Skip to content

Jak zoptymalizować słowa kluczowe na moim blogu, aby łatwo poprawić SEO (przykład)

2 de luty de 2021

W dzisiejszym artykule zobaczymy jak zoptymalizować słowa kluczowe na moim blogu, aby łatwo poprawić SEO. W ten sposób możesz zwiększyć liczbę odwiedzin, które otrzymujesz dziennie.

Pozycjonowanie jest niezbędne, aby mieć więcej wizyt, czego wszyscy chcemy podczas tworzenia naszego bloga. Ale w tej chwili nie jest to tak proste, jak stworzenie profesjonalnej strony internetowej i czekanie na odwiedziny, musimy nad tym popracować. Do tego jest to ważne optymalizować słowa kluczowe, pozycjonuj moją stronę internetową m.in. w Google.

Optymalizuj słowa kluczowe, aby poprawić SEO na moim blogu

Przeprowadź badanie słów kluczowych

Aby poprawić SEO i pozycjonowanie w sieci, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest wykonanie pliku przestudiuj słowa kluczowe i użyj narzędzia do planowania słów kluczowych, musimy jasno określić słowa kluczowe, które są najczęściej wyszukiwane w miesiącu, oraz tematy, które będziemy omawiać. W tym celu możemy użyć dowolnego z tych narzędzi lub kombinacji wszystkich:

  • Planer słów kluczowych Google Adwords
  • SEMrush
  • Google Trends
  • keywordtool.io

Dzięki tym narzędziom możemy wyszukiwać słowa kluczowe według tematów i mierzyć liczbę miesięcznych wyszukiwań każdego z nich. Następnie skorzystaj z wyszukiwarki w trybie incognito i wprowadź interesujące Cię słowa kluczowe.

Jeśli zauważysz, Google zawsze przedstawia nam zalecenia dotyczące podobnych wyszukiwań. Te wyniki to wyszukiwania przeprowadzane przez użytkowników. To doskonały sposób na zdobycie większej liczby słów kluczowych, które mogą być dla nas bardzo przydatne.

Zoptymalizuj tytuły artykułów

Tytuły Twoich artykułów są niezbędne, jedna z najważniejszych rzeczy, o które musisz zadbać, aby były doskonałe. Najlepiej, żeby tak było krótkie i krzykliwe, nie więcej niż 10-14 słów. Z kolei muszą zawierać słowa kluczowe, które chcesz pozycjonować, im ważniejsze słowo kluczowe, tym bardziej powinno być na początku.

seo w wordpressie

Jak poprawić SEO mojego bloga poprzez optymalizację słów kluczowych

Znaczenie tagu „Tytuł”

Jeśli korzystasz z WordPress i masz zainstalowaną wtyczkę SEO, na pewno będziesz w stanie to zrobić oddzielnie edytować znacznik „Tytuł”. Ten nagłówek pojawi się w wynikach wyszukiwania i jak sobie wyobrażasz, ważne jest, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych odwiedzających.

Aby go zoptymalizować, musisz uwzględnić słowa kluczowe, a najważniejsze muszą znajdować się na początku, który nie ma więcej niż 15 słów a przede wszystkim rzeczy bardzo uderzające.

Obecnie Google wykrywa ikony, których możesz użyć, co zwiększy odsetek osób, które klikną ten wynik. Ważne jest, aby zwrócić ich uwagę, a dzięki ikonom można to zrobić bez problemów.

Przyjazne adresy URL są niezbędne

Slug lub adres URL strony jest tworzony na podstawie tytułu, który dodajemy do artykułu. Ale w tym przypadku zamierzamy go nieco zmodyfikować, aby był idealnie zoptymalizowany, ponieważ adresy URL powinny być jak najbardziej przyjazny możliwy.

W tym celu musimy wyeliminować te słowa, które są bezużyteczne. Przejdźmy do praktycznego przykładu: Tytuł tego artykułu to: Jak zoptymalizować słowa kluczowe na moim blogu, aby łatwo poprawić SEO. Jak wyglądałby adres URL bez wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji? Prawdopodobnie wyglądałoby to tak: „Jak zoptymalizować-słowa-kluczowe-na-moim-blogu, aby łatwo-poprawić-SEO”.

Brzmi jak zoptymalizowany ślimak? Zdecydowanie nie, najlepszym sposobem na pozostawienie informacji o pracy lub adresu URL strony byłoby: „Optymalizuj-słowa kluczowe-blog-seo-łatwe” w ten sposób będziemy mieć adres Krótki adres URL ze słowami kluczowymi, które nas interesują pozycjonowaniem.

Optymalizacja opisów celów

Kolejną rzeczą, którą możemy zobaczyć w wynikach Google, są pliki opisy meta, jest dokładnie tym, co pojawia się pod tytułem artykułu. Jest to również ważne, ponieważ możemy dodać słowa kluczowe, które chcemy pozycjonować.

Opis celów nie powinien zawierać więcej niż 20-30 słów, aby wszystko, co piszemy, pojawiło się Google. Musisz przestrzegać tych samych zasad, co w tytułach, słowo kluczowe musi znajdować się na początku i musisz spróbować wezwać potencjalnego gościa do działania.

Oznacza to przyciągnięcie ich uwagi lub, jak mówią w marketingu ”Wezwanie do działania” dla zmotywować czytelnika do odwiedzenia strony. Możesz zadać pytanie, problem, a następnie zapewnić go, że masz rozwiązanie itp.

dołącz do naszego kanału telegram