Skip to content
VLC

Jak znormalizować głośność dźwięku w VLC — równomierny dźwięk

14 de styczeń de 2022

Gdyby utworzono 3 najlepsze odtwarzacze multimedialne, odtwarzacz VLC znalazłby się na tym szczycie, ponieważ przynosi bardzo dobre rzeczy tym, którzy: oni używają. Za pomocą tego odtwarzacza możesz otwierać filmy w dowolnym formacie, przechwytywać wideo, które oglądasz, przeglądać filmy klatka po klatce i inne rzeczy.

Aby cieszyć się najlepszym możliwym dźwiękiem z filmów i piosenek, których słuchasz w VLC, musisz naucz się stabilizować głośność. Następnie pokażemy, jak znormalizować głośność dźwięku w VLC, jakie są formaty, do których można znormalizować głośność i inne rzeczy związane z tematem.

Jakie są formaty, w których VLC może znormalizować głośność dźwięku?

Istnieje kilka odtwarzaczy multimedialnych, których dźwięku nie można znormalizować podczas otwierania plików o określonym formacie. Jednak jedną z najlepszych rzeczy w VLC jest to, że tak dziwny, jak format pliku, program jest w stanie to znormalizować.

Teraz, aby znormalizować objętość pliku w VLC, odtwarzacz musi mieć możliwość odczytania pliku. Oto formaty, które VLC jest w stanie otworzyć:

 • MOV
 • FLAC
 • MPJPG
 • MP3
 • PVA
 • TS
 • $
 • JEST
 • MPEG-2
 • Waw
 • OGG
 • MP4
 • FLV
 • Avi
 • ASF

Te formaty wymienione powyżej to niektóre z formatów, które mogą być otwierane przez program VLC dla komputerów. Niemniej jednak, instalując go kilka dodatkowych rzeczy program może otwierać inne pliki z różnymi typami rozszerzeń. Jeśli nie wiesz, VLC nie można zainstalować tylko w systemie Windows, ale można go również zainstalować na komputerze Mac.

Jeśli nie masz VLC na swoim komputerze z systemem operacyjnym Mac, musisz go pobrać, ponieważ jak zauważyłeś, ten program może otworzyć wiele plików w różnych formatach. Dzięki takiemu programowi istnieje nawet sposób na odtwarzanie wielu utworów i filmów w tej samej instancji.

Jak zgłosić głośność w VLC?

Wiedząc, jakie formaty może odtwarzać VLC, wystarczy zobaczyć jak dochodzi dźwięk? w raporcie w OHP. Umieszczając dźwięk w raporcie, będziesz mógł słuchać dźwięku z ulubionych filmów do ulubionych piosenek bez uszkadzania dźwięku.

Ustawianie kompresora dźwięku

Dzięki kompresorowi audio jest sposób na: spraw, aby dźwięk był płynny w VLC więc nie rani uszu. Zwróć uwagę na to, co musisz zrobić:

 1. Włącz komputer
 2. Znajdź film lub piosenkę i otwórz go
 3. Następnie w opcjach na dole odtwarzacza poszukasz takiego, który ma kształt miksera. Kiedy go znajdziesz, naciśnij go
 4. W oknie „Efekty i filtry” przejdź do sekcji „Kompresor”
 5. Zaznacz pole „Włącz”, dostosuj niektóre szczegóły, jeśli uznasz to za konieczne
 6. Aby zakończyć, po prostu wybierz opcję „Zapisz”, aby ustawienia zostały zapisane w bazie danych VLC

Jeśli chcesz się cieszyć najnowsze funkcje odtwarzacza multimedialnego, co powinieneś zrobić, to pobrać najnowszą wersję VLC. Mając zainstalowaną najnowszą wersję programu na swoim komputerze, zobaczysz każde z ulepszeń, które zostały wprowadzone w VLC i będziesz mógł z nich korzystać bez żadnych komplikacji.

Z preferencji programu

logo konfiguracji

Aby dźwięk VLC był jednolity, zaczynając od preferencji, musisz: śledź następny proces:

 1. Włącz komputer i otwórz VLC
 2. Odtwórz wideo lub piosenkę
 3. Przejdź na górę odtwarzacza
 4. Naciśnij opcję „Narzędzia” i wybierz podopcję „Preferencje”
 5. W oknie, które się pojawi, naciśnij sekcję „Audio”
 6. Zaznacz opcję „Zawsze resetuj poziomy dźwięku do”
 7. Wybierz poziom dźwięku, jaki ma mieć odtwarzacz podczas otwierania
 8. Wreszcie, co musisz zrobić, to nacisnąć przycisk z napisem „Zapisz”

W ten sposób można równomiernie umieścić dźwięk w VLC, aby głośność nie wpływała na uszy. Na tym poziomie dźwięku Twoje uszy nie zostaną w ogóle uszkodzone przez dźwięk. Teraz przy wyborze poziomu głośności zaleca się pozostawienie VLC między 70% a 90% żeby głośność nie była taka wysoki.

Jak możesz znormalizować głośność głosów w tym programie?

logo głośnika

Głośność głosów audio w VLC można znormalizować, biorąc pod uwagę funkcję „Korektora”. Aby znormalizować głośność głosów, powinieneś zrobić: ściszyć odtwarzacz i podkręć trochę bas do VLC. Aby zmniejszyć głośność, wystarczy przejść na prawą stronę w dolnej części VLC i stamtąd obniżyć poziom dźwięku.

Rozmawiać o podkręć bas do dźwięku z korektora, musisz zrobić to, co wyjaśniono w poniższym i ostatnim procesie:

 1. Otwórz VLC
 2. Dodaj film lub piosenkę
 3. Naciśnij ikonę z mikserami, aby otworzyć korektor
 4. Zaznacz pole „Włącz”
 5. Teraz podkręcisz nieco dwa miksery po lewej stronie, aby zwiększyć basy i aby głosy w audio nie brzmiały tak bardzo
 6. Aby zmiany zostały zapisane, kliknij „Zapisz” i gotowe