić wygląd i pozostawić tylko efekt błyskawicy. Ale oprócz odwrócenia kolorów obrazu do podkreślić efekt błyskawicymusisz wybrać inny aspekt.

Barwa i nasycenie pioruna

Wśród właściwości kolorów, które można znaleźć w narzędziu Photoshop, znajdują się odcień i nasycenie. Ten pomaga nadać obrazowi inny odcień i nasycenie by jeszcze bardziej się wyróżniały. Możesz nawet użyć narzędzia barwy i nasycenia, aby usunąć cień z obrazu w programie Photoshop, a zwłaszcza podczas edycji promieni światła. Aby to zrobić, musisz przejść do menu obrazu, Dopasowania i wybrać opcję Odcień i nasycenie, aby pokolorować promień światła.

W oknie Barwa i nasycenie należy aktywować pole koloru i przejść do dostosowania odcienia do modyfikować kolor i nasycenie obrazu, aby zmniejszyć lub zwiększyć kolor, a wszystko to za pomocą suwaka, aby ustawić intensywność, jaką ma mieć błyskawica. Następnie kliknij OK, aby zastosować wprowadzone zmiany. Jeśli chcesz, możesz dodać kolejny promień, kliknij prawym przyciskiem myszy warstwę i wybierz Powiel warstwę.

regulacja odcienia i nasycenia w Photoshopie

Następnie przechodzimy do powtórzenia całego procesu, wybieramy kolor biały, przechodzimy do Filtra, klikamy na Interpretuj i na Chmura różnicy. Dopasowujesz poziom odcienia i nasycenia, a kiedy skończysz, kliknij tryb dyfuzji i kliknij nakładkę liniową. Za pomocą narzędzia do zaznaczania umieszczasz drugi promień i to wszystko. Wykonaj poniższe czynności, aby stworzyć swoje promienie światła.

dołącz do naszego kanału telegram