Skip to content

Jak zrobić fakturę elektroniczną ważną dla całej Europy – łatwo i szybko

23 de luty de 2021

Dziś świat biznesu jest zarządzany substancje czynne i pasywne, które nieustannie się zmieniają, aby utrzymać gospodarkę na różnych poziomach.

To sprawia, że ​​na całym świecie prowadzony jest rejestr wszystkich tych liczb, aby legalnie wykazać, skąd pochodzą zarobione pieniądze i dokąd trafiają.

Jest to w zasadzie sposób na utrzymanie pliku przejrzystość z rządem aby wykazać, że wszystkie posiadane aktywa są całkowicie legalne i legalne, a często na tej podstawie płacone będą roczne podatki każdego kraju.

Podatki te zwykle zmieniają się w zależności od kraju i pory roku, ponieważ są kraje, w których nie trzeba obowiązkowo płacić podatków. Dlatego nigdy nie jest zbyt wiele, aby być poinformowanym o sytuacji, niezależnie od tego, czy jesteś imigrantem, czy mieszkańcem regionu, w którym się znajdujesz, i dzięki temu możesz uniknąć grzywny i kary więzienia.

Ale odkładając na bok kwestię podatki, Przy każdym wydatku lub dochodzie, czy to przy zakupie, czy sprzedaży, zawsze jest to całkiem sprytne, aby móc to śledzić.

A najlepszym sposobem, aby to zrobić legalnie, jest faktura, ponieważ kiedy musimy być w stanie rozliczyć się z naszych wydatków, faktura prawna jest zawsze najlepszą opcją w takich przypadkach. Wszyscy znamy specjalne programy do tego celu, takie jak Excel, w którym można wystawiać profesjonalne faktury od podstaw. Należy zauważyć, że ten program umożliwia również pobieranie sum sumarycznych i częściowych z kont osobistych.

Jednak te rachunki często zmieniają się dramatycznie w Twoim format i dane do postawienia w zależności od regionu, co jest problemem, który kilka lat temu Europa chciała rozwiązać.

Ostatecznie najlepszą opcją było ujednolicenie aktualnego formatu faktury na całym kontynencie europejskim, dlatego poniżej pokażemy, jak dokonać Rachunek elektroniczny które mogą być legalne i ważne w całej Europie.

Format faktury

Plik formaty faktur na świecie mogą się bardzo różnić, a to może stanowić problem, jeśli nie masz niezbędnej wiedzy, jeśli chodzi o prowadzenie kont.

Ale to nie jest problem w Europie, ponieważ istnieje tylko jeden format w pełni ważna faktura które można przedstawić różnym organom administracji publicznej i innym organom.

A kiedy mówimy o fakturach elektronicznych, efekt końcowy nie jest bardzo różny, ponieważ nawet jeśli nie obsługujemy papieru, mamy również swobodę robienia tego przez nasze komputery i wysyłania go elektronicznie.

W przypadku, gdy jesteś w Hiszpania, najlepszym sposobem nadania tego formatu jest format Faktura, oficjalny format faktury elektronicznej, który jest szeroko stosowany i uznawany na poziomie europejskim. I nie jest to zbyt trudne w użyciu, ponieważ wystarczy znaleźć oficjalną stronę Facturae za pomocą szybkiego wyszukiwania adresu URL w Google i tam wejść.

kalkulator faktur osobistych

Po wejściu na stronę przewiń trochę w dół, aż znajdziesz część „Format faktury – informacje techniczne”I kliknij tam. Następnie wprowadź Format PDF w języku hiszpańskim tego formatu i formatu, który należy wypełnić, otworzy się, biorąc pod uwagę, że każde pole lub dane w Czerwony jest całkowicie obowiązkowe i niebieski są opcjonalne.

Więc tylko wypełnij pola i nie spiesz się, robiąc to sumiennie, aby w końcu mieć gotową fakturę do pokazania każdemu podmiotowi publicznemu, gdy przychodzi do odpowiedzi za jakąkolwiek działalność gospodarczą.

Czy można wypełnić tę fakturę w języku angielskim?

Oczywiście, jest to całkowicie możliwe, aby mieć ten format w język angielski bez konieczności pomocy tłumacza, a tym samym możliwość wysłania faktury do innego kraju. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać cały proces opisany powyżej, a kiedy musisz otworzyć plik Plik PDF, po prostu otwórz plik z napisem „Angielska wersja„I będziesz mieć to gotowe do wypełnienia na ekranie.

dołącz do naszego kanału telegram