Skip to content

Jak zorganizować spotkanie w powiększeniu na iPhonie i zaprosić kontakty? – Łatwo!

9 de listopad de 2021

Usługa połączeń wideo jest coraz bardziej poszukiwana na wielu platformach, ale jedną z najbardziej znanych jest Zoom. Pozwala to na udział w seminarium z dowolnego urządzenia. Jeśli masz urządzenie iPhone i chcesz odbyć spotkanie, ale nie wiesz jak, ten artykuł może ci pomóc.

Jakie są kroki, aby utworzyć nowe spotkanie na koncie „Zoom”?

Kiedy potrzebujesz spotkać się z niektórymi kontaktami, musisz stworzyć pokój w Zoom, który pozwoli ci przywoływać innych użytkowników w tej samej wirtualnej przestrzeni. Aby móc to zrobić na tej platformie, wystarczy założyć na niej konto i bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystasz, aplikacja działa najczęściej.

Należy pamiętać, że wezwanie niektórych kontaktów do omówienia danego tematu w określonym czasie sprawia, że ​​stajesz się jego gospodarzem. Ta rola wymaga tego dobrze radzić sobie z funkcjami i opcjami które można wykorzystać w aplikacji.

Oczekuje się również, że zorganizujesz z wyprzedzeniem wszystkie aspekty spotkania, które będą sprzyjać zwołaniu i będą służyć jako punkt odniesienia dla zaproszonych. To da ci powagę, na którą zasługuje twoja rozmowa i zagwarantuje jej sukces.

Zaplanuj to z portalu internetowego Zoom

Jeśli masz konto Zoom i chcesz utwórz spotkanie ze swojego portalu internetowego, musisz najpierw upewnić się, że masz konto na platformie. Po drugie, zaloguj się na swoje konto i poszukaj zakładki Zaplanuj spotkanie.

Na tym etapie musisz mieć pewne jasne aspekty, które pomogą Ci zaoszczędzić czas, takie jak: godzina, data, czas trwania, temat, hasło, zasoby audiowizualne do wykorzystania. Należy również ustalić, czy to spotkanie będzie częste, aby zostało odnotowane w kalendarzu, czy będzie miało alternatywnych gospodarzy i jakie funkcje będą aktywne dla gości.

Gdy wszystko jest już skonfigurowane, możesz zapisz ustawienia dokonane na platformie A automatycznie, gdy zaprosisz swoje kontakty i wejdziesz do pokoju, będą mogli wiedzieć, co mogą, a czego nie mogą robić podczas sesji.

Z aplikacji Zoom

Jeśli używasz Zoom z aplikacji na iPhonie, Kroki są takie same jak te wymienione w poprzedniej sekcji, tylko zamiast być z portalu, zrobisz to bezpośrednio w aplikacji swojego telefonu. Najpierw musisz wejść do aplikacji, znaleźć sekcję Programowanie i zacząć analizować aspekty, które możesz włączyć, a które zablokujesz dla użytkowników.

telefon iphone

Aspekty te obejmują między innymi udostępnienie poczekalni, przypisanie alternatywnych administratorów, włączenie prywatnego i publicznego czatu, umożliwienie wejścia przed gospodarzem, umożliwienie gościom wejścia z dźwiękiem i wideo.

Dobrze jest wyjaśnić, że fakt stworzenia pokoju przez aplikację nie oznacza, że ​​możesz kontrolować mniej aspektów niż z sieci, ponieważ platforma daje te same opcje niezależnie od urządzenia.

Po utworzeniu spotkania platforma umożliwi Ci skopiowanie zaproszenia, aby móc wysłać je do swoich kontaktów. Musisz tylko skopiować cały tekst i przejść do komunikatora, którego chcesz użyć. Wybierz kontakt i wklej zaproszenie do paska pisania. Gdy go wyślesz, Twój kontakt będzie mógł nawiązać połączenie.

Jeśli chcesz wysłać zaproszenie do kilku osóbMusisz tylko wybrać tyle osób, ile chcesz i wkleić ich zaproszenie do wiadomości. Ponadto możesz wyjaśnić powód spotkania, podając inne szczegóły, które uważasz za istotne.

Jak znaleźć numer identyfikacyjny spotkania, który chcesz udostępnić zaproszonym osobom Zoom?

Numer ID to adres URL przypisany przez platformę do identyfikacji spotkania i wszystkie zawarte w nim informacje. Aby użytkownik mógł uczestniczyć w rozmowie, platforma poprosi o identyfikator i hasło, więc gdy go zaprosisz, musisz wysłać mu tę informację. Po uruchomieniu sesji zobaczysz na ekranie zieloną ikonę, która po naciśnięciu umożliwi wysłanie zaproszenia do kontaktu, w nim musi się znajdować cyfra od 10 do 11 cyfr, które składają się na identyfikator.

dołącz do naszego kanału telegram