Skip to content

Jak zrobić ogrodzenia i bramy ogrodzeniowe w Minecraft, aby otoczyć Twój dom

26 de luty de 2021

Jest bardzo prawdopodobne, że słyszałeś więcej niż jeden raz Minecraft ponieważ jest to dość popularna gra wideo. Ale o co chodzi w samym Minecrafcie? A co ważniejsze, jak tworzyć takie rzeczy jak ogrodzenia w Minecrafcie? W tym artykule pokażemy, jak to zrobić.

Co to jest Minecraft?

Minecraft to plik gra wideo z otwartym światemodkrywanie i budowanie to podstawa. Został stworzony przez Markusa Person i opracowany przez jego firmę Mojang AB i wydany w listopadzie 2011. A jeśli jeszcze go nie masz, możesz bezpłatnie pobrać i zainstalować najnowszą wersję gry Minecraft na PC.

Ta fantastyczna gra daje ci możliwość rozwijania własnych wszechświatów w ekosystemie i projektowania, które lubisz najbardziej, poprzez umieszczanie i niszczenie.

Dzięki temu, że jest to gra z otwartym światem, sama w sobie nie ma określonej misji, poza niektórymi jej trybami gry. Zasadniczo ta gra wideo składa się z dowolnej konstrukcji za pomocą kostek o różnych trójwymiarowych teksturach.

Te bloki gry reprezentują różne elementy natury, w których gracz będzie mógł poruszać się po swoim otoczeniu i modyfikować je dzięki tworzeniu, gromadzeniu i transportowaniu tych bloków. Mimo to w grze Minecraft można tworzyć przedmioty lub narzędzia, takie jak robienie kamienia.

Za każdym razem, gdy gracz tworzy gra minecraft, wygenerowany świat będzie inny niż świat innego gracza. Dzieje się tak, ponieważ te światy są tworzone za pomocą algorytmów. Ale nadal możesz grać w Minecrafta online ze znajomym. Ta gra wideo jest podzielona na cztery tryby gry:

  1. Przetrwanie: Główny tryb gry, w którym będziesz musiał zdobyć zasoby, takie jak minerały i jedzenie, aby móc przetrwać atak różnych stworzeń pojawiających się w nocy, dopóki nie uda ci się pokonać przerażającego smoka. Twoja postać w grze ma 10 serc życia do zdobądź swój cel, te serca opadną, jeśli zostaniesz zaatakowany przez jakieś stworzenie lub dzikie zwierzę, jeśli spadniesz z bardzo wysokiego miejsca, zmęczysz się itp. I możesz przesłać je śpiące lub jedzące.
  2. Twórczy: W tym stylu gry to Ty ustalasz zasady i będziesz mieć do dyspozycji wszystkie potrzebne materiały bez konieczności ich wyszukiwania. Twoje zasoby są nieograniczone, żaden potwór nie może cię zaatakować ani skrzywdzić. Twoje serca nie opadną i możesz nawet polecieć, aby zbadać mapę, na której została wygenerowana twoja gra i wybrać najlepsze miejsce do budowy swoich budynków lub znaleźć wioskę, do której możesz się przenieść i chronić mieszkańców przed atakami stworzeń o zmierzchu.
  3. Przygoda: Ten styl gry jest przeznaczony dla graczy, którzy są oddani tworzeniu map dla innych użytkowników. Nie będziesz w stanie łamać bloków, jeśli nie masz odpowiedniego narzędzia, aw niektórych wersjach nie będziesz w stanie zmienić trudności.
  4. Tryb widza: W tej formie gry będziesz mógł bez problemu eksplorować mapę, w tym jaskinie, dzięki temu, że możesz penetrować ściany z dowolnego materiału, w tym kamienia końca.

Mając podstawowe wyjaśnienie, czym jest Minecraft, z pewnością już zacząłeś grać, ale jeśli jesteś w trybie przetrwania, konieczne będzie posiadanie pewnych materiałów do budowy rzeczy. W tym przypadku pokażemy, jak krok po kroku wykonać ogrodzenia i bramy ogrodzeniowe.

Jak tworzyć ogrodzenia i bramy ogrodzeniowe?

minecraft ogrodzenia białe tło

Jak normalne ogrodzenie, bramy ogrodzeniowe mają wysokość półtora bloku, dlatego nie można przez nie przeskoczyć, ale przejść przez bramę.

Do tworzenia bram i ogrodzeń będziesz potrzebować drewna, które możesz zdobyć z drzew. Gdy już je zdobędziesz, podejdź do stołu rzemieślniczego, a po umieszczeniu drewnianej kostki zamieni się ona w drewniane deski.

Teraz, gdy masz drewniane deski, musisz odłożyć je z powrotem na stół rzemieślniczy, ale musisz użyć dwóch kostek i umieścić je jeden na drugim, aby uzyskać patyki.

Teraz, gdy masz patyki, musisz ponownie użyć stołu rzemieślniczego, a jeśli masz zamiar robić ogrodzenia, musisz wypełnić 6 miejsc na stole patykami, a wynikiem będzie ogrodzenie.

Aby drzwi procedura była bardzo podobna, musisz położyć patyki na stole, ale tym razem w środkowych przestrzeniach musisz połóż dwie deski z drewna żebyś mógł dostać drzwi. Możesz mieć ogrodzenie, aby otoczyć swój dom. Jeśli gra nie działa tak, jak chcesz, możesz zoptymalizować i poprawić wydajność w grze Minecraft.