Skip to content

Jak tworzyć niestandardowe ramki w grze Minecraft? – Zaprojektuj sam

30 de styczeń de 2022

Jeśli jesteś fanem popularnej gry budowlanej Minecraft, na pewno zauważyłeś niektóre zdjęcia lub obrazy niestandardowe przez innych graczy, możesz się zastanawiać, jak to robią, i właśnie tego nauczymy Cię dzisiaj osiągnąć, po prostu czytaj dalej.

Ile obrazów jest w Minecrafcie i jak wybrać ten, który najbardziej Ci się podoba?

Zrozumiałe jest, że starasz się w pełni dostosować swój dom w Minecrafcie, aby wyróżniał się jak najbardziej, dobrym rozwiązaniem jest dodanie nowych obrazów. Proces produkcyjny jest dość prosty i możesz wyświetlić go na dowolnej ścianie gry jako dekoracja.

Rozpoczynając proces tworzenia zauważysz, że dostępnych jest 26 opcji, z których wybór będzie losowy. Jeśli nie wiesz, możesz zagrać w Minecrafta na podzielonym ekranie, co daje możliwość grania w dwa PJ na tej samej konsoli, kontynuuj, a opowiemy Ci więcej ciekawostek dotyczących korzystania z gry.

Jakie wymiary powinno mieć pudełko w Minecrafcie?

Rozmiar obrazów lub obrazów Minecrafta może się różnić, rozmiar najmniejszych zajmuje tylko jeden blok, czyli 16×16 pikseli, największa okładka klocki 4×4. Co oznacza, że ​​zajmują 64×64 piksele, zaloguj się do Minecrafta, aby uzyskać dostęp do wszystkich rodzajów obrazów tam znalezionych, poniżej wyjaśniamy specyfikację każdego z nich:

 • Obrazy 1 × 1: środek 16×16 pikseli, czyli łącznie 7 bloków 1×1.
 • Obrazy 2×1: Mierzą 32×16 pikseli, są to 5 obrazów w blokach 2×1.
 • Obrazy 1×2: Mierzą 32×16 pikseli, to tylko 2 z bloków 1×2.
 • Obrazy 2×2: Mierzą 32×32 piksele, jest 6 takich obrazów.
 • Obrazy 4×2: Mierzą 64×32 piksele, jest tylko 1 obraz składający się z 4 bloków o długości dwóch metrów.
 • Obrazy 4×3: mierzące 64×48 pikseli, są dwa obrazy blokowe 4×3.
 • Obrazy 4×4: mierzące 64×64 piksele, są 3 obrazy blokowe 4×4.

Jak umieścić niestandardową ramkę w Minecrafcie?

Tworzenie obrazu w Minecrafcie to bardzo prosty proces, jednak dostosowanie obrazu wymaga kilku dodatkowych kroków, które obejmują modyfikację zasobów. Oznacza to, że aby załadować konkretny projekt do pudełka, musisz zastąpić jeden z oryginalnych obrazów z gry, osiągasz to z folderu aplikacji na swoim komputerze.

dostosuj Minecraft, jak chcesz

Aby zastąpić obrazek w grze

Jak powiedzieliśmy wcześniej, pierwszym krokiem jest zlokalizowanie rrejestr sztuki minecraftowej, aby móc dokonywać modyfikacji, od teraz trzeba liczyć się z tym, że potrzebne będzie oprogramowanie do wyodrębniania plików oraz oprogramowanie do edycji zdjęć, np. WinRAR i Paint, obraz do wykorzystania w malowaniu może być dowolny zdjęcie lub obraz stworzony w grze.

 • Teraz uruchommy zamiennik z komputera, jednocześnie naciskając klawisze „Win + R”, otworzy się nowe okno Uruchom.
 • Tam wpisz „% appdata%” i kliknij Enter.
 • W nowo otwartym folderze znajdź „minecraft.jar” i kliknij go prawym przyciskiem myszy, z wyświetlonych opcji wybierz „Otwórz za pomocą” i wybierz aplikację „WinRAR” lub inne wybrane oprogramowanie do rozpakowywania.
 • Gdy tylko uzyskasz dostęp do skompresowanego pliku, przejdź do folderu „art”, a następnie do „kz.png”, skopiuj obraz i wklej go na pulpicie.
 • Teraz na pulpicie otworzysz obraz za pomocą wybranego oprogramowania do edycji zdjęć, ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy i Otwórz za pomocą, aby dokonać wyboru.
 • To, co musisz zrobić, to nałożyć wybrany obraz, aby obraz w Minecrafcie na jednym z tych, które tam są, musisz dostosować rozmiar, aby były idealnie równe oryginałowi.
 • Zapisz zmiany w obrazie o tej samej nazwie „kz.png”, skopiuj i wklej, aby zastąpić oryginalną wersję w folderze „art”. Możesz ponownie otworzyć obraz, aby sprawdzić, czy został zmodyfikowany.
 • Teraz możesz otworzyć grę i wybrać niestandardowy obraz, który dodałeś do pudełka. Dzięki tej technice możesz zastąpić absolutnie wszystkie obrazy i mieć tylko oryginalne obrazy. Kolejną bardzo ciekawą funkcją, której chciałbyś się nauczyć, jest stworzenie portalu Nether w Minecrafcie, dzięki czemu za każdym razem będziesz miał nowe przygody na platformie.

Jeśli chcesz stworzyć pudełko w Minecraft

Pamiętaj, że obraz obrazu można wygenerować w ramach tej samej gry i w tym celu musisz: zaprojektuj obiekt według własnych kryteriów a za pomocą narzędzia do zrzutów ekranu zapisujesz go na swoim urządzeniu.

W tym momencie kontynuuj zastępowanie poprzedniego wyjaśnienia, czyli wklej wygenerowany obraz do edytora obrazówsw pliku „kz.png”, odpowiednio dostosowując rozmiar, zapisz i podmień oryginał w bazie danych. Musisz pamiętać, aby zawsze wylogowywać się z gry Minecraft w systemie Windows, gdy nie będziesz już jej używać, zwłaszcza jeśli dzielisz komputer z innymi użytkownikami, ochrona twoich informacji jest kluczowa.

minecraft gra zaprojektowana do tworzenia tego, co chcesz

Dlaczego nie widzisz w grze niestandardowej farby?

Prawdopodobnie nie widzisz obrazu wśród opcji Minecrafta dla błąd w procedurze, być może nie zapisałeś swoich zmian, nie zadbałeś o zastąpienie oryginalnego pliku itp. W takich przypadkach możesz zacząć od nowa, starając się podążać za nimi co do litery, a tym samym uzyskać scenę nasyconą oryginalnym stemplem.