Skip to content

Jak zrobić kolorowe halo w Photoshopie? – Stwórz magiczny efekt

4 de Listopad de 2021

Aplikacja Photoshop jest szeroko stosowana do tworzenia i poprawiania wyglądu zdjęć i obrazów, ale można również zastosować zaskakujące efekty, takie jak stwórz kolorowe aureole i nadaj swoim zdjęciom magiczny i kreatywny wygląd. Może się okazać, że korzystanie z tego narzędzia jest nieco skomplikowane, ale tak nie jest. Zapraszam do dalszej lektury artykułu, dzięki czemu w prosty sposób nauczysz się tworzyć kolorowe aureole i powielać te obrazy z efektami.

Czego potrzeba, aby stworzyć kolorowe aureole w Photoshopie?

Istnieje wiele efektów, które możesz zastosować do dowolnego zdjęcia w Photoshopie, ale tutaj opowiemy Ci o aureolach. Dzięki temu narzędziu tworzenie aureoli z efektami tęczy na zdjęciu i zapewniającym magiczny wygląd jest bardzo łatwe i proste. Jeśli zwrócisz uwagę, zobaczysz, jak to osiągnąć i czego potrzeba, aby stworzyć kolorowe aureole.

Utwórz solidną warstwę wypełnienia

Bardzo ważne jest, aby podczas projektowania kolorowych efektów halo stworzyć solidną warstwę wypełnienia, bo to pozwala na wypełnieniez jednolitym kolorem lub gradientem. Nie wpłynie to w żaden sposób na warstwy pod spodem. Można go również dostosować, aby uzyskać efekty krycia. Z pewnością będzie ci to bardzo pomocne w końcowym wyniku.

Warstwa do malowania

Musisz stworzyć pustą warstwę do malowania i za jej pomocą przystąpisz do wyboru koloru i grubości pędzla do malowania. Później wybierz pędzel, wybrane jest krycie, ustawienia pędzla, przejście ścieżki i zaczynasz malować kolorem wybranym w gradiencie, zaznaczając różne pociągnięcia, gdy powstanie kolorowa aureola.

Warstwa wypełnienia z mapą gradientową

Narzędzie gradientu pozwoli ci stworzyć stopniowe połączenie różnych kolorów. Możesz wybrać wypełnienia gradientem, które są już wstępnie ustawione lub wręcz przeciwnie, twórz własne gradienty. Musisz tylko utworzyć warstwę z mapą gradientu, wybrać kolor i wypróbować wszystkie alternatywy gradientu, które są wyświetlane dla tego koloru, i zastosować, kliknij na nią i kliknij OK.

Na przykład, jeśli wybierzesz określony kolor, możesz wybrać ten sam kolor, ale z innym gradientem, czyli coraz jaśniejszym, aby mieć warstwę wypełnienia z mapą gradientu. Na koniec dotykasz ok.

Jak zrobić i nałożyć aureolę w kolorze gradientu?

Po utworzeniu warstwy wypełnienia z mapą gradientu wracasz do panelu, w którym masz inne warstwy, wybierasz je i wszystkie będą w grupie warstw. Klikasz warstwę farby, dostosuj pociągnięcia pędzla i zacznij oznaczać aureolę z wybranymi kolorami gradientu.

Możesz narysować krzywą halo za pomocą pędzla różnymi pociągnięciami, ważne jest, aby poprawnie zmodyfikować rozmiar płótna i wybrać krycie i grubość każdego pociągnięcia krzywej. Na koniec możesz przejść do pędzli i zastosuj efekty pędzla rozpryskowego, aby dodać efekty wzdłuż kreślonych krzywych.

tworzenie gradientu za pomocą Photoshopa

Jak powielana jest aureola i zmienia się kolor?

Po zakończeniu pociągnięcia halo z kolorami gradientu kliknij warstwę farby i prawym przyciskiem kliknij zduplikowaną warstwę, a następnie kliknij OK. W tej zduplikowanej warstwie przechodzisz do opcji warstw i klikasz na pozycję liniową, następnie przechodzisz do filtrowania i rozmycia, wybierasz opcję rozmycia gaussowskiego i szukasz efektu preferencji.

A jeśli chcesz stworzyć kolejną aureolę Możesz wybrać całą grupę warstw i prawym przyciskiem powielić całą grupę warstw, kliknąć ok, a następnie wprowadzić warstwę wypełnienia z mapą gradientu i wybrać inny kolor, zastosować różne odcienie gradientu. Następnie wybierasz całą grupę warstw, naciskasz klawisz sterujący w połączeniu z literą T, zaznaczasz projektowaną aureolę. Później, prawym przyciskiem myszy, odwróć poziomo, zobaczysz aureolę w innym kolorze i innym położeniu. Wszystko to za pomocą Photoshopa.