Skip to content

Jak zresetować ustawienia domyślne Google Chrome

26 de luty de 2021

Gdy będziemy chcieli dokonać pewnych zmian w naszej przeglądarce, może się okazać, że te zmiany obniżają wydajność, co jest bardzo prawdopodobne, że zmiany lub ustawienia wpłyną na szybkość ładowania. Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć, jak odwrócić te zmiany, a tutaj pokażemy, jak to zrobić zresetuj Google Chrome do domyślnych.

Gdy chcemy, aby nasza przeglądarka Google miała optymalną prędkość, możemy skorzystać z tej akcji. Ponieważ być może konfiguracje, które stworzyliśmy wcześniej, nie wiemy, jak odwrócić. Może się również zdarzyć, że nasza przeglądarka działa wadliwie i nie wiemy, jak ją naprawić.

Może się też zdarzyć, że chcieliśmy zmienić domyślny motyw Google Chrome, pobraliśmy je i nasza przeglądarka ładuje się teraz zbyt wolno. Z jakichkolwiek powodów w ustawieniach Google Chrome jest sposób przywrócić ustawienia domyślne.

Możliwe przyczyny nieprawidłowego działania w Google Chrome

To nie jest zbyt wiele powtórzeń, fakt, że możesz zrobić trochę badań przed zrobieniem ważne zmiany w Twojej przeglądarce. Bo czasem okazuje się, że te zmiany mogą uszkodzić lub ograniczyć jego doskonałe funkcjonowanie. Ale prawdą jest również, że dzięki tej metodzie możesz przywrócić domyślne wartości przeglądarki Google Chrome, kiedy tylko chcesz

Może również istnieć możliwość, że Twoja przeglądarka przestanie działać optymalnie z powodu złośliwego oprogramowania lub wirusów. Kiedy tak się dzieje, zaczynają się dziać dziwne rzeczy, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Na przykład, używając wyszukiwarki, która nie jest tą, z której zwykle korzystasz, lub ładując strony główne zawierające reklamy.

Z tego powodu wyszukiwarka google chrome zawarł w konfiguracji swoich opcji sposób na odwrócenie tych problemów bez komplikacji.

Po wykonaniu tej czynności przeglądarka działa tak, jakby została właśnie zainstalowana, usuwając uszkodzone lub zainfekowane pliki. Dzięki temu unikniesz konieczności odinstalowywania go i ponownej ręcznej instalacji, co powoduje stratę czasu.

Coś, co pomoże nam być tak bezpiecznym, jak to tylko możliwe i uniknąć infekcji, rozszerzeń, które nie działają poprawnie. Oraz strony internetowe, które blokują naszą przeglądarkę, aby uniknąć tego typu problemów, warto mieć najnowszą wersję Google Chrome.

Jak zresetować Google Chrome do domyślnych

Po sprawdzeniu, że nasza przeglądarka ma awarie, które w jakiś sposób wpływają na jej działanie, przystąpimy do jej resetowania. Aby wykonać ten prosty krok, wystarczy wprowadzić plik przeglądarka Google Chromepoczekaj aż się załaduje i będąc na jego stronie głównej zaczynamy.

Ustawiamy się na ikonie utworzonej przez trzy punkty, aby to zrobić, przechodzimy w prawy górny róg, aby ją znaleźć i zrobić na niej klip. W tym momencie pojawi się okno zawierające kilka opcji, wybieramy opcję Ustawienia. W tym celu wykonujemy klip i zostanie wyświetlone okno ustawień.

Teraz w tym oknie musimy zejść do końca i musimy wybrać opcję, która mówi Pokaż ustawienia zaawansowane, tworząc klip na tym przycisku. Gdy to zrobisz, okno zostanie wydłużone, zejdziemy przez to samo okno do końca i znajdziemy opcję, która mówi Zresetuj ustawienia przeglądarki.

resetowanie wartości

Musimy zrobić klip w tej opcji i pojawi się okno dialogowe, które mówi nam, co się stanie, jeśli utworzymy klip w opcji Resetuj. Ponieważ już wiemy, co się wydarzy, przycinamy i to zacznie odnawiać się i nasze przeglądarka jako nowo zainstalowana. Wychodzimy z okna ustawień i możemy zweryfikować, czy zmiany zostały zastosowane.

Jak widać po raz kolejny, praca z przeglądarką Google Chrome jest bardzo prosta i nie powinniśmy topić się w szklance wody. Bardzo łatwo jest zastosować tę metodę do zresetuj Google Chrome do domyślnych.