Skip to content

Jak dodać licznik trafień w mojej witrynie — Google Analytics i inne?

23 de wrzesień de 2021

Google Inc udostępnia nam narzędzia, które pomagają nam zarządzać i analizować naszą stronę internetową. A jednym z tych narzędzi jest Google Analytics, jego uruchomienie miało miejsce w 2006 roku, a jego celem jest pomoc w zwiększeniu rentowności firm lub stron internetowych. Zobaczmy kilka zalet Google Analytics, a następnie kilka alternatyw.

Jakie są korzyści z posiadania licznika odwiedzin w mojej witrynie?

Licznik odwiedzin internetowych pozwoli Ci zobaczyć liczbę odwiedzin, które odwiedziłeś na swojej stronie internetowej, dzięki czemu możesz zorientuj się, jak popularna staje się Twoja strona z biegiem czasuZnajomość ruchu na Twojej stronie pomoże Ci wiedzieć, co jest dobre i co powinieneś poprawić na swojej stronie, co pozwoli Ci zoptymalizować projekt i sprawić, że użytkownicy będą więcej wchodzili na Twoją stronę. Dzięki Google Analytics możesz osiągnąć:

  1. Poznaj użytkowników: Będziesz mógł między innymi uzyskać informacje o tym, kto odwiedza Twoją witrynę, z jakiego kraju to robi, z jakim urządzeniem się łączy, jakiego języka używa.
  2. Poznaj ich zachowanie: Zrobisz to, badając użytkowników, jak i kiedy przeglądają internet, jakich treści szukają, ile czasu spędzają w witrynie i jak daleko się poruszają.
  3. Mierz ich interakcje: dzięki Google Analytics możesz nawet zobaczyć, które przyciski klikają użytkownicy, co pomoże Ci zobaczyć, co działa w sieci i lepiej poznać gusta użytkowników. Może również ostrzegać o potencjalnych problemach technicznych lub projektowych na stronie.

Jakie funkcje oferuje nam Google Analytics dla naszych stron internetowych?

Główną funkcją oferowaną przez Google Analytics jest to, że zmierzy wpływ Twojej witryny i co robią użytkownicy. Dzięki Google Analytics możesz śledzić, jaki IP odwiedził stronę i zachowanie użytkowników na Twojej stronie.

Nagrywać

Jest to bezpłatne narzędzie dostarczane przez Google, dzięki któremu możesz zbierać statystyki dotyczące tego, co użytkownicy robią w Twojej sieci. Jeśli chcesz mieć tego sojusznika na swojej stronie, wystarczy mieć konto Google, instalacja tego narzędzia jest bardzo prosta, wystarczy dołączyć kod, który Google Analytics wyśle ​​Ci na wszystkich stronach Twojej witryny i zacznie czytać statystyki .

Statystyka

W odniesieniu do statystyk Google Analytics, mierzyć wszystkie rodzaje kampaniiW zależności od tego, jak go skonfigurujesz, możesz rejestrować dane zewnętrzne z kampanii za pomocą różnych środków, takich jak Facebook. Możesz zobaczyć pomiary swoich kampanii w czasie rzeczywistym, korzystając z wykresów, dzięki czemu możesz zobaczyć ilość ruchu generowanego w Twojej witrynie, co daje futurystyczną wizję tego, jak działa Twoja sieć.

Zaawansowana konfiguracja

Masz możliwość skonfigurowania tego narzędzia jako wygodnego dla Ciebie w ustawieniach zaawansowanych. Możesz skonfigurować wyniki, które zamierzasz uzyskać, można to osiągnąć poprzez uporządkowanie informacji zgodnie z kolejnością, którą chcesz!, czyli w zależności od tego, co jest dla Ciebie najważniejsze.

dzięki Google Analytics możesz zobaczyć, jak użytkownicy wchodzą w interakcję

Alternatywne metody dodawania licznika odwiedzin na mojej stronie

Istnieje kilka alternatywnych metod, aby mieć licznik odwiedzin na swojej stronie, niezależnie od tego, jak chcesz. Jeśli wolisz je tworzyć lub zewnętrzne, w zależności od ilości danych, które chcesz pozyskać. Zobaczmy kilka alternatyw:

Z moim hostem internetowym

Host internetowy to serwer, który gromadzi informacje, a następnie przekazuje zapisane dane do różnych witryn internetowych. Host sieciowy będzie obsługuje klientów w celu publikowania stron internetowych w internecie. Za pośrednictwem hostów możesz uzyskać informacje ze swojej witryny.

Korzystanie z wtyczki lub rozszerzenia

Wtyczki lub rozszerzenia do analizy sieci pomagają nam poznać wydajność Twojej witryny i ruch użytkowników lub osiągnięty ruch, co pozwala administratorom witryny uzyskać wiele informacji o tym, jak użytkownicy wchodzą w interakcję z określoną witryną.

Tworzenie licznika w PHP

Licznik skryptów PHP, który możesz wszechstronne zastosowanie na dowolnej stronie internetowej i pełni tę samą funkcję, informując, ile osób weszło na stronę internetową.

Zewnętrzny księgowy

Istnieje kilka bezpłatnych alternatyw dla Google Analytics, inne muszą płacić miesięczną opłatę. Wszystko będzie zależeć od ilości danych, które chcesz uzyskać i liczby stron, które chcesz zmierzyć. Zalecamy przeanalizowanie liczników firm trzecich, porównanie ich funkcji i łatwości użytkowania, aby wybrać najbardziej odpowiedni.

dołącz do naszego kanału telegram