Skip to content

Jak zrobić efekt lustra w filmie za pomocą Camtasia Studio (przykład)

30 de styczeń de 2021

Zastosuj efekt lustra w Camtasia Studio Może się to wydawać bardzo trudne, a nawet niemożliwe, ponieważ nie ma specjalnej sekcji dla tego typu elementu.

Ale to naprawdę jest bardzo proste i nie wymaga dodatkowej wiedzy na temat edycji ani tego narzędzia do edycji. dostosowywanie wideo i zdjęcia.

Innym narzędziem do edycji wideo, które oferuje Camtasia Studio, jest możliwość przyspieszenia prędkości wideo lub dostosowania głośności wideo poprzez podniesienie, obniżenie lub usunięcie.

Jak uzyskać efekt lustra?

Na początek dobrze jest wyjaśnić, co to jest efekt lustra. I to jest to, że dla niektórych użytkowników lustro jest w stanie odwrócić obraz w taki sposób, że komponenty, które znajdują się po prawej stronie, są teraz widoczne po lewej stronie.

Chociaż ta sama nazwa jest również przypisana kilku elementom, które umieszczone jeden przed drugim wywołują wrażenie, że pośrodku znajduje się lustro.

W tym sensie obie prezentacje można łatwo osiągnąć za pomocą Camtasia Studio postępując zgodnie z poniższymi krokami dla każdej sytuacji.

Efekt lustra w Camtasia Studio z jednym elementem

Osiągnąć obrócić obraz lub wideo aby wyglądało na to, że jest odwrotnie, musisz zacząć od wykonania programu do edycji

W ramach tego karta „Importować media„I jest wybierany, aby mieć dostęp do plików systemowych, w których zaznaczono wideo, nad którym chcesz pracować.

Po otwarciu kliknij ten sam element i przeciągnij go na oś czasu, co spowoduje również wyświetlenie go w obszarze roboczym lub w centralnym polu edycji.

Następną rzeczą jest to, że po wybraniu obrazu umieść plik punkty obcinania. To małe kropki umieszczone w rogach i po bokach, które pozwalają na łatwą regulację.

Teraz przytrzymując przycisk „Zmiana”Klika się w punkt przycinania po prawej stronie i przeciąga na lewą stronę obszaru roboczego, ustawiając go zgodnie z potrzebami użytkownika.

Następnie to samo dzieje się z punktem po lewej stronie. Ale tym razem przenosząc go na prawą stronę ekranu i zawsze naciskającZmiana”.

W ten sposób możliwe będzie nadanie w Camtasia Studio efektu lustra na wideo lub obrazie, po pomyślnym obróceniu elementu.

Efekt z dwoma elementami

Jeśli z drugiej strony chcesz zastosować efekt lustra, aby dokładnie symulować lustro, będziesz musiał trochę więcej popracować nad plikami.

Podobnie jak w poprzednim przypadku program zostanie wykonany i przejdzie do poddawania się „Importować media„Aby dołączyć plik.

Następnie indeksuje do pierwszej osi czasu. Następnie plik jest ponownie przeciągany, ale tym razem na drugą pozycję w tym samym panelu.

W konsekwencji, wideo zostanie umieszczone dwukrotnie. Muszą one być umieszczone w taki sposób, aby miały ten sam czas trwania, a także zmienić ich rozmiar do tego samego rozmiaru.

Po zakończeniu tych poprzednich korekt przystępujemy do wykonania efektu lustra w Camtasia Studio, dla którego przeniesiemy filmy na stół roboczy.

krajobraz

Te ostatnie zostaną wykonane w taki sposób, aby były obok siebie. Teraz wystarczy, że wybierzesz żądaną pozycję ”Obróć się„Aby uzyskać efekt.

Zwykle używana jest miniatura po lewej stronie produktu. Dlatego używając klucza „Zmiana”Punkty trymowania są przenoszone tak, jak to zrobiono w poprzednim przypadku.

Lewy punkt musi znajdować się dokładnie tam, gdzie znajdował się prawy (dotykając drugiego obrazu) i odwrotnie.

I voila, podczas odtwarzania wideo będzie można zaobserwować efekt lustra, w którym dwa równe elementy symulują bycie przed lustrem.

Zaleceniem, które należy wziąć pod uwagę, jest usunięcie dźwięku z wideo po lewej stronie. Albo ten, który „Obróć się”, Dzięki czemu zachowane są tylko elementy innego elementu.

Teraz, aby zakończyć, będziesz musiał tylko wyeksportować produkt końcowy za pomocą przycisku „Compartir”, Znajduje się w prawym górnym rogu i postępuje zgodnie z instrukcjami.

Innym bardzo przydatnym narzędziem, które oferuje ten edytor wideo, jest możliwość usunięcia zielonego tła z filmu lub możliwość pracy ze światłami wideo poprzez przyciemnienie go lub rozjaśnienie w razie potrzeby.