Skip to content

Jak zrobić profesjonalny program w programie Word – bardzo łatwo i szybko (przykład)

23 de luty de 2021

Jeśli szukasz pracy jako pracownik biurowy lub musisz oddać pracę w szkole, ten artykuł jest dla Ciebie. Jeśli nauczysz się stopniowo, w końcu opanujesz Słowo bez konieczności posiadania drogiego kursu.

Ta wiedza przyda się do zdobycia punktów w każdym programie nauczania, ponieważ korzystanie z programów komputerowych jest naprawdę cenione przez firmy. To powiedziawszy, dzisiaj ograniczymy naukę do jak zrobić profesjonalny zarys w programie Word, łatwo i szybko.

Aby to osiągnąć, musisz dobrze posługiwać się komputerem, przynajmniej podstawowym, pozwalającym na śledzenie kolejnych kroków. Oczywiście chcemy, abyś pracował i eksperymentował własnymi rękami; więc najlepsze jest to, że masz pobrany i zainstalowany program Word. Pamiętaj, że to oprogramowanie jest płatne, ale daje możliwość skorzystania z bezpłatnej wersji próbnej. Następnie możesz zdecydować się na zakup lub odinstalowanie.

Co to jest Microsoft Word?

Ten produkt wartej wiele milionów dolarów firmy Microsoft Corporation należy do ich kolekcji Microsoft Office. Słowo to Edytor tekstu specjalnie zaprojektowany dla tworzyć najlepsze dokumentyw łatwy, szybki i przystępny sposób. Dziś dominuje na rynku edytorów tekstu, a z każdą nową wersją ulepsza się, dodając więcej funkcji.

Co to jest automatyzacja biura?

Być może nie znasz tego terminu, ale zapewniam cię, że każda firma tak. Jest to nazwa nadana zestawowi narzędzi lub technik komputerowych, do których służy zoptymalizować pracę biura. Oznacza to, że oprogramowanie specjalizuje się w automatyzacji procesów lub czyni je prostszymi i wydajniejszymi.

Jeśli nauczysz się wykonywać profesjonalny zarys w Microsoft Word, wtedy będziesz mógł dodać do swoich umiejętności mistrzostwo w dziedzinie automatyzacji biura. Oczywiście bez dyplomu akredytującego twoje szkolenie, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest sporządzenie portfolio, które ujawni twoją pracę.

Jak zrobić profesjonalny zarys w programie Word?

W tym przewodniku będziemy od czasu do czasu poświęcać się nauce pewnego typu schematu: schemat graficzny. Dzięki temu skupimy się na wizualnej, atrakcyjnej części treści lub elementu.

Po wejściu do Office Word, będziesz szukać opcji Wstawić, obecny na górnym pasku programu. Tam zostanie wyświetlonych kilka różnych opcji. Nie panikuj, te, z którymi będziesz musiał sobie poradzić, są nieliczne i proste.

Poszukaj rozwijanego menu KształtyKlikając na nią, będziesz mieć szeroki katalog domyślnych kształtów do wstawienia. W tym schemacie wybierzemy jeden z prostokątów; albo ten z prostymi rogami, albo ten z zaokrąglonymi rogami. Po wybraniu możemy rysować prostokąty przeciągając nasz kursor, przytrzymując lewy przycisk myszy.

wstaw schematy słów

Kiedy już wprowadziłeś wystarczającą liczbę prostokątów, różnicując ich znaczenie według rozmiaru, musisz je przesunąć i nadać schematowi strukturę. Przytrzymując klawisz Ctrl, a następnie klikając prostokąty, zaznaczysz je wszystkie jednocześnie.

Po ich wybraniu przejrzysz w górnym menu opcję Aby ustawić się w linii, doKażde z wyrównania spowoduje, że prostokąty będą wyrównać i rozdzielić w równych odległościach.

Jeśli już to załatwiłeś, możesz kontynuować, klikając prawym przyciskiem myszy prostokąty i wybierając opcję Dodaj tekst z menu. Teraz możesz wprowadzić zawartość tekstową każdej części schematu, wiedząc, że w części Początek (obecne w opcjach powyżej), możesz zmienić rozmiar, czcionkę i kolor tego, co piszesz.

Wrócić do Wstaw—> Kształty możesz wybierz strzałkę lub klawisz, aby dołączyć do tekstów diagramu. Są one rysowane w taki sam sposób, jak prostokąty lub inne opcje. Po wstawieniu masz możliwość modyfikowania ich kształtów i krzywizn, klikając je i przesuwając żółte kółka.

Nadszedł czas, abyś sam poeksperymentował i spróbował stworzyć piękną pracę do zaprezentowania. Zapamiętaj Zapisz plik podczas pracy, więc nie tracisz żadnych postępów.

dołącz do naszego kanału telegram