Skip to content

Jak zobaczyć modyfikacje dokumentu Google? – Historia zmian

11 de grudzień de 2021

Obecnie Dokumenty Google są przedstawiane jako dość praktyczne narzędzie dla tych, którzy potrzebują tworzyć i przechowywać dokumenty wszelkiego rodzaju. Podobnie ta platforma wprowadza nowe opcje, aby obserwować wszystkie zmiany wprowadzone w twoich dokumentach. A jeśli chcesz wiedzieć, jak działa ten system, porozmawiamy o tym w tym artykule, abyś mógł szybko nauczyć się z niego korzystać.

Podobnie Dokumenty Google umożliwiają użytkownikom przesyłanie, otwieranie i edytowanie wymaganych dokumentów bezpośrednio z programu Microsoft Word i przyznać dostęp osobom przez siebie wyznaczonym. W ten sposób osobom trzecim łatwiej jest w razie potrzeby edytować pliki, o ile identyfikują się za pomocą swoich nazw lub adresów e-mail. Zmiany lub modyfikacje zostaną zapisane na platformie w osobnych wersjach, oferując większą personalizację dzięki możliwości odrzucenia modyfikacji w razie potrzeby.

Jak zobaczyć zmiany wprowadzone w dokumencie Google?

Jeśli chcesz wiedzieć o zmianach wprowadzanych w dokumentach Dokumentów Google, możesz śledzić za każdym razem, gdy tego potrzebujesz. Po wejściu na platformę zobaczysz różne kolory dla każdej z dokonanych zmian, a także imię osoby. Ponadto można docenić komentarze, które określają powód zmian wprowadzonych w każdej sekcji dokumentu. Bardzo przydatna alternatywa dla osób pracujących w zespole, generująca komunikację poprzez sam dokument.

Ogólnie, te komentarze znajdują się w dwóch różnych miejscach. Pierwszy to ten, który znajduje się na samej górze dokumentu i umożliwia każdemu, kto ma dostęp do natychmiastowej wizualizacji. Drugi znajduje się obok zmodyfikowanej linii, ale jest również dość widoczny, zwłaszcza jeśli użytkownik zdecyduje się szczegółowo przejrzeć dany plik. W każdym razie istnieje również opcja czatu, zachęcająca do bezpośredniej komunikacji między wszystkimi uczestnikami lub członkami zespołu.

Jak wygląda procedura, aby zobaczyć zmiany w dokumencie w Google?

Dzięki Google Docs będziesz mógł wizualizować zmiany w spisie treści lub po prostu na diagramie pracy. Opcje są różnorodne i użytkownik jest tym, który decyduje o tym, jak zmodyfikować te aspekty które ci się nie podobają. Aby w pełni tego przestrzegać, możesz postępować zgodnie z niektórymi zaleceniami, które pokazujemy poniżej. W ten sposób docenisz wszystkie wprowadzone modyfikacje w praktyczny i prosty sposób lub wykonasz te, które chcesz.

Dzięki aplikacji mobilnej

Dzięki aplikacji mobilnej Dokumenty Google możesz wygodnie obserwuj wszystkie wprowadzone modyfikacje. Aby to zrobić, musisz otworzyć aplikację i dotknąć symbolu trzech punktów dotyczących dokumentu, który chcesz wyświetlić. Zobaczysz opcję Szczegóły i aktywność, a na dole będziesz musiał wybrać miejsce, w którym jest napisane Aktywność. W ten sposób będziesz mógł szybko zobaczyć zmiany w pliku Google.

jak usunąć uprawnienia do modyfikowania dokumentów z komputera w google?

W Dokumentach Google na PC

Teraz, aby wykonać procedurę z komputera, wystarczy otworzyć zapisany plik, przechodząc do pola z napisem Plik. Tam musisz kliknąć alternatywę, która mówi Zobacz historię wersji, aby wyświetlić wszystkie zmiany lub modyfikacje wykonane przez współpracowników. Z kolei masz możliwość szybszego dostępu za pomocą polecenia CTRL + ALT + SHIFT + H. Pamiętaj, że musisz mieć wymagane uprawnienia do edycji plików, jeśli chcesz uzyskać dostęp do historii.

Jak odebrać czyjeś uprawnienia do modyfikowania dokumentów Google?

Jeśli nie chcesz już, aby osoby trzecie modyfikowały dokumenty udostępniane w Dokumentach Google, możesz je bez problemu usunąć. Oczywiście musisz pamiętać, w jaki sposób początkowo zaprosiłeś tę osobę, czy to przez e-mail, czy przez bezpośredni link. Teraz, aby to zrobić, musisz bezpośrednio wybrać udostępniony plik i będziesz musiał przejdź do niebieskiego przycisku z napisem Udostępnij. Następnie musisz znaleźć użytkownika, który pojawi się w wyskakującym oknie z nazwiskami tych, którzy mają uprawnienia do udostępniania.

jak wyświetlić historię dokumentu google na komputerze?

Gdy zobaczysz osobę, którą chcesz wykluczyć z dokumentu, musisz kliknąć przycisk Usuń. Możesz wyeliminować kilka osób jednocześnie, jeśli tego potrzebujesz. Na koniec konieczne jest naciśnięcie opcji Zapisz, aby nie utracić żadnej z wprowadzonych zmian. Jeśli udostępniłeś link, musisz otworzyć udostępniony dokument osobom i grupom, kliknij niebieski przycisk, a następnie Zmień.

Tam możesz odmówić dostępu osobom, których nie chcesz już należeć do tej listy, wybierając alternatywę, która mówi Ogranicz. Podobnie z tego okna możesz umieścić link w sposób publiczny, prywatny lub spersonalizowany. Ograniczenie dostępu do tych, które uważasz za istotne. Masz również możliwość zmiany uprawnień na komentatora, redaktora lub przeglądającego, w zależności od bieżących potrzeb.

Co zrobić, aby zobaczyć historię dostępu do Twoich dokumentów?

Historia zmian umożliwia obserwowanie wszystkich wersji dokumentów, zarówno oryginalnych, jak i edytowanych. Jeśli chcesz zobaczyć, kto miał dostęp do plików, możesz przejść do pliku lub nacisnąć polecenie Ctrl + Alt + Shift + H. W zdarzeniu w którym chcesz ograniczyć te dostępy, możesz zmienić ustawienia prywatności poprzez panel aktywności, w szczególności w alternatywie, która mówi Pokaż moją historię przeglądania tego dokumentu.

dołącz do naszego kanału telegram